Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Chcel by som sa spýtať niekoho kto niečo také už riešil, alebo ak by mi vedel poradiť ohľadom jednej veci, ktorú chcem v blízkej dobe riešiť.
Jedná sa mi o to, že v blízkej dobe chcem predať auto a chcem si ponechať moju pôvodnú značku/nejde mi vôbec o financie pri zaplatení novej/ ale skôr o to, že pôvodná značka sa náhodou pekne vydarila vyskladať, tak nechcem o ňu prísť.
Poviem príklad..príde záujemca o auto a teda dohodneme sa, že ho berie a ja mu nechám moje tabulky, aby s tým prišiel domov a potom čo mám spraviť aby mi tabulky zostali?
Mám si ísť po ne ku kupcovi, ked si on auto prihlási a dostane nové špz? či mám s ním ísť na DI a tam povedať, že si chcem značky ponechať a použiť na nové auto ktoré kúpim?
Autá chodia ludia kupovať hlavne cez víkendy a vtedy je DI zatvorený..
Možno, že príde človek, ktorý bude 300 km odo mnňa a nechem ho preháňať, aby prišiel v pracovný deň, alebo zas ja aby som sa niekde trepal cez pol republiky..
Ďakujem za radu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa oco13 »

Kupec nič neprihlasuje - všetko riešiš ty aj platíš. Príde kupec, dá ti zálohu auto ostáva doma. Ty ideš na DI kde spravíš celý prepis, treba splnomocnenie a už netreba PZP na nového majitela stačí tvoje staré. Pani sa ťa opýta či si nechávaš značky a podla toho ti vyráta sumu. Zaplatíš kolok a dostaneš nový TP už s údajmi kupcu, na poslanie malého TP potrebuješ jeho telefon , ostatné udaje sú v splnomocnení. Takto som prepisoval auto 10.1.2024. Nemal som telefon na kupcu tak aj malý TP poslai mne.
Nový TP si treba prefotiť kvoli zrušeniu PZP a potom ho dáš aj s autom novému majitelovi.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa herin »

A ja mam akoze platit za to,ze si necham stare znacky a este aj platit kupcovi nove???
Este mu ich aj na moje /teda uz jeho/auto namontujem ne???
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa fzubaty »

Normalne pojdete obaja na DI na prepis, prinorepise povies ze znacky si nechavas. Hotovo.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa oco13 »

To už je na dohode medzi tebou a kupcom - môžeš dať vyššiu cenu auta. Zákon podla nového hovorí jasne - všetky úkony a aj platby robí predávajúci.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa oco13 »

herin napísal: 25.01.2024 11:09
Autá chodia ludia kupovať hlavne cez víkendy a vtedy je DI zatvorený..
Pre zúbkovú vílu. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa leonNL »

Ako pise zubaty. Pojdete spolu na DI, pri priehradke povies ze spz si nechavas, to je vsetko. Nic za to neplatis, nechas si ich a kupujuci dostane nove. A prihlasenie na seba nech plati kupujuci. Ak nema na prepis, nech nekupuje auto.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa herin »

leonNL napísal: 25.01.2024 21:55 Ako pise zubaty. Pojdete spolu na DI, pri priehradke povies ze spz si nechavas, to je vsetko. Nic za to neplatis, nechas si ich a kupujuci dostane nove. A prihlasenie na seba nech plati kupujuci. Ak nema na prepis, nech nekupuje auto.
Oki tiež mi nikdy predávajúci neplatil značky ani ked som kupoval nové auto, tak ani salon mi ich neuhradil :)
Takže oki..vybavené teda..pôjdem s ním na DI a moje značky si nechávam..
Len dúfam, že eventuálny kupec nepríde z velkej dialky a cez víkend ako som písal..
oco a čo je otvorené aj po víkendoch? lebo kupec by musel prísť 2 krát..na obhliadku a na prepis..
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa fzubaty »

Tak nech nepride cez vikend. Aky problem?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa oco13 »

herin napísal: 26.01.2024 09:18 oco a čo je otvorené aj po víkendoch? lebo kupec by musel prísť 2 krát..na obhliadku a na prepis..
Cez víkend nič, ja som prepisoval cez týždeň a len so splnomocnením. Ide len o tú zmenu že teraz platíš už pri odhlaške, lebo všetko sa robí na jednom mieste, on už vo svojom okrese nič neprihlasuje. Kto platí je na dohode.
Ak ja budem kupovať auto tak odídem s malým TP a spolahnem sa na to, že mi papiere pošle. Ak predajca povie že si značky necháva tak hladám iné auto. Len ja sa pohybujem v celkom inom segmente vozidiel. Tam predajca vybaví aj zaplatí všetko len aby to zmizlo z dvora. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
FunThomas
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 31.07.2006 15:59
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa FunThomas »

Ak chce prist zaujemca pozriet auto cez vikend a rovno ho kupi (vyplati celu kupnu sumu) - povedz mu vopred nech pride s overenym splnomocnenim, kde potom dopises udaje auta a svoje udaje. Auto chod potom so splnomocnenim prepisat ty na DI. Novy majitel si pride pre auto uz ked bude prepisane na jeho meno a na novych znackach.

POZOR! PZP uz musi byt uzavrete v den prepisu na jeho meno. Neviem akym zazrakom sa v NZ podaril prepis bez toho. Asi to teta za okienkom poriadne neskontrolovala.

Ja si vzdy vypytam od noveho majitela aj poplatky za prepis a nove znacky.

V ziadnom pripade nenechaj noveho majitela odist na aute bez toho, aby ti nechal splnomocnenie, alebo bez prepisu. Ukon prepisu sice moze vykonat aj novy majitel, na co ho mozes splnomocnit ty, ale takyto postup neodporucam. Casto maju ludia hlavu v smutku z toho, ze novy majitel nechce auto prepisat a im chodia pokuty za rychlost, neuhradenu dialnicnu znamku a podobne.
tatkotom
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa tatkotom »

Známy (veľa áut za roky) píše na zmluvu hodinu, minútu kedy auto preberie/odovzdá.
Vraví: Mohol/môže niekoho zraziť cestou ku mne/odo mňa.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa oco13 »

FunThomas napísal: 29.01.2024 15:50
POZOR! PZP uz musi byt uzavrete v den prepisu na jeho meno. Neviem akym zazrakom sa v NZ podaril prepis bez toho. Asi to teta za okienkom poriadne neskontrolovala.
Od 1.1.2024 uznávajú aj staré PZP pôvodného majitela - pani sa pátala aj vedúceho DI a potom ešte niekam volala.
Je to tým že sa zrušil dvojstupňový prevod a všetko sa robí naraz.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa autolaik »

....Ak predajca povie že si značky necháva tak hladám iné auto. Len ja sa pohybujem v celkom inom segmente vozidiel.

By som sa zblaznil vkuse riesit nakupy, opravy,prepisy,odhlasky a vsetko okolo toho obrazne 10x do roka. Ale tak, dolezity je asi ten pocit ze si usetril...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ponechanie ŠPZ pri predaji auta.

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - to nie je žiaden pocit - to je obyčajný sprostý pohlad do peňaženky a na účet. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 88 neregistrovaných