BMW-ZRAZ

naše súťaže, fotky z akcií, informácie o motoristických akciách a zrazoch

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Jozko, zmysel mojho prispevku bol v tom, ze realne pohnutky tych ludi nevies a vysmievas sa im. Jasne, ze sedlak co si kupi za 1000ku 30 rocneho Bavoraka a tvari sa v nom ako majster sveta je na smiech. Ale ver tomu, ze je vela ludi, ktori skratka v takychto autach maju zalubu a medzi takychto sasov nepatria. Odsudzovat taketo zrazy z principu je na hovno. Nechaj ich zit. To je jak keby si zacal odsudzovat Trabant alebo Velorex zrazy, ze tam chodia iba luzri co nemaju na poriadne auto. Ty tam nepojdes, ja tiez nie, ta informacia od zadavatela nebola pre nas.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

."čo to akože robí navyše? lepšie brm-brm? môžeš tomu ujebac v mesce aby si bol na pajesiatke o nulacelychnulanulaništ skôr ako bežné súčasné auto? :d :D"

Jozko, na toto este zareagujem. O to vobec nejde. Su skratka ludia, ktori si dokazu vazit poctivu a kvalitnu pracu. Tie nemecke sestvalce totiz preziju a zvladnu to o com si tieto dnesne "moderne" masiny mozu nechat zdat. Pisal som to tu uz velakrat, na mojej 2,4 V6ke BENZINOVEJ mam v sucasnosti 364 000 km. Povodna retaz, povodne hydrostely, skratka toto bola skutocne technika, ktora sa robila "naveky". Bez kurvitok, bez cinskych dielov, original MADE IN GERMAny z Nemecka. Ak sa smejes na ludoch, ktori si toto vazia maju radi tak netreba viac debatovat
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nissan Teranno 3. 0 V6 110kw, vyše 500.000 míľ, posledných 200.000 s rovnakým filtrom vzduchovým a asi aj olejovým ,lebo na US verzie sa nedali zohnať a nikomu sa nechcelo v dobe ešte bez internetu zháňať...

1 mil km musí vydržať každé auto. Nie je to nič výnimočné.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Lubos, auto vydrzi aj 3 miliony, otazka je iba to kolko investujes do jeho udrzby. Vela benzinovych aut potrebuje GO motora podstatne skor ako 250 - 300 000 km. To, ze standardny benzin ma vydrzat milion je cista blbost a ty to vies sam, len zase mudrujes. Vzhladom na odmastovaciu schopnost benzinu je zivotnost motora dana hlavne odolnymi dielmi, to sa dnes uz davno nenosi
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Schvalne si daj do zadania viac ako 500 000 km a benzin. Okrem ocividnych blbosti a preklepov tam mas do 6aut. Dve Toyoty, dve Skodovky a dva Mercedesy. Takze kecy o tom ako vydrzi milion kazde auto si nechaj :papa:
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa tuninka »

ale vydržia, aj viacej ako 500k km, len sú stočené, aby sa dali predať :2f93:
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ricardinho83 napísal: 18.08.2023 19:58 Lubos, auto vydrzi aj 3 miliony, otazka je iba to kolko investujes do jeho udrzby. Vela benzinovych aut potrebuje GO motora podstatne skor ako 250 - 300 000 km. To, ze standardny benzin ma vydrzat milion je cista blbost a ty to vies sam, len zase mudrujes. Vzhladom na odmastovaciu schopnost benzinu je zivotnost motora dana hlavne odolnymi dielmi, to sa dnes uz davno nenosi

Keď nevieš, koľko vydrží motor, tak nemudruj Ty...
Malý diesel 1,4 HDI vyše milióna km v P 206. O Mercedesoch ani nehovorím.
Volvo coupé benzín, vyše 3 mil km,
Japonské Toyoty Thundry, vyše 1 mil míľ, máš toho kopec po internete. Pred cca 10-15 rokmi bol článok o Mitsubishi Pajero, benzín, s ktorým cestovali okolo sveta, tiež okolo milióna km a jediné čo menili, boli sedačky, tie sa rozpadli.
Aj obyčajne dodávky urobia hravo za 5-6 rokov 700-800, ako nič a to ich absolútne nikto nesanuje.

