Aditíva do olejov (palív)

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa tuninka »

veď ropná lobby zastavila kopec projektov, kde by bolo možné ušetriť fosílne palivo, alebo ho úplne nahradiť, vynálezcovia zrazu umreli, patenty a prototypy sa stratili, labotatóriá a garáže náhodou vyhoreli, alebo vynálezcu označili za blázna, je toho kopec na youtube, a keby aj len 10% z toho bola pravda, tak sa to deje.... veď aj také elektroautá tu už boli pred 100 rokmi a potom aj v roku 1996 (Chevrolet EV1), keď zistili, že boli dobré, ich prestali vyrábať a stiahli ich z obehu, prečo asi?
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ropná loby by bola sama proti sebe, keby bránila vynálezom.
No a elektrické autá, prečo sa nepresadili pred 100 rokmi?
Ani v 1996?
Z rovnakého dôvodu, akým sa dnes UMELO a NASILU pretláčaju elektrické autá.. :4012:

Sú predražené, nepraktické, nesmierne ťažké, s nulovou hodnotou pre ekológiu ..
Kto by si ich so zdravým rozumom kúpil,? lol..
Preto sa rozhodli komunisti v eú parlamente skladajuceho sa z kapitalistických krajín ohnúť trh cez koleno a doslova nasilu vnútiť občanom, z ktorých žijú a cucaju kráľovské odmeny každý mesiac...., výrobky, na ktoré nemá drvivá väčšina tých istých ľudí, z ktorých daní poslanci nutiaci do kúpy el aut žijú... :3c90:

A aby bola irónia dokonalá, tak ešte ukradnú peniaze všetkým a nazvu to honosne " dotácia"..., na kúpu áut tej bonitnejsej vrstve spoločnosti.
Komunizmus a la ZSSR 30- te roky ako z učebnice. Myslím ekonomiku.
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa tatkotom »

K démonom, duchom sa vyjadrovať nebudem (aby som neurazil veriacich).
K rôznym lobby - robia, čo im je umožnené. Ako energetik a montér na distribučných sieťach viem, čo je a čo nie je reálne v akom čase. Spôsob: My vyrobíme elektroautá a niekto to nejako dorieši je k hovnu... A zaujímavé - akonáhle boli stopnuté dotácie, ceny elektromobilov zrazu spadli a podstatne. O celkovej ekologičnosti a zásobách potrebných vzácnych surovín sa nemusíme baviť, kto chápe, tomu je to jasné. Odstrihnúť sa od závislosti na rope a strčiť hlavu do inej slučky - hmmm.
K politike sa s dovolením nevyjadrím - nešlo by to bez sprostých slov.
Objavy, vynálezy - sú rôzne, mnohé posunuli poznanie a techniku, iné sú zaujímavé no v praxi ťažko využiteľné. Boli dvojtaktné motory s pneumaticky vstrekovanou zmesou benzínu so vzduchom, motory, spaľujúce hoci práškovú papriku alebo pokazené pivo s plazmovým zapaľovaním, s priamočiarym pohybom piesta s ojnicou cez kulisu v tvare srdca - nepresadili sa viac z technických príčin, než zásahom nejakých lobby. Presadia sa iné.
Vídavam reči, že nekto che aby malí a stredná versva nemala na autá - hlúposť, Je to podstatná časť zákazníkov a nepomohlo by to nikomu a ničomu.
K (ne)aditívam neskôr.

Teraz len doplním, že niečo s mojimi autami robím asi zle. Multipla má písanú spotrebu:
Kombinovaná:6,4 l/100kmMěsto:8 l/100kmMimo město:5,5 l/100km

Dlhodobú s prevahou jázd do 3 km máme 6,06 a to vyše 2 rokov jazdí moja pani. Na Alfe 5,9, jazdím ja no dupem na plyn kde môžem.
Dnes sme šli spolu do Nitry a podvečer nazad - tam 4,6 - nazad 5,1 a ja naozaj nejazdím pomaly. Keď som inde napísal, že mám olej do 5-6000 km priehľadný, povedali že to mám zle. Má zrýchľovať 0-100 za 12,2-12,4 - zrýchľuje za 9-10. Tak to mám zle - zrýchlenie, spotrebu, aj olej...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

frankenstajner napísal: 27.01.2024 21:14 Hát zase nejaká čudná téma. Ale dobre číta, človek hocičo dozvie. Nedávno bola téma že akou metlou zametať auto. Tak to bolo tiež dobré čítanie. Len mne tak zdá, že veľmi pletie jedno s druhým, potom koniec debaty je iný ako bolo na začiatku. Ja teraz čítam jednu tému ale na inej diskusii, tam jeden píše že sú aj démoni aj džinovia, aj nehmotné bytosti...
TEMA JE O NIECOM INOM!!!!! :28b7: :2f93: :41c2: :d :D nie pi covi nA CH.

ADITIVA DO OLEJA A PALIVA :cau: :o :o :42f9:
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa tatkotom »

Prakticky všetky témy sú zanášané kadečím nesúvisiacim - s tým nič neurobíš.
Tiež by som bol rád, keby sa ľudia vyjadrovali k svojim praktickým skúsenostiam a nie k nesmrteľnosti chrústa :d :D
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Namiesto aditiva do nafty, ktoré poctivo dávam, by som si radšej natankoval naftu bez biozložiek.

Je neskutočna drzosť, od vedenia štátu, či eu, tlačiť do phm repku, na ktorú idú dotácie, míňa sa nafta, pracovná sila, náklady na transport, výrobu.., pričom spôsobuje zdraženie phm...

A na druhej strane, pomaly, ale isto ničí motory.
Všetko v mene ekológie. :3c90:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa oco13 »

PROCHY603 napísal: 29.01.2024 22:37 TEMA JE O NIECOM INOM!!!!! :28b7: :2f93: :41c2: :d :D nie pi covi nA CH.
ADITIVA DO OLEJA A PALIVA :cau: :o :o :42f9:
Ty prídeš do krčmy a všetci majú pred sebou pivo, ale ty sa opýtaš čo pili dve hodiny dozadu???
V menu je položka -príspevky od poslednej navštevy- a na tie aj reagujem. Aj teraz seriem na aditíva, ale reagujem na teba - človeka. Pretože za všetkým hladaj človeka. :300f: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa tatkotom »

Oco naozj zasieraš a často od témy - všetky vlákna.
Bionafta - vec názoru, často papagájovaného bez poznania - a faktov. Sú motory, ktorým môže škodiť. A také, ktorým nie. Citácia skadesi: "Najeli jsme na Bionaftu asi 130tis z celkovych 260tis na 1,9D Felicii. Žádné míchání, nic...čístá Bionafta. Motor šlape jako hodinky, nikdy žádná závada"
Stále podstane lepšie než najmä v Čechách obľúbená zábavka - "vyfrit" (Jazdia na starý fritovací olej)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa oco13 »

tatkotom napísal: 30.01.2024 10:43 Oco naozj zasieraš a často od témy - všetky vlákna.
Samozrejme veď som dezolát - čím skôr to tu všetko rozebeme tým skôr príde revolúcia. :4012:
Stále podstane lepšie než najmä v Čechách obľúbená zábavka - "vyfrit" (Jazdia na starý fritovací olej)
Autá ktoré kupujem ja budú jazdiť aj na hydraulický alebo trafo olej. Pretože to boli ešte autá nie dnešné zasrané tamagoči.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ak by som vedel, že nejaký debil jazdí na trafoolej - garantujem Ti, že by sa viac nemnožil.

https://www.enviroportal.sk/clanok/co-su-to-pcb

Tvoje nutkanie všade sa vygrcať konzultuj s dobrým psychológom.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa oco13 »

Velmi dobre viem čo sú to pcb (práve preto som menovite spomenul trafoolej) , a velmi dobre viem aj to že naši bratia v číne si s nimi starosti nerobia. Rovnako velmi dobre viem čo bolo DDT a čo spôsobuje azbest. :4012:
A ako správny dezolát sa držím zásady - čím horšie tým lepšie. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

tatkotom napísal: 30.01.2024 10:43 Oco naozj zasieraš a často od témy - všetky vlákna.
Bionafta - vec názoru, často papagájovaného bez poznania - a faktov. Sú motory, ktorým môže škodiť. A také, ktorým nie. Citácia skadesi: "Najeli jsme na Bionaftu asi 130tis z celkovych 260tis na 1,9D Felicii. Žádné míchání, nic...čístá Bionafta. Motor šlape jako hodinky, nikdy žádná závada"
Stále podstane lepšie než najmä v Čechách obľúbená zábavka - "vyfrit" (Jazdia na starý fritovací olej)

Podľa jednej skúsenosti na pár km...,sa nedá nič rozumné konštatovať.
Keby urobili na bionaftu 500.000 km na piezzo vstrekovacoch, to by už aký taký význam malo.
A nie na 50 ročnom motore..
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa tatkotom »

Samozrejme. Osobne okrem toho že neviem, či biolapivo smie do Commonrailu mám s ním ešte jeden "problém".

Citácia z konkrétneho aditíva k nafte:
"Pri čisto biodieselovom palive sa nemôže používať! Pri zmiešaní minerálneho a biodieselového paliva sa môže použiť len vtedy, ak pomer normálneho biodieselu nie je väčší ako 10 %!"

Citácia z konkrétneho aditíva k benzínu:
"Možné ho použiť aj pri palive E10. Pri čisto bioetanolovom palive sa nemôže používať! Pri zmiešaní minerálneho a etanolového paliva sa môže použiť len vtedy, ak pomer etanolu nie je väčší ako 10 %!"
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa tatkotom »

Podelím sa o čerstvý poznatok.
Pri minulej výmene oleja v manželkinom aute som sa ulakomil na LM Ceratec. Vychválený, nemecký a lacnejší. Neuškodil no sklamal. Skúsil som. Raz - prvý a posledný.
Pri nedávnej Metabond PRO. Motor tichší hneď na voľnobehu, ide ochotnejšie za plynom. U mňa by to mohol byť psychologický efekt no všimla si to manželka, ktorá tým autom denne jazdí. Pýtal sa, či som dal nejakú lepšiu naftu - nie. Dal som podstatne lepšie aditívum.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Aditíva do olejov (palív)

Príspevok od používateľa hjundai »

Vif... Vzdy... Benzin...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mhlavaty a 117 neregistrovaných