CNG, prevadzka, revizie, servis, - realne skusenosti

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ghost004
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.04.2022 19:11
Zdieľať na Facebook

Re: CNG, prevadzka, revizie, servis, - realne skusenosti

Príspevok od používateľa Ghost004 »

kirke25 napísal: 11.04.2022 11:58 Reálna skúsenosť. Seat Leon 1.4TGI r.2018. Stav km 183.000 km. Auto bez zavád. Žiadne závady či sa týka prevádzky na CNG.
Klady:
- nízka spotreba cca 4,3 kg na 100km ( keby som chcel a jazdil na spotrebu dá sa aj za 3,6kg)
- cena za kg 1,6€
- kultivovaný chod motora/žiadne trhanie leto zima - bez probelomov
Zápory:
- mala nádrž na CNG - 15kg
- odmedzena sieť staníc CNG - na Slovensku do 20. V zahraničí oveľa viac.
- jazda na benzín - na 99% jazdím na CNG. Tzn. palivo benzín nosis v nadrzi dlho. Pri prepnutí a jazdu na benzín moze(ale nemusí) vznikať trhanie motorom. Predísť tomu sa dá striedavim použitím palív. Napr 5 nádrži CNG a jedna benzínu. Potom nevidím problém s palivami.
Servisné prehliadky, v autorizovanom servise stoja rovnako ako na čistý benzín …. Nepostrehol som rozdiel. Máme ešte Golfa - čistý benzín 1.4 tsi ACT….(ale do tohto by som nešiel)
Takže neviem koľko sa dožije motor s cng, ale nebál by som sa toho. Ak ta zaujíma niečo konkrétne - pýtaj sa.
Kirke prosim ta to ACT preco by si neodporucal? Videl aj ich par v ponuke a potom este jedno podobne oznacenie. Od toho CNG asi upustim. Tie golfi vyzerali v pohode ale je tam mala benzinova nadrz. Povnodne som nasiel info ze variant ma 50l benzin + CNG ale potom ze ma iba 9l benzin ako kratky.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: CNG, prevadzka, revizie, servis, - realne skusenosti

Príspevok od používateľa kirke25 »

Ad podzemné garáže - dnes som bol v Poluse, aj Avione - všade jazdím bez problémov do podzemných garáži - všimol som iba značku zákaz vjazdu LPG.

A prečo si upustil od CNG? Ale asi máš na to dôvod. Ja ho nevidím. Síce ja mam model 2018 a to je 15kg CNG + 50 lit benzínu. Dojazd po natankovaní cez 1000 km.
A Golf ACT sa mne osobne nepáči tento model - na mňa už je to veľmi pretechnizované. A nepáči sa mi to vypínanie dvoch valcov, následná akcelerácia - také usekane sa mi to zdá. Nie je to také plynulé…. To je môj názor.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: CNG, prevadzka, revizie, servis, - realne skusenosti

Príspevok od používateľa seven549 »

kirke25 napísal: 11.04.2022 20:35 Seven to o čom tu píšeš? To je aký výpočet s úsporou 10centov na litri? :4090:
Ja píšem že jazdím za 4,2 kg po 1,6€ na 100 km.
Benzínové auto jazdí cca. 7 lit po 1,7€.
To je 6,72€ na 100 km CNG vs 11,90 na 100 km benzín. Čo je rozdiel viac ako 5€ na 100 km.

Na 1.000 km ušetrené 50€
Na 10.000km ušetrené 500€
Na 100.000 km ušetrené 5000€.

Matematika základnej školy. 🙈🙈

Podľa mňa prd makový vieš a mudruješ tu a drístaš o nejakej Tesle…. A potom si sa zobudil….
Kecalko onicom.
mazda 3 sedan rok 2018 2.0i 88kw zerie 5.2 litra benzinu na 100km.okreska jazda piano.

akoze auto jazdiace na cng berie menej plynu ako benzinu??? motor stavany na benzin.a to cng to vyriesilo cely problem so spotrebou :2f93: a snazia sa o to vsetke automobilky na svete a ten cng je taky zazrak ze s nim to ide.

cize kazdy benzinak davame na cng a mame mensiu spotrebu a lacnejsie palivo.

davaju na cng nadrze aj 60 litrove???? vyhodim benzinovu a jazdim len na cng.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: CNG, prevadzka, revizie, servis, - realne skusenosti

Príspevok od používateľa kirke25 »

@seven
A prečo by nemohlo auto na cng spotrebovať menej CNG, ako auto na benzín benzínu? :41c2:
Vidím že skúsenosti s cng nemáš žiadne. CNG nie je lpg, a podľa mňa už ani v pomere spotreby LPG/benzín nie je veľký rozdiel.

A nie je zámerom si merať pipíky - v spotrebe mimo mesto a diaľnicu s 2.0 benzínom čo chodí za 5,2… :3020: :3020: to je akože nejaká dobrá spotreba? Či umenie takto zajazdiť?

Ja keď chcem zajazdím služobným 1.2 tsi 77 kW pri takomto druhu prevádzky aj 4 litre na 100 km…

Ja píšem o reálnej spotrebe CNG pri jazde svižnej, kľudne po diaľnici 150+….. nie o tackaní sa 90-tkou po okreskach….

Nechápem načo sa ku každej téme vyjadruje plno mudrlantov, čo prd makový vedia….a myslia si. A radia na základe prepočtu spotreby z katalógu :40bd:

Asi preto každá téma ma 10 strán a k veci napísané 4 príspevky.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných