Kvalita LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Samozrejme ze kontrolujem... cim lacnejsie tym lepsie :) . Aj cerpacky rozdelujem na najlacnejsia=najlepsia.
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

Jazdím prevažne na ECO+, ale musím konštatovať, že letný DaliOil je zatiaľ bez problémov. Cena je 0,469€, zatiaľ čo ECO+ je za 0,584€!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

chcelo by to jednu pumpu este pridat za turany, pre mna ideal LM alebo l.hradok :-), potom prejst na spodnu trasu NR, BB, 2 pumpy staci, inac za mna prva volba na SK, len tak dalej :zg282:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Daxisko
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 30.11.2010 12:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Daxisko »

Inak posledný asi polrok som zvykol tankovať prevažne na Jurki pod prístavným, a musím povedať že jednak cítiť že auto išlo dosť dobre, a druhá vec - tá najpodstatnejšia :d :D , j3bol som na jednu nádrž aj 570 km, kde pri iných pumpách cca 500. :4012:
uere
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 20.06.2013 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uere »

Chlapi ako to aktuálne vidíte s kvalitou od Tomegas-u ? :) Zvažujem prerábku na LPG, Benzinol mám najbližšie resp. ešte bližšie je Tanker (zatial neviem kto im dodáva) a najdalej Slovnaft :/ ....Ani by mi nevadilo že je najdalej len mi to príde že je tam strašne slabý obrat LPG oproti Benzinolu kde vidím stále nejaké auto.

Zaujíma ma váš názor či radšej ísť ďalej po Eco+ kt stojí v nádrži dlho.
Alebo Benzinol kde je lepší obrat. ?

O cenu mi až tak nejde prvoradý je pre mňa motor-životnosť.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

@uere plyn v nadrzi nedegraduje tak, ako benzín, pretože je tam pod tlakom a v uzavretom okruhu (nie otvorenom). Čiže fakt, že dlho stojí mu nevadí (ak sa teda bavíme o plyne :40bd: )
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ja do novsieho auta tankujem iba slovnaft ECO+, do druheho starsieho som sa od leta rozhodol tankovat Tomegas nakolko ho dovazaju na novu cerpacku, ktoru mam nedaleko

v lete som si vypytal aktualne certifikaty,
Tomegas (odber do cisterny v Schwechate) mal oktanove cislo nizsie o 1,4 oproti ECO+,
siry mal menej Tomegas a to 7 mg/kg, ECO+ mal 16,3 mg/kg
(aktualna norma, ktora sa menila pred vyse rokom povoluje max 30 mg/kg, predtym to bolo 50 mg/kg)

zatial mam odjazdenych malo km, ked toho odjazdim viac tak pozriem ako vyzeraju filtre po Tomegase a odfotim to, za 10 rokov co obvykle tankujem ECO+ som mal vzdy filtre ciste (v podstate v stave novych)
87344
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.05.2013 13:26
Zdieľať na Facebook

Kvalita lpg

Príspevok od používateľa 87344 »

Zdravim chcem sa podelit s vami o kvalite lpg ,vcera som bol na vymene lpg filtrov a 30000 km som tankoval asi 95% len na VOMS pumpe ,mechanik po vybrati filtra sa ma hned opytal ci netankujem nahodou na VOMS lebo filter uplne cierny .Vzdy ma lakala ta cena momentalne Slovnaft 0,709 a Voms 0,635 a naivne vzdy myslel ze nemoze byt take nekvalitne lpg davat do predaja ale po vcerajsku uz na toto nejdem ani pomysliet a idem tankovat slovnaft .V druhom aute sim tankoval len slovnaft a filter uplne ako novy .ja som okolie Liptovskeho Mikulasa a tu je len VOMS a Slovnaft mozno ine pumpy inde maju lepsie lpg ako v Mikulasi ale ja uz radsej od dnes tankujem len slovnaft.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

skusme to spocitat na dukaty : najazdil si 30.000km povedzme so spotrebou 9 litrov na 100km, cenovy rozdiel 0.709 - 0.635 = 0.074 eura za liter.

30.000km deleno 100 x 9 = 2700 spotrebovanych litrov
rozdiel na cene 0.074 za liter cize 2700 x 0.074 = 199 eur

pocas celeho toho najazdu 30.000km si minul o 200 eur na palive menej, a to palivo bolo nekvalitne. Ked si najazdil tie kilometre za rok, nemas dve stovky. Ked si ich najazdil za dva roky, nemas dve stovky.

Tvoj zivot sa nejako radikalne nezmeni keby si mal o dvesto dukatov viac, ze nie ? Ale tu techniku mozes pochovat. Jednak musis castejsie menit filter, jednak jej robis zle atd, atd. a keby si mal spotrebu 7 litrov namiesto 9 - neviem ake mas auto, mozno nejaky 5litrer HEMI co zere 20, mozno 1.4ku co pyta sedem, tak realny rozdiel bude este mensi nez tych 200 eur.

Uprimne, mne osobne by 200 eur za 30.000km nestalo za obetovanie cohokolvek. Ja by som isiel do overenej kvality.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Turbo - nie vždy je motiváciou návštevy tej ktorej čerpačky kvalita alebo nekvalita paliva. Kludne to môže byť prsatá pumpárka , dobrá káva, voda do ostrekovačov zadarmo.
Jazdím na LPG 35 rokov, podla matematiky šetrenia by som už mohol konkurovať Rockefelerovi a vidíš, stále jazdím na aute za 5 stoviek.
Je mi celkom jedno aké budú filtre na tej hrči železa- ak nie sú čierne tak nič nezachytili a teda sú tam zbytočné. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
87344
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.05.2013 13:26
Zdieľať na Facebook

Kvalita LPG

Príspevok od používateľa 87344 »

Turbo -Spotrebu mam 12 litrov plynu a mas pravdu uz nejdem chodit inde ako slovnaft po vcerajcom videni filtrov mam dva auta a naschval som na jednom chodil cisto slovnaft a na druhom cisto voms a naivne som si myslel ze slovnaft je len predrazene palivo s kvalitou rovnakou ako ine a bohuzial nie je to tak .Splynovac mam BRC
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

87344, ja to tvrdim uz davno, nik mi neveri. Ale mne je to jedno, viem aky je ich plyn podla svojich troch aut :-)
87344
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.05.2013 13:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 87344 »

Mayo- No do vcera som ani ja moc neveril ze je nejaky rozdiel ????
Bonny 407
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Bydlisko: TN okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bonny 407 »

Slovnaft je síce drahší, ale vo finále to vyjde +/- rovnako, ako tie lacné LPG. Už druhý rok tankujem len Slovnaft a pri natankovaní 60 litrov urobím cca o 50km viac, ako predtým, keď som tankoval lacný Dali., nehovoriac o úspore na servise plyn. zariadenia.
Peugeot 407 SW 2.0 HDi
Kia Sorento 3.3 V6

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných