Demontáž alebo ponechať LPG.

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

PROTOKOL je PROTOKOL , a bumažka je bumažka ...

nuž čo , papierovu vojnu treba stále živiť , aby sa mal štát dobre.... a hlavne štátní uradníci...

Človek s rozumom v hlave by to riešil následovne:

Zriadila by sa centrálna datábaza VŠETKYCH aut prestavaných na LPG a už pri zadavaní udajov do tejto databazy by sa museli vyriešiť také veci ako uplnosť všetkých dokladov, medzi inými hlavne spomínany protokol
a to aj u dovezených aut s už namontovaným LPG

a potom nasledne by sa dal z tejto databazy vytiahnu´t akýkoĺvek udaj, vytlačiť akékoĺvek tlačivo /aj v 10 tich kopiach / aby si ho konkretný uradnik mohol založiť
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

riešime podobný problém známemu.
Má Kiu Sorento ktorú kúpil s namontovaným LPG v RK, medzi časom firma skrachovala, pred tým žiaden protokol nepýtali a chlap nemal problém a zrazu?

Príde na STK a papier a? nemám! a? dovi!
Na obvodnom úrade kde je sú kopie bol: držia sa tam len 3-4r a potom do pece.

A?

Viete mi teraz poradiť ako mu mám poradiť nech si vie on poradiť :-\
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nick 21212 : neporadíš si nijako, ešte teraz momentalne sú STK , ktoré uznajú namiesto montážneho protokolu , ročnú kontrolu , ale myslím že aj to o chvílu skončí. Na toto jedine súd a poriadny súdny proces s veškerou medializáciou , a poukázaním že štát porušuje vlastné staršie zákony. V celej europe platí jedno základné pravidlo - vozidlo sa musí posudzovať podla zákonov ktoré platili v čase jeho uvedenia do prevádzky.Tie musí splňať ale nie dodatočné obštrukcie. Krásny príklad je registrácia RHD A LHD vozidiel.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tato, si fakt myslis, ze pri tvorbe predpisov a zakonov aj rozmyslaju ? ;-( hlavou teraz myslim...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo : práveže rozmýšlajú , vieš kolko špekulovania musí byť nad tým , ako vymyslieť zákon , ktorý im naženie nejakou oklukou eurá na kontá??? to musí byť iný mozog čo to dokáže skombinovať - a títo ludia sa volajú šedé eminencie.Odhalíš ich jedine podla účtov vo švajčiarsku alebo na kajmanských ostrovoch. A ubrániš sa im jedine tak , že ich necháš zlynčovať pracujúcemu ludu - ako volakedy Lenin s Trockým a Berjom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

..

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

laco1871 napísal:PROTOKOL je PROTOKOL , a bumažka je bumažka ...

nuž čo , papierovu vojnu treba stále živiť , aby sa mal štát dobre.... a hlavne štátní uradníci...

Človek s rozumom v hlave by to riešil následovne:

Zriadila by sa centrálna datábaza VŠETKYCH aut prestavaných na LPG a už pri zadavaní udajov do tejto databazy by sa museli vyriešiť také veci ako uplnosť všetkých dokladov, medzi inými hlavne spomínany protokol
a to aj u dovezených aut s už namontovaným LPG

a potom nasledne by sa dal z tejto databazy vytiahnu´t akýkoĺvek udaj, vytlačiť akékoĺvek tlačivo /aj v 10 tich kopiach / aby si ho konkretný uradnik mohol založiť

Nebudete mi verit ale presne na takomto modeli sa prave pracuje, bude to fungovat velmi podobne. Ale ako sa tam pozapisuju auta, ktore uz su na nasich cestach to je v stadiu priprav, hlada sa optimalne riesenie. Na "tahu" je Ministerstvo dopravy.

LPG zdar !
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

prispejem do diskusie s mojou skusenostou STK vs. LPG zapisane v technicaku.

Prisiel som so svojim starym autom na STK (EK uz som mal za sebou v servise, kde sa venuju LPG), a pracovnicka sa ma pytala, ze kde mam protokol o montazi LPG zariadenia, ze bez toho mi nemozu urobit STK. Som jej povedal, ze ho nemam, kedze auto bolo dovezene na uzemie SR uz s namontovanym LPG, ze jediny doklad mam technicak so zapisanym LPG. Teta pracovnicka mi na to nic nepovedala a v pohode som presiel.

Otazka znie, ako si STK overuje, ze auto bolo dovezene uz s namontovanym LPG ? Maju pristup do udajov z Kontroly originality ?
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

..

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Medzi nami-zatial nijako. Ale pracuju na tom systeme co som spominal vyssie aby sa to dalo overit.
V praxi si to predstavuju tak, ze "Poverena technicka sluzba" bude overovat, ci to tam nieje "doklepnute", ked to bude OK vydaju akusi obdobu Protokolu o montazi s ktorou uz mozte absolvovat vsetky "potrebnosti".
Dalsim levelom (navrhom) je, ze by to mohli robit aj montazne dielne. Uvidime co prejde do platnosti. Kazdopadne nateraz je situacia aka je a treba skusat.

LPG zdar !
svtvmk
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.11.2016 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svtvmk »

cavte a tu demontaž splynovaca musí robiť ta firma ktora to montovala ? a náhodov neviete cenu demontaže zo vsetkym vsade (Felicia)
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Cav.
Demontaz moze urobit ktorakolvek dielna, ktora ma opravnenie na montaz. Cena zalezi na case, ktory sa pri tom stravi, od 100-200 € (odhad) aj s protokolom o demomntazi pre urady
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mayo- čisto len teoreticky , ak prídem s už vyhodeným plynom, len pre štempel a skontrolovať . Je to možné? lol
A ešte za mňa , ako som riešil "novú nádrž" . Končili mi všetky tri autá , tak som v Štúrove dal vymeniť na jednom nádrž. Doma som ju potom prehodil postupne do dvoch ďalších. A nakoniec som ju celkom vybral a predal za 90% pôvodnej ceny. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Oco, si Ty ale beťár ;)
K tej demontazi-zavolaj mi.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mayo - riešil som to pre suseda, ja skôr namontujem do auta 2
Lpgčka ,ako by som mal jedno vymontovať. Kontakt som samozrejme posunul .
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
booklover
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.07.2019 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa booklover »

SKUSENOST JUL 2019

DEMONTAZ LPG

Dobrý deň,
my sme boli nútení k demontáži. Postup bol taký, že najskôr sme v LPG servise dali demontovať LPG, zaplatili sme 70€, dostali sme protokol. S protokolom o demontáži sme šli na obvodné oddelenie PZ odbor cestnej dopravy, tam sme odovzdali veľký TP a zaplatili 10€. Po 2t sme dostali nový veľký TP /NESKLADAT/ a s tým sme šli na okresne oddelenie PZ, kde nám za 6€ doplnili udaje do veľkého TP a zobrali malý TP. Až takto môžeme absolvovať STK a EK dúfame, že bez problémov.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nemýliť si okresný úrad a obvodné oddelenie PZ!

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných