Úprava na 6x6

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pitbull4evr
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.01.2019 21:42
Zdieľať na Facebook

Úprava na 6x6

Príspevok od používateľa pitbull4evr »

Prosím vás je možné na Sk jazdiť po cestách s prerobeným jipom z 4x4 na 6x6, je to možné prepísať v technickom a takéto veci ?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Musel by si prirobit este jednu napravu a v zivote to nedokazes dat na papiere.
Nie je to mozne dat na papiere.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko sa dá,ja som takú prestavbu dostal aj do TP,ale..to môže urobiť jeden tak sám pre seba a musí mať splnených z desiatich podmienok takej prestavby všetkých desať.Raz stačilo,lebo nestačí že vy chcete,ale chcieť musia všetci ostatní na ktorých to stojí
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Musel by dostať vynimku z homologizacie, čo je na 99,9 % nemožné

alebo by musel dokladovať, že vyrobca niekedy taketo auto vyrobil

Len tak niekde primontovať ´dalšiu nápravu je odvažna myšlienka aj pre mňa...nehĺadiac na to,že to musi vyzerať aj esteticky, nielen funkčne
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Úprava na 6x6

Príspevok od používateľa Acon »

pitbull4evr napísal:Prosím vás je možné na Sk jazdiť po cestách s prerobeným jipom z 4x4 na 6x6, je to možné prepísať v technickom a takéto veci ?
Ak kúpiš vonku už schválenú, nevidím v tom problém. Schváliť prestavbu u nás je veľký problém. Výrobca musí povoliť prestavbu... Nejaký pick up a pod by nemal byt problém. K týmto autám existujú nadstavbarske príručky no 5dveraky neviem. V každom prípade v NL a B je niekoľko firiem co to robia a tie autá jazdia. V CZ je par RRC (sanitka, poziarnik)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je akceptovateľné nech napíšete čokoľvek,napokon ste mimo automotive,ale vyhýbajte sa vyjadreniu - nedá dá.By si ste sa čudovali čo sa všetko dá,len rozumný netrúbia do sveta a z každého ho...nerobia selfie
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Však som napísal ,že na 99,9 % je to nemožné,
zaroveň to znamená , že JE TO MOŽNÉ z 0,10 %

Každá skulinka , pre pozitivne zmýšľajúceho človeka, je CESTA
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

mhlavaty napísal:,napokon ste mimo automotive,ale vyhĂ˝bajte sa vyjadreniu
Ale nikto nepise ze je to nemozne.Ak ho take kupi,preco nie.Ale zijeme na Slovensku a zakony mame ake mame.Zatial to tu nefunguje tak ze cokolvek sa vyrobi sa da aj zlegalizovat ako v USA.
https://www.youtube.com/watch?v=chL3-rAIIts
Aj takto prerobit auto by som si vedel predstavit.
https://www.youtube.com/watch?v=dfks0dPs6U0
Ale staci mi predstava ako ma buzeruju za hrdzave cislo na 20 rocnom aute,zapisat pevnostne narazniky je tragedia,zapisat navijak -tiez samy problem,na stk im vadia namontovane ramy od vyroby a ked si predstavim domontovanu 3 napravu a ist na stk,neviem kto by bol viac prekvapeny.A kupit 3 napravovy Jeep,to by som musel byt syn arabskeho sejka aby to bolo na legalne jazdenie po slovensku.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Už 3r.neviem zapísať predný ARB nárazník, ktorý sa mimo SK zapisuje bežne, lebo je homologovany a rešpektuje cidla airbagov. Žiadna samodomo robená kolajnica. Skrátka na to nemajú kolónu tak to nejde. V CZ bez problémov https://goo.gl/images/oC1NCq a bez toho sa jazdiť nedá. Tak na STK ide plasťák a potom zasa ARB
pitbull4evr
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.01.2019 21:42
Zdieľať na Facebook

Re: Úprava na 6x6

Príspevok od používateľa pitbull4evr »

Acon napísal:
pitbull4evr napísal:Prosím vás je možné na Sk jazdiť po cestách s prerobeným jipom z 4x4 na 6x6, je to možné prepísať v technickom a takéto veci ?
Ak kúpiš vonku už schválenú, nevidím v tom problém. Schváliť prestavbu u nás je veľký problém. Výrobca musí povoliť prestavbu... Nejaký pick up a pod by nemal byt problém. K týmto autám existujú nadstavbarske príručky no 5dveraky neviem. V každom prípade v NL a B je niekoľko firiem co to robia a tie autá jazdia. V CZ je par RRC (sanitka, poziarnik)
Takže myslíte že keby také upravené auto doveziem je to reálne ?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Pokial to auto bude mat legalne spz z krajiny odkial to dovezies si myslim ze by to problem nemal byt.Ak to nebude USA.Aj na Jeepoch sa musia prerabat svetla na europske predpisy.Ale da sa to prerobit.Musi to mat certifikat od Jeepu ze je firemne vyrobene.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Acon napísal: Tak na STK ide plasťák a potom zasa ARB
Ja tak prehadzujem viacero veci a popritom su od vyroby namontovane.Nieco zakryva vyhlad na prednu spz,nieco zakryva zadnu spz,kopu veci zmontujem a co na aute nie je,sa nekontroluje. :4012: Len hrdzave cislo na 20 rocnom aute ich trapi ktore je na rame vedla kolesa a nema sancu aby bolo citatelne co len 10 rokov a viac..Na dalsiu stk bude ako nove,na zelanie im to vyrobim lol
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mne nič nezakrýva, nič nevadí, len ochranný rám neznalým dvíha tlak. Držiak rezervy na zadné dvere sa aj bojím objednať, lebo ten demontovať ma už baviť nebude
machoman
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13.04.2017 13:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa machoman »

na papier to tazko asi niekedy das, to sa skor danko stane prezidentom
Napísať odpoveď

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných