Elektronicky plynovy pedal vs.maximalne zrychlenie auta.

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Oco nemusíš sa báť ani tých gpsiek, to vôbec nie je jednoduché. Nebojím sa, že by mi prišla pokuta na základe gps najbližších xxx rokov. Tam presnosť ovplyvňuje veľa vecí, ktoré človek neovplivní (Atmosféra, tienenie, atď). Určite sa doba pohne za 20 rokov niekam, ale budeme radi ak toto budú naše najväčšie problémy.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak by sme sa vrátili pred 20 rokov by si nepoznal svet.A doba sa zrýchluje,takže ja dávam ešte menej než 20 rokov na kolosálne zásahy .Ani nehovorím že situácia na cestách a správanie ľudí v premávke to bude len urychlovať.Technicky sa tieto veci poriešia,o to netreba mať obavu
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nuž čo,

DEMENCIA a neschopnosť vytvorenia vlastneho usudku je vysledok masmedialnej masaže mediami typu SME, Markíza
a podobne.....

POINTA mojej témy bola či je rozdiel
v správaní sa atm.motora pri stisnutí elektronického plynoveho pedala na 70 % vs. 100 %

Žvasty ohladom mojho pochopenia techniky jazdy a kvaltovania , či buducnosť bezinových motorov su off-topic v tejto teme....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci mohol si spraviť to čo ja - dať dole vzduchový filter a pozerať sa čo sa stane ak kamoš zošlapne plyn naplno. Klapka sa pekne otvorí naplno a ako šlape tak chodí. Presne rovnako ako v 100 rokov starom karburátore. Skúšali sme to na Hyundai I30. :40bd: :40bd: :40bd:
A nie každý písal v tejto teme odpovede na tvoju otázku. Je bežné reagovať aj na príspevky iných užívatelov - tomu sa hovorí diskusia. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No ibaže taká priemerná RJ má cca 120 máp a mnohé RJ ich majú aj ztrojené,pre klasiku,pre 4x4 atd
Inak v mapách je vlastne všetko,vzájomné závislosti aj výsledné hodnoty
RJ je kuchár,ale variť môže iba z toho čo je v špajzi (mapách)

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných