Kamióny

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mimo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.01.2024 18:40
Zdieľať na Facebook

Kamióny

Príspevok od používateľa Mimo »

Ahojte,

som aktívny vodič a jazdím týždenne cca 1500 km a pravidelne sa mi stáva, že buď mimo mesta pri obmedzenej rýchlosti alebo v meste pri stabilnej rýchlosti cca 60km/h má pravidelné vyblikávajú kamióny a tlačia sa takmer blatník na blatník, čo veľmi znepríjemňuje pocit z šoférovania. Čo podľa vás robiť v takej situácii? Je jedno či idem v pravom alebo ľavom pruhu, keďže v meste sa to deje v oboch pruhoch. Rozumiem, že sa ponáhľajú a je to ich práca, a to na nich vplýva, že sú pod stresom a časovou tiesňou, ale skutočne nerozumiem, ak niekto neporušuje nijak predpisy, prečo tým ovplyvňujú iných vodičov. Pochopím to ešte v moment, ak niekto v meste ide presne 50, alebo pomalšie, ale prečo to robia aj pri tých, ktorí chcú ísť bezpečné a kontinuálne mierne rýchlejšie? Ak už sa to bohužiaľ deje, čo v takejto situácii robiť? Deje sa to na pravidelnej báze a častokrát neviem ako v ten moment reagovať.

Ďakujem,
s pozdravom,
Miro.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa db69 »

zastav, a vyplieskaj ho ! Alebo ked si v lavom tak sa mu uhni.Aj ja ked idem po dialnici 140 a niekto ma vyblikáva ,tak v pohode dokončím predbiehanie a potom sa zaradím.NO STRES.Horšie je ked sa zaradí predo mna a ide 139
Mimo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.01.2024 18:40
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa Mimo »

Presne. Jasné, ľavý pruh má prednosť, aj keď v meste ma slobodne môže sprava predbehnúť, ak je pruh voľný.
Ešte mi napadlo inštalovať zadnú kameru, ale neviem či to je vlastne efektívne, aj tak záznam ostane iba u mňa, ale mohlo by to mať aký-taký odstrašujúci efekt. :D
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa db69 »

Ja som tiež šofér LKW (nie kamion) Mna zas vytáčajú šoféri osobákov . V dedine 40 mimo 70 na dialnici 88-89.A zaživam aj vybrzdovačov. Toto je len o ludoch.V predchadzajúcom LKW som ma problém isť 50 .4 dusilo a 3 hučala na vysokých otáčkach .ideal bol 60. aj so platil zopár pokút
Mimo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.01.2024 18:40
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa Mimo »

Jasné, chápem. Vybrzďovači sú samostatná kategória, ale na druhú stranu musím sa zastať aj tých, ktorý idú mimo obce 70, pretože tým nijak neporušuje zákon, ak to tomu vodičovi takto vyhovuje, aby prispôsobil jazdu svojim schopnostiam. Viem, že to ide na nervy, ale skrátka to treba rešpektovať, ak nie, tak v prípade možnosti vykonať úkon predbiehania. To sa ale nebavíme o tých, ktorí idú na diaľnici pod 80 km/h, ale s tým sa stretávam osobne len zriedka. Nemyslím to ofenzívne a pracujem v dopravnej logistike, takže na dennej báze komunikujem s rôznymi šoférmi.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa db69 »

Mimo napísal: 24.01.2024 19:53 Jasné, chápem. Vybrzďovači sú samostatná kategória, ale na druhú stranu musím sa zastať aj tých, ktorý idú mimo obce 70, pretože tým nijak neporušuje zákon, ak to tomu vodičovi takto vyhovuje, aby prispôsobil jazdu svojim schopnostiam. Viem, že to ide na nervy, ale skrátka to treba rešpektovať, ak nie, tak v prípade možnosti vykonať úkon predbiehania. To sa ale nebavíme o tých, ktorí idú na diaľnici pod 80 km/h, ale s tým sa stretávam osobne len zriedka. Nemyslím to ofenzívne a pracujem v dopravnej logistike, takže na dennej báze komunikujem s rôznymi šoférmi.
neporušujú zákon.(bezdôvodná pomalá jazda) ale potom nech sa nečuduje ked sa na nich bude tlačiť iný šofér a snažiť sa riskantne predbiehať,čim ohrozí seba ale aj jeho. Podľa mna je pomalá jazda nebezpečnejšia ako rychla jazda .k tomuto "ak to tomu vodičovi takto vyhovuje, aby prispôsobil jazdu svojim schopnostiam." bola tu debata o automate a manuale,že kto nevie použivať a jazdiť s manuálom nemá čo robiť na ceste.To platí aj tu,ked nie si schopný isť na suchej rovnej ceste cez den 90,tak treba isť naspäť do autoškoly
Mimo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.01.2024 18:40
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa Mimo »

Každý vodič by mal dodržiavať dostatočnú vzdialenosť medzi vozidlami aj v prípade, že vozidlo pred ním ide pomalšie. V prípade nehody je vinný ten vzadu, takže ten, ktorý sa lepí skôr porušuje zákon ako ten, ktorý ide pomalšie. A bezdôvodne pomalou jazdou by som to nenazval. Dotyčný môže mať na to nejaký dôvod, ktorý ten vzadu nemusí poznať. A to nie je bezdôvodne. Takže riskantné obiehanie nie je nutnosť, keďže ak ten vzadu je dostatočne rozumný, vie zotrvať v trpezlivosti a v správny moment auto obehnúť tak, aby to nebolo pre neho alebo hocikoho iného riskantné. Extrémne pomalá jazda je nebezpečná, ale pomalšia nie.
Mimo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.01.2024 18:40
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa Mimo »

Naozaj nedokážem pochopiť to, prečo nazývaš tých, ktorí nejdú maximálnou rýchlosťou mimo obce ako nedostatočných vodičov. Ja ich považujem za slabších, ale to výlučne neznamená, že taká osoba na cestu nesmie. Osobne si myslím, že by na cestu nemali skôr tí, ktorí považujú minimálnu rýchlosť 90 km/h mimo obce.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa oco13 »

db69 napísal: 24.01.2024 20:09 To platí aj tu,ked nie si schopný isť na suchej rovnej ceste cez den 90,tak treba isť naspäť do autoškoly
Schopný sice som. ALE - pri 70km/h mám najlepšiu spotrebu - teda mám aj dôvod ísť 70. Som sice schopný isť maximalnou povolenou rýchlosťou, ale nie som povinný ísť tolko. Bezdôvodne pomalá jazda by bola 30.
Dnes na obchvate BA policajti zbadali auto čo išlo 30 a on mal na to pádny dôvod - 2.5 promile :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mimo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.01.2024 18:40
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa Mimo »

db69 napísal: 24.01.2024 20:09
Mimo napísal: 24.01.2024 19:53 Jasné, chápem. Vybrzďovači sú samostatná kategória, ale na druhú stranu musím sa zastať aj tých, ktorý idú mimo obce 70, pretože tým nijak neporušuje zákon, ak to tomu vodičovi takto vyhovuje, aby prispôsobil jazdu svojim schopnostiam. Viem, že to ide na nervy, ale skrátka to treba rešpektovať, ak nie, tak v prípade možnosti vykonať úkon predbiehania. To sa ale nebavíme o tých, ktorí idú na diaľnici pod 80 km/h, ale s tým sa stretávam osobne len zriedka. Nemyslím to ofenzívne a pracujem v dopravnej logistike, takže na dennej báze komunikujem s rôznymi šoférmi.
neporušujú zákon.(bezdôvodná pomalá jazda) ale potom nech sa nečuduje ked sa na nich bude tlačiť iný šofér a snažiť sa riskantne predbiehať,čim ohrozí seba ale aj jeho. Podľa mna je pomalá jazda nebezpečnejšia ako rychla jazda .k tomuto "ak to tomu vodičovi takto vyhovuje, aby prispôsobil jazdu svojim schopnostiam." bola tu debata o automate a manuale,že kto nevie použivať a jazdiť s manuálom nemá čo robiť na ceste.To platí aj tu,ked nie si schopný isť na suchej rovnej ceste cez den 90,tak treba isť naspäť do autoškoly

Pre rýchlosť Dráha zastavenia
50 km/h 28 m
70 km/h 38 m
90 km/h 50 m
110 km/h 61 m
130 km/h 72 m

Stačí to takto aby si tomu pochopil?

Preto si myslím, že tvoje obhajovanie "rozumného lepenia na auto" je dôvod, prečo sú na cestách permanentné nehody. A kľudne si tie metre skráť na polovicu, aj to by bolo lepšie ako nárazník o nárazník.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa db69 »

Mimo napísal: 24.01.2024 20:24 Naozaj nedokážem pochopiť to, prečo nazývaš tých, ktorí nejdú maximálnou rýchlosťou mimo obce ako nedostatočných vodičov. Ja ich považujem za slabších, ale to výlučne neznamená, že taká osoba na cestu nesmie. Osobne si myslím, že by na cestu nemali skôr tí, ktorí považujú minimálnu rýchlosť 90 km/h mimo obce.
šak v pohode chod 70,nikto ti to neberie ale potom sa nečuduj tomu čo si popísal.Nikto nemá nekonečnú trpezlivosť.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa db69 »

"Preto si myslím, že tvoje obhajovanie "rozumného lepenia na auto" je dôvod, prečo sú na cestách permanentné nehody. A kľudne si tie metre skráť na polovicu, aj to by bolo lepšie ako nárazník o nárazník." ja to neobhajujem ja to len zdvôvodnujem.ale dočkáš sa 30-70-100.oco vysvetlí
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to plán EU, ale ani to nie je riešenie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 24.01.2024 20:41 Je to plán EU, ale ani to nie je riešenie.
a bude horšie .napr, platenie cestnej dane pre všetkých podla spotreby a km,kolko vypustíš co2 tolko zaplatíš.€
Mimo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.01.2024 18:40
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa Mimo »

To je škoda, tie normy to extrémne škrtia a razia na kolená spaľováky z každej strany. Ale presne, bude to ešte horšie, to si myslím aj ja.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jozef108 a 121 neregistrovaných