Ford Focus 1.6 Ti.VCT douratec 2008 - LPG LANDI RENSO

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Idem ja do servisu a poviem im tam
potom som chcel skontrolovať LPG
a vo finale je účet 930 eur.
Ej bisťu ťuhája.
Takže auto jazdilo aj ukazovalo aj prepínalo ako má a bolo ho treba len skontrolovať??? - To aby som vedel kto robí tak dobre kontrolu.
Či je Landi Renzo najsamlepší a najsamkomplikovanejší systém je ponechané na úsudku čitatelov. Ja len podotýkam že na pokusa je najsamlacnejšia celá montáž aj s nádržou aj so zápisom 820 eur. Samozrejme v inej firme ako v tej čo ti robila generalku auta, jaj pardon len systemu lpg.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco ja som platil v tu znamej a popularnej dielni na strednom slovensku za vymenu membrany v obycajnom podtlaku plus vymena sviecok,nastavenie atd, nepamatam uz presne ci 270€ alebo vyse 300€ ..to je uz jedno,s dlhym nosom bez reptania som zaplatil a jazdim dalej.
Bolo to ale pred troma rokmi... ale ked si spomeniem ze v Sturove mi ponukali vymenu celeho ale nehomologizovaneho na fabiu noveho reduktora za 150 aj s robotou ,ma islo vtedy porazit od jedu ze som nesuhlasil
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - pointa je troška inde. Snažím sa tuto mladému vysvetliť, že
čo ide do toho sa nešahá.
zistím si kto robí daný systém
A to je hlavné zistím si čo stojí výmena filtrov.
Teda nejdem do dielne - že chlapci troška sa v tom povrtajte a potom mi vycalujte fakturu jak rockefelerovi.
Idem do dielne že tu a tu je filter ten mi vymníte a dovi dopo.
Ty si sa tiež mohol v strede slovenska otočiť a ísť na benzíne na juh slovenska. Tam by si to mal za polovicu. Ale podla mňa by ti ešte ponúkli aj obyčajnú výmenu membrán za 14,50 ojro. Na podtlaku mi to robili na počkanie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

bol som najprv tam :) , membranu nechceli vymenit ,mam tam tartariny ci ako sa to pise,s tym ma odporucili na stredne slovensko,ze tam to robia,ponukli mi ale vymenu reduktora ktory som odmietol.

Membrana na nete mas pravdu okolo 17, u nich ale okolo 50 € a praca k tomu...reduktor bol na dost nepristupnom mieste, jednoducho sa tam nabalilo vela odpracovanych hodin. Neriesim to,je to uz za mnou, to len na okraj k tejto teme ze niekedy je lepsie rovno doma vsetko vytrhat a dat si tam nahodit vsetko nove a v konecnom dosledku to vyjde cenovo rovnako.
Oco uz sme sa o tej membrane spolu bavili, vtedy si vravel ze aj s pracou si sa vosiel v lpg servise do 15€ ...

Ak by ta membrana nebola prasknuta,auto lpg nepojazdne a ja cerstvo po operacii tak vymyslam ako to riesit lacnejsie,takto som bol rad ze zena so synom mali zas na com jazdit do roboty.
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Že mladý :40bd: ......hihi...ja som tam nešiel predsa iba tak....hladal som servisi.. toto je autorizovaný servis...tak hádam by ma nechodili za nos...a aj som im tam oponoval...a nezistili že tie súčiastky sú tam od začiatku..tak to asi treba dať spravit......to je jak keby niekto chodil 180000 na oleji a nemenil ho...a ako som hovoril..na volnobehu mi to blbo a jak keby to išlo na 3 valce...traslo to auto skratka aj zistili že jeden vstreky je zly...ahovorili že keby aj ten jeden vymenili...nebolo by to ono..ze najlepšie je už všetky 4ry vymeniť...a aj ťa generálka stála zato..to auto ide perfektne...aj keď musím priznať že sú dosť drahý.....ale mám záruku na vsetko čo mi robili
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som väčší lakomec lol Preto sa vždy pozastavujem nad popismi opravy už bolo vymenené toto, toto, toto a auto stále robí to isté.
Tebe na tomto prípade nič nesmrdí?
Edit: Lofinko, je dobre že si spokojný. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

For autolaik: u nás, keď gazdiná nemá na čom chodiť, tak sa uplatňuje systém padajúceho howna. Ona má moje a ja mám stavebné auto. Aj momentálne sme v tej situacii a kedže je corona time a oprava bude "kdoví jestli" tak vyfasuje "bezprepisového" Matiza alebo Twingo za 3 stovky a tradá, zase budem mať pokoj. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ale dosad si do rovnice "akurat som prisiel z operacie,ledva chodim a o 2 tyzdne sa vraciam nazad do spitala ... "
Niekedy situacia veli nerozmyslat a konat ,ked aj skratovo a draho.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jasné chápem a nikoho neodsudzujem. :300f: To nebolo skratovo a draho, to bolo úmerne danej situacii.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

veď to už nemalo ďaleko do ceny nového systému.... ja som platil 850 za systém s monbtážou plus tie prihlasovacie poplatky... je to už síce pár rokov ale predsa dosť peňazí a lpg je predsa o peniazoch...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Šak keď pride dobre huňatá ovca,tak ju treba dobre ostrihať... :40bd:
A to som zistil,že čím väčšie mesto,tym drahšie je tam všetko..
aj tovary a hlavne služby..
Vivat Slovensko..
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

oco nehovor mi ze ty ako stary plynar si nedokazes vymenit filtre kvapalnu a plynnu fazu doma na dvore. ja mam prve LPG auto ale filtre si menim sam vzdy po 50k km. Ale asi natiahnem interval lebo ja tankujem iba Nawara Zvolen a este Slovnaft ked nie som v okoli ZV a oba filtre boli ako nove po 50k a 2 rokoch.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dokážem, aj olej si dokážem vymeniť, v minulosti nebol problém vymeniť na počkanie gazdinej motor v aute. Len zrejme to tu už poznajú viacerí - keď sa ti nechce, je to horšie ako keby si nemohol.
Mám rád svojho mechanika, aj chlapcov v Šturove a aj oni všetci potrebujú zarobiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Lofinko12
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.01.2021 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lofinko12 »

Dobrý večer, viete mi niekto poradiť čo znamená ked na prepinači landi renzo za jazdy začnu svietiť iba spodne dve svetielka..ta zelena a oranžova....vrchne zelené sa stratia čo ukazuju stav plynu v nádrži a po chvilke jazdenia ostanú iba tie spodne dve.......a samozrejme počujem že prestane to ist na lpg....a ostane to tak....dakujem za radu

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných