VW Touran 1,6 - skĂşsenosti s LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mravex
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.08.2009 23:00
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Lpg

Príspevok od používateľa mravex »

Páni prajem pekný večer. Už 30 rokov jazdím na plyn zopár autičiek som pre seba aj prestaval. Nikdy som sa nestretol S tým že by plyn poškodil motor. Teraz mám sharan v6, 425000 km, 325 je na plyn. Olej počas intervalu nedolievam. Proste si mal smolu na daný kus. Zrejme vadné gufero ventilu. Prajem Ti aby ti repasovaný motor ešte dlho slúžil.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Myslím, že ľudia (a hlavne tí čo jazdia na LPG) sa už dávno presvedčili o tom, že mýty a bludy typu "LPG ti zničí motor" sú vôbec neni pravdivé.
LPG nemá žiaden negatívny dopad na motor (pokiaľ je systém LPG dobre nastavený)
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ma. LPG ma dopad na motor, ale je v praxi velmi nepodstatne ci ti vydareny benzinovy motor vydrzi 1.500.000km na benzin alebo cojaviem 600.000 km na LPG.

Je to uplne jedno.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Pri takýchto porciách kilometrov má ale vplyv na životnosť motora viac faktorov.
Z dlhodobého pohľadu napr. výmeny oleja po 15-tis. km alebo po 30 tis. km, spôsob jazdy šoféra - otáčky v ktorých ten motor celý život pracuje, studené štarty, atď atď....
Pokiaľ motor, jazdiaci na LPG odíde po 250-tis. km, nemôže sa vina hneď hádzať na LPG.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môže a nemôže.Vždy je to akási súhra faktorov.A pre každý jeden motor platí čosi iné,jeden vhodný je,druhý vyslovene nie.
každý motorár sa pri podobných témach môže jedine usmiať z čím všetkým sa manipuluje mienka,názor na plyn áno/nie. To je tisíc rozprávok kde v jednej dobro zvíťazí a v dvoch nie,alebo opačne.
Ak zabudujete plyn do motora kde základná sada zdvihátok (nie hydro) stojí cca 800 e.- len sama o sebe,kde ako bonus je reťaz (na milú Jarmilu) kde ventilčeky sú subtílnejšie než v Brigs motore kosačky a piestne krúžky (olejové majú šírku 2,5mm kompmlet) tak tam si to dobre zvážte či ušetríte lacným plynom aspoň halier.Lebo aby sa tak stalo,musí všetko v súhrne čo plyn ako plusovú výdajovú položku prinesie byť aspoň trocha viac peňazí ako súhrn výdajov na systém. Ak motor nie je konštrukčne vhodný a prídu nutné opravy z daného titulu...ste v mínuse a nie v pluse,čiže treba x spokojných km bez výdajov na systém.Bez konkrétnych zadaní aký motor,aký nábeh,aký systém,aké náklady ...zbytočné polemiky bez jasnej odpovede
Je zbytočné sem nakladať fotky prepálených piestov a ventilov a vyúčtvanie tých "príhod" ,nevedie to nikam a možno ten istý motor v iných rukách by mal aj iný osud. Kto nevie prečo nafta a ako s tým,je to isté ako nevedieť čo je plyn a čo sa tým mení pre majiteľa,čo nesmie a čo naopak vyslovene musí. Pri 5 milionoch odborníkov na všetko v republike,to je vlastne pivná téma
twigii
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18.08.2010 19:11
Bydlisko: trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twigii »

zdravim Vas pani...dakujem za reakcie a tebe mravex, ako aj ostatnim plynarom vela km na sporaciku.
s autom som zatial spokojny,olej som dolieval iba jeden krat 2,5deci niekedy v lete po ceste do Polska na vylet.odvtedy je to stale rovnako.kontrolujem to pravidelne.je tam cez 6000km po repase motora.co sa tyka spatneho kusu ,asi na tom nieco bude,ked som auto bral v nemecku malo 168000 km a uz v tedy bralo olej.ale nebolo to nic hrozne.pri 178000km to islo na prerabku lpg.s autom som nemal najmensi problem ,olej som sice dolieval ,ale nic strasne.zacalo sa to az po odchode z HR v roku 2018, kedy sa mi prvy krat rozsvietila kontrolka motora.auto islo bez problemov ,domov sme dorazili bez nutnosti nieco riesit.pripisoval som to zlemu plynu natankovaneho na makarskej...no pri 276000km minuly rok sa to zacalo zhorsovat.100km deci oleja.a po meste.ja som sa k autam spraval vzdy ludsky.studeny motor max 2200ot. olej po 10-12000km alebo rok.
no kazdopadne auto ma 14rokov a ja sa pomaly rozkukavam po niecom novsom.mam zalusk na mitsu outlander 2,0 mivec. ak to pojde tak zas dam plyn.
zatim sa majte pekne.LPG Fun :-)
vw touran 1,6mpi, LPG Fun :-)
twigii
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18.08.2010 19:11
Bydlisko: trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twigii »

Zdravim pani.bol som na kontrole sporacika ,nezdal sa mi chod motora na lpg. Bolo treba vymenit vstrekovace.auto ide zase ako hodinky.blizi sa vymena oleja po roku.tento krat to bude po 9000km.viac som jazdil na bicykli ???? no a popri tom vymenim predne kotuce a oblozenie.kotuce vydrzali len 285000km. Ja neviem co to je za material ,ze to tak malo vydrzi ????????,pojdu tam kotuce ate a aj oblozenie ate.tak len tolko.aby ste mali co citat v tychto tazkych casoch.pekny vecer.a lpg zdar.s pozdravom Igy.
vw touran 1,6mpi, LPG Fun :-)
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

nazdar :) tak super, ze to od tej opravy jazdi

inak nemyslel si 28tis km? :d :D lebo keby si mal kotuce skoro 300tis km tak to by vyzerali ako ziletky, s ATE budes spokojny


kolko km vydrzali vstrekovace? a co tankujes obvykle
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
twigii
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18.08.2010 19:11
Bydlisko: trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twigii »

Ahoj.kotuce su od nova ,este som ich nemenil.iba oblozenie.pri 170000km.tankujem vylucne tomegas.ale teraz som tankol slovnaft ,ked mi vynehavalo,som myslel ci to nebude plynom tomegas.ale boli to tie vstreky.vydrzali 1o5000km...inak mam povodne aj capy aj predne tlmice a struny.darmo,je to nemec :3035:
vw touran 1,6mpi, LPG Fun :-)
twigii
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 18.08.2010 19:11
Bydlisko: trnava
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1,6 - skĂşsenosti s LPG

Príspevok od používateľa twigii »

Nazdar plynári, dlho som tu nebol, tak niečo napíšem. Touran isiel do sveta v r.2020 v novembri. nejaký ukrajinec sa na tom vozí ,teda pokiaľ to jazdí, ale ešte predtým než som ho predal, išiel som si s nim do Mníchova po druhé auto. Touran mal 293000km ,keď išiel preč. mal hnilé podbehy ,na prednej kapote to začalo tiež kvitnúť, tak som sa rozhodol ho predať. aj motora čo sa týka to nevydržalo, po ceste z Mníchova som musel dolievať... autíčko som mal od 05/2011 do 11/2020,bol som s ním spoko. mal som ho veľmi rád.
vw touran 1,6mpi, LPG Fun :-)
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran 1,6 - skĂşsenosti s LPG

Príspevok od používateľa a566 »

pekne

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných