VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa seven549 »

tak to si mal napisat ze jedna o 20 rocny dizel z euro 3 kde niet dpf

takych rekorderov je v mojom okoli viac.kolega stale drzi tiez staru rarohu octaviu z roku 1999 1.9tdi 66kw 420 000km.a jazdi kratke trate do 5km.ma aj povodne turbo cerpadlo vstreky.

ale dizle od euro 5 su uz skratka nova slaba generacia.
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa tatkotom »

Mnohé nové nie len motory sú doslova tragédia. Nechápem, k čomu je dobré vyrábať autá, kde životnosť rovná sa záruka a občas nai to. Dá sa tomu pomôcť. Tie "sračky", čo používam predĺžia životnosť o hodne. No otázka ostáva...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa seven549 »

dnes ludia kupuju nove auta pretoze musia.kolko to vydrzi je jedno.je to vsetko o tom aby nevyzerali ako zobraci.je to proste taka prestiz kazdej rodiny mat nove auto.

lebo kto sa vozi starym vrakom je uboziak na ktoreho si kazdy dovoli ------naplut-----.

proste cisty balkan na tom slovensku.jugosi.

ja mam tiez aj stare auto a aj premiove.a vela to robi ak pridem niekde do firmy mercedesom a obleceny ako pravnik.kupil som si teraz mercedesa E klassu rocnik 2020 cierny sedan.audi bolo z roku 2015 160 000km cize uz starina.uz som bol brany za supaka co robi v zahranici a nema poriadne auto.takze mozem znova byt ten co pluje po susedoch co maju sotva 10 rocne superby audiny vw.

to ze do zahranicia beriem mondeo z roku 2014 alebo mojho oblubenca mondeo z roku 2006 je jedno nikto to nevidi.ale doma musi byt auto.

bohuzial tak to musi byt okolie ma nuti to robit.

kolegu co mam sa vozi do zahranicia fiatom tipo kombik ale doma je bmw X5M.to musi byt.lebo okolie je svihnute.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:40bd: :40bd: okoliu je to taaaaaaaak jedno, na čom prídeš.
Nikoho Tvoje auto nezaujíma.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa herin »

Včera som išiel objednať tu chladiacu zmes a pozerám, že sa nemieša s destilovanou, ale s demineralizovanou vodou..to počujem fakt prvý krát..
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa tuninka »

Hlavný rozdiel medzi demineralizovanou a destilovanou vodou je v metóde filtrácie
Demineralizovaná voda je voda preháňaná cez nádrž naplnenú živicou, ktorá z nej vytiahne nečistoty a dodá tak čistý koncový produkt.
Destilovaná voda vzniká tým, že sa “vriaca voda postupne vyparuje” a výpary sa ochladzovaním kondenzujú a tak vzniká takmer čistý produkt.

čiže či dáš destilku alebo demineralizovanú, tak je to úplne jedno
Naposledy upravil/-a tuninka v 20.02.2024 09:14, upravené celkom 1 krát.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa fzubaty »

Niektore dokonca s pitnou vodou…
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa tatkotom »

Demineralizovaná je "technická", nieje pitná. Destilovaná by mala byť. Len je výrobne podstatne drahšia. Pre zarobenie chladiacej kvapaliny vyhovujú obe rovnako.

seven549 - smutné. My sa s mojou vzíme na "starých vrakoch" a je nám obom u prdele, čo si kto myslí. V už bývalej práci mali kolegovia desiatky exekúcií, lebo sa vozili pre ten dojem na autách, na ktoré nemali. K čomu je to dobré?
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa tuninka »

veď v tom je ten rozdiel, máš napríklad vlastný dom, alebo byt, vlastné staré autá, ktoré ľavou zadnou prechádzajú STK, iní majú nový dom na hypotéku a nové auto na pôžičku, ale sú cool, pokým sa nič nestane a náhodou nebudú vládať splácať. Ja im nezávidím a nezaléží mi na tom čo si oni myslia o mojom aute.
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ako píšeš - aj jedna naša dcéra si nedala povedať a "preúverovala sa". ANi doma nie je každý prorokom.
Máme skvelého známeho, ktorý sa nám stará posledné roky aby sme sa nedostali finančne do sračiek, má viacero dobrých hlášok. Jedna z nich:
Ľudia neplánujú zlyhať ale zlyhávajú - lebo neplánujú...

Ono to platí aj pri autách, mám niekde naplánované výmeny olejov, rozvodov, chladiacich kvapalín. Ak je známe, že v niektorom treba častejšie než píše výrobca (u nás to bolo trojvalcové VW Polo a jeho olej) - kľudne vymením za polovičný čas. Je to podstatne lacnejšie, než následné škody pri zanedbaní.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Je to síce trosku mimo témy, neviem či ste videli film Vlk z Wallstreet, o Jordanovi Belfortovi .
Film je sranda, ale v rovnomennej knihe má zaujímavý postreh:

Píše, že uňho zarábali makléri 1 mil dolárov ročne, mali luxusné domy, autá, lode...,prečo?

Lebo sa mu chceli vyrovnať...
No, neuvedomovali si, že on dokázal zarobiť 15 miliónov za polhodinu...

A tak, zatiaľ čo on sa topil v luxuse a peniazoch, jeho zamestnanci, zarabajuci 1 mil dolárov ročne, po zavreti firmy..,o všetko prišli.

Jeho skúsenost: ľudia nekupujú , čo potrebujú, ale kupuju, čo ich v očiach okolia urobí úspešnými...
db69
Príspevky: 925
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa db69 »

tatkotom,Kamarát má heslo" lahšie je splácať ako šetriť" .inak toto také "východoeurópske" . ukazovať sa kto má aké auto. Poznám chalana ktorý má peňazí ako pliev. Ale nikdy si nekúpil nové auto. a tie čo kupuje sú tuctovky.Ale prachy investuje do svojho ranču a kupuje dosť drahé kone.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa wilz »

Ono to ukazovanie sa, asi nie je len naše špecifikum.
Mojej ženy bratranec kedysi odišiel do Nemecka a odvtedy žije v Mníchove.
Pracuje ako vedúci projektant mostov a podobných konštrukcií, t.j. nie je to nejaký nímand.
A hovoril že nepatrilo by sa, aby sa vozil v horšom ako 5-kovom BMW.
Síce ani BMW už nie je čo bývalo, aj to že žije v Mníchove možno toto podporuje, ale skrátka aj nemci sa nám v tomto troška podobajú. A počul som že ani angličania nie sú o moc iní.
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa tatkotom »

db69 - má rozum. Niekto "musí" reprezentovať. Niektorých nechápem.
Pozerám, že obom našil autám bude dobre o rok chladiacu vymeniť.
Niektorí zvyknú chladiacu sústavu čistiť pridaním sódy bicarbony, neviem či by som si trúfol. A odporúčajú dlhý výplach vodou z hadice lenže to zas podľa mňa neprejde zatvoreným termostatom.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa aristoteles »

mhlavaty napísal: 18.02.2024 09:18 V podstate je o gazdovi,pretože G13 je asi najkvalitnejšia nemrzka zo všetkých dostupných.Bez prispenia majiteľa sa nič také a podobné nikdy nestane.Už fakt že problém sa vyskytne na mizivom promile z počtu by mal byť dôvodom zvažovať a hladať odpoveď na otázku prečo tisícom nie a jednému áno.Prečo jednému pri 100 tis km,inému pri 300 tis a ďalšiemu vôbec.Je bežné že aj vynikajúce výrobky majú 99% dobrých vlastností a jedniu takú,že ak jej dáme šancu (vytvoríme podmienky) tak sa aj prejaví. Každý pes,iná ves.Rozdiel je vždy v gazdovi,tým netreba nikoho označovať za dobrého či zlého,ale ľudia sú rôzny,z rôznymi záujmami aj schopnostami selektovať alebo venovať pozornosť užitočnému spektru informácií.
Platí ...správne a dobré veci nikoho nezaujímajú,alebo teda minimum ľudí.
A o tom to je,páčiť sa nemusí.
Ako moze majitel prispiet? Asi skor daaky jazdny rezim?
Skuste vysvetlit, ak to nieje vojenske tajomstvo...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 121 neregistrovaných