Vzrušovať sa nad 360.000 km je zbytočne, ja to považujem iba za lepší zabeh.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Lubos, sak jasne, to som aj pisal, vydrzia aj 3 miliony. Len sa spytaj majitela kolkokrat robil GO motora, kolkokrat menil hlavu. Je fakt, ze na nemcov a japoncov tomto nemal nikto.

A tiez som ti uz v minulosti pisal, ze ty nie si relevantna vzorka na akekolvek porovnavanie najazdenych km. Ty sadnes do auta, ides 120 na tempomat 2500 km v kuse a potom machrujes, ze si v zivote nemenil DPF ani vstrekovace.

Jasne, ze najdes na nete clanky o autach co dali milion, aj tu bol nedavno clanok o Honde 3.5 V6 s milion a pol, ale toto ani z daleka neno standard. A pisat v debate o benzinoch o 1,4 HDi a dodavkach, to je tiez k veci. :hero:
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Teraz robím veľmi veľa km na krátko 7-10 km hore dole, studený, sem tam 250-400 km naraz, občas dlhšia cesta na dovolenku, tempomat nepoužívam už vôbec, radsej pridávam plyn ľavou, keď ma chytá kŕč.

Ako som voľakedy chcel tempomat, lebo boli prázdne cesty, dnes ma po pár km prestane baviť, lebo treba dávať pozor.

Ano, máš pravdu, na tom Volve robili 2x hlavu, alebo generálku, ale za 5 mil km je to super výkon.

Čo si všímam, je extrémne dôležité zahrievat pomaly motor, dochladzovat, aj benzín, bez turba, zároveň, po rýchlej jazde napríklad hore kopcom, treba mať aj dole zaradenu rýchlosť, prvé stovky metrov, či km, aby sa dokázal horúci olej ochladit a nespekal sa.

Až keď sa ochladi na tých 80-85,potom už sa môže vyhodiť rýchlosť a voľnobehom dole.

Aspoň, čo mám odkukane na dlhú životnosť.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Ano, máš pravdu, na tom Volve robili 2x hlavu, alebo generálku, ale za 5 mil km je to super výkon."

Urcite ano, klobuk dolu. Ale to je presne dovod preco to nebyva standard. Robit generalku na V6 znamena robit v podstate dvojnasobok toho co pri i4 alebo I6. Vsetko mas zdvojene - hlavy, vacky atd. To sa uz dostavas aj v neautorizovanom servise na sumu kde si vela ludi povie, ze to uz financne nedava zmysel u tak stareho auta
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Áno, ale stále platí, až by som si kúpil benzín ako novy, poznal by som ho, neprekážala by mi spotreba, tak radšej urobim generálku na niečom, čo dôverne poznám, než sa ho zbaviť a kúpiť iné staré auto, resp, opäť vyhodiť 40-50.000 eur, minimálne.
jojko1001
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa jojko1001 »

akýkoľvek zraz usporiadať je super vec, nie je to autách, ale o ľudoch, ľudia sa majú stretať,debatovať osobne, nie anonymne cez net a jediné čo na nete dokážu je sa urážať.dnes je doba,kedy krachujú ,,sto,, ročné šenky, toto svet ešte nezažil,takéto niečo sa podarilo na sk za pár mesiacov,úplne choré sa kuk na rumúnsko ,madarsko o západnej eu ani nehovorím.zažil som dobu ked cez RO jediné svetlo v dedine čo si videl bolo na policajnej stanici, dnes na hambu nám nás preskočili o sto rokov a len preto,lebo sa bavíme o blbcoch hore,oni ked majú problém tak ho riešia na ulici. a tu ešte hrdo skritizujeme akciu, kde sa majú stretnúť ľudia,podebatovať, popiť a tak podporiť ekonomiku.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ti je lúto za krčmami?
Ja to vidím u nás, do krčmi a máme dve chodia trosky...

Chodím do inej obce, ale tam mám krčmár bowling, biliard, stolný futbal, šípky, varí denné menu + jedlá na objednávku, má rozvoz a má aj zákazníkov...
Na leto tam má dokonca skákací nafukovací hrad...

Za mna krčma klasická je niečo čo tu nikomu nebude chýbať a ked pomrú tí posledný opilci tak už nebude mať kto tam chodiť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: BMW-ZRAZ

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ono aj ist do podniku na pivo za 2,5 eura nie je uz pre kazdeho.

Návrat na "Súťaže, Akcie, Auto-Moto zrazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných