LPG pohon

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

austral7
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.04.2018 20:21
Zdieľať na Facebook

LPG pohon

Príspevok od používateľa austral7 »

Pozdravujem odborníci,chcem sa poradiť.Poradte mi nejaké auto na prestavbu na LPG,máte skúsenosť aj s Toyotou Avensis s 2.0 benzín,alebo mi poraďte nejakú dobrú overenú motorizáciu.Dakujem,majte sa. Jano
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nie je avensis 2.0 benzin ako 2.0 benzin. Niektore maju priamy a niektore nepriamy vstrek co ma zasadny vplyv na rozhodnutie o kupe auta. Aky rocnik mas na mysli?

Napriklad na accorde sa ventily daju nastavovat. Velke plus.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Najlepšie je sa pýtať v dielni kde ti to budú robiť s čím majú najlepšie skúsenosti. Vo všeobecnosti - motory MPI (s nepriamym vstrekovaním) a s hydraulickým vymedzovaním vôle ventilov alebo s mechanickým nastavovaním, ale nie podložkami.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Autor zadania témy zrejme chce tip na taký motor s ktorým po namontovaní systemu LPG , nebudú nikdy žiadné problémy
a vždy bude fungovať bezchybne, aj system aj motor.

Povedal by som, že taký motor ani system LPG zrejme neexistuje.

Vždy sa može nejaká porucha pritrafiť... ako na strane elektroniky ovládania systemu, tak samotneho fungovania motora.

Preto je namieste vyššie uvedená rada
ohľadom kvalitnej práce dielne ,kde montuju system LPG a vedia, čo robia.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mpi je dobre, nastavitlne ventile je dobre, hydostel je dpbre, este je rozumne aby nebol spickovany vykon z litra, lepsie menej ventilov na valec- potom su vacsie, ventilove sedla z fest materialu, ne blatove, ale zakladom je spravna montaz !!!! sebelepsi system a sebelepsi motor dojebe s prehladom montaznik :41c2: to je alfa a omega lpg
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

Tiež by som sa pýtal ľudí čo montujú LPG do aút, motory MPI ako písali kolegovia už vyššie. Kamoš má BMW E46 na plyn, benzín 6valec.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných