Iný motor v aute

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

No neviem tie sliky v lete ked mas v zakone stanoveny minimalny dezen....to uz mas rovno pokutu od policajta, to sa poistovna nebude s tebou ani bavit
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
slash23
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 03.08.2009 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slash23 »

Aj keď si uvodomujem ze sme na Slovensku páči sa mi hjundaiov názor.Fakt je to v poslednej dobe len strašenie tým ze co sa trocha líši od predpisov musí mať katastrofálny scenár.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Hnojdaj dristas... majster svetla
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

V dokladoch ti nezmenia len tak na tvoju ziadost nic, aj zrovna keby si v nich mal zapisany 2.0 motor, a v aute a vo VINe by bol spravny 1.4.
mindek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.04.2018 12:08
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mindek »

Ja by som si ho nezobral ani zadarmo, také problémy z toho môžeš mať. Hľadaj ďalej
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

wilz napísal:Vo vzťahu k poisťovni je problém v tom, že v poistných podmienkach každej poisťovne je niečo také, ako že auto musí vyhovovať podmienkam prevádzky na pozemných komunikáciach.
To znamená že keď na aute nie sú napríklad pneumatiky také, ako sú napísané v dokladoch od auta, tak auto ako by nemalo byť spôsobilé k tomu aby sa vôbec vyskytovalo na ceste.
Teraz som mal auto na STK a v papieroch mam velkost pneu 255/75 R15. Na aute som mal zimnu sadu co ostala z auta, co sa predalo, s rozmerom 265/70 R16 (14mm/1,8% vyssie a 10mm/3,9% sirsie) a preslo. Chyba je to vraj len vtedy, ak by to malo vplyv na bezpecnost jazdy. Som ale zvedavy, ako by sa k tomu v praxi postavila poistovna a ak by zamietla plnenie, cim by to odvovodnila.

Podla mna taketo rozdiely v jednotkach percent nemozu mat realny vplyv na bezpecnost. Uz len napr. to, ci mam terenny alebo cestny dezen moze robit rozdiel aj 1 cm vo vyske pneu. Sam som v minulosti mal nejake AT-cka Michelin a na tych boli uvedene dve velkosti 255/75 R15 aj 31 x 10.5 R15, co je podla kalkulatora velkosti pneu rozdiel 23mm/3,1% vo vyske a 12mm/4,7% v sirke.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Motor by som určite neodporucal swapovat takymto stylom.
No napr. pneumatiky mam aj ja ine. Nemal som zatial problem.

Oficialne mam mat 275/40 a 315/35 vzadu no obute mam 315/35 a 345/30 vzadu... to vsetko na disku 13J ET15 takze to dost bije do oci.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Rolfos napísal: Som ale zvedavy, ako by sa k tomu v praxi postavila poistovna a ak by zamietla plnenie, cim by to odvovodnila.


Nemôžeš sa na to dívať normálnym sedliackym rozumom.
Prečítaj si čo kúsok dopredu napísal bajo, že do jeho stojaceho auta niekto nabúral a jemu pozeral poisťovák pneumatiky.
Samozrejme máš pravdu, tak ako uvádzaš by ten rozdiel v rozmere pneumatík nemal žiaden postihnuteľný vplyv na nič.
Ale tu skrátka ide o to, že ak poisťovňa nechce platiť, tak hľadá hocijakú zámienku aby v prípade potreby mohla tvrdiť že tvoje auto formálne nevyhovovalo podmienkam zákona a teda si porušil podmienky poistnej zmluvy. Nič viac, nič menej.
Keď máš na aute v zornom poli na čelnom skle drobnú odprasklinku, tak tiež tým nikomu neubližuješ a ani auto nejazdí horšie, napriek tomu ti prvý policajt môže dať pokutu a zobrať OEV, pretože v zákone je napísané že tam na čelnom skle nemá nič byť.
Samozrejme to neznamená že vždy bude poisťovňa takto jednať, ale keď to z nejakého dôvodu chcú, majú ten nástroj. V takom prípade sa môžeš s poisťovňou úspešne súdiť, ale na svoje náklady aj riziko.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rolfos _ to je tzv "administratívne" nesplňanie. Rovnako ako keď ti za chýbajúcu STK príde pokuta domov aj keď auto realne ne ceste nejazdí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: InĂ˝ motor v aute

Príspevok od používateľa christiane »

petrik.kvaka napísal:v ktorom mal byť pôvodne motor 1.4 ale je tam motor 2.0 od rovnakej automobilky.
Je jedno od akej automobilky,legalne to nejde.Ak by tam bol 2.0 a chces dat 1.4 tak to sa da.Legalne nemozes dat do auta silnejsi motor z akym bolo vyrobene.
http://www.kramky.cz/naradi-klatovy/raznice-cisla-8mm
V com je problem?
konami
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01.05.2013 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konami »

Presne tak raznice a mas po probleme :-\ . Ja to mam tiez tak, povodne 1,5 66kw teraz 1,8 126kw. Ale viem zase ze auto v živote nepojde na KO. A stk a ek?? v dnesnej skorumpovanej dobe?? Nejaky peniaz prihodis mas 2 roky pokoj....
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Na stk uz nie je podstatny motor.Dvere na neakom bavoraku v ktorych je nasranych kablov domrte stoja viac ako motor na neakom golfe.
Ale pretoze cela legislativa tu v tejto zaostalej republike je taka aka je a nam neostava nic ine len sa prisposobit.Taky nas slovensky bordelik v ktorom sa da robit vselico.Mat aj 3 motory na jednakych cislach.
steevhood
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.12.2013 15:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steevhood »

bajo777 napísal:stal som na parkovisku, nebol som tam, drblo do mna auto...poistovak presne jak laki pise, fotil meral uplne vsetko ! vratane pneu, ked som sa pytal naco ? no lebo musia....
Áno musia fotiť všetko, do mojho zaparkovaneho auta tiez treslo auto mal som tam este letne gumy a pokial zavolal obhliadač som uz prezuval na zimne takze nebol problem policia mala letne poistovaci zimne na fotke o nič neslo.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní