VW Passat B8 - chyba po kódovaní

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

VW Passat B8 - chyba po kódovaní

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
V prvom rade si sypem popol na hlavu a ano spravil som obrovskú chybu.
Ale poviem niečo k môjmu problému ku ktorému by som potreboval poradiť.
Pred vianocami sme boli so ženou a našou malou dcérkou nakupovať v jednom obchodnom centre. Ako som niesol nakúpené veci do auta, tak som diakovým otvoril len kufor/auto som neodomykal, nakoľko som sa ešte vracal späť do vnutra centra/. Položil som nakupené veci do kufra žial aj s klúčom/alebo ako ten modul nazvať/a zavrel som kufor, ktorý sa samozrejme okamžite uzamkol. A teda už som aj bol nahratý...klúče od domu aj s dialkovým na bránu v aute-čiže konečná...zavolal som mojej mame o pol deviatej večer-tá asi musela mať iný strach či sa niečo nestalo..tak som jej povedal čo sa stalo a prišla pre mna a teda ma domov pre druhý klúčo modul od auta/rodičia maju kluče od domu/.
Tak som počas vianoc pátral po nete ako nejak odstaviť túto "superfunkciu" všetkých VW grupových áut..lebo túto "šmakotinku" má aj druhé auto od Audi.
Nič som nenašiel, tak som zobral diagnostiku a že idem pozrieť cez bity či tam niečo nenájdem ako nezamykanie kufra, alebo niečo podobné...tak som vždy vyskúšal nejakú vec a ked to nešlo ako som potreboval, tak som to vrátil späť kodovaním..
Vyskúšal som nejaké 4 pokusy čo by to moli zmeniť, ale ani jedno nebolo ono.
Tak som si povedal oki nejde to, tak kašlem na to..zobral som noťas, odpojil kábel a odchádzam z auta, zamykám a auto ako keby sa pokúšalo 2x po sebe zamknúť..proste cvak- cvak...pozerám Ledku za oknom, ktorá najskôr blikala a teraz pri zamknutí stále svieti..
Auto sa normálne zamkne/všetky dvere/ a aj odomkne..takisto sa aj zvnutra dá normálne otvoriť..a taktiež sa aj po chvílke jazdy uzamkne/to klasické zamykanie/...len problém je, že prestalo fungovať el. ovládanie okien vzadu..nejdú otvoriť ani z konkrétnych dverí a ani z predu z miesta vodiča...predné otvoriť idú...nahodil som to na diagnostiku a vyhodilo mi chybu nižšie...vymazal som ju, len po ďalšom zamknutí to tam bolo opäť...
Na nete som našiel na zahraničnej stránke niečo o tom že na kanály 17 sa dajú vrátiť cez VCDS preprogramované veci späť..ale pozeral som to a nič tam také nie je ?...
Ak by mi vedel niekto poradiť ako to dať naspať do poriadku ako to bolo predtým, prípadne ak by mi to vedel dať späť z Ba a okolia/samozrejme nie zadarmo/ bol by som povďačný..
Viem je to moja chyba a viac sa už takto babrať do auta nebudem...tu je výpis tej chyby..
Ono píšu kadejaké somariny, že predratý kábel v dverách, pokazená RJ atd...lenže ani jedno nie je ono, kedže sa to stalo po kodovaní a predtým to všetko na 1000% fungovalo..a samozrejme ani nemohli odísť obidve RJ v každých dverách naraz...

97128 - Zamykací jednotka centrálního zamykání vzadu vlevo
B12DB 29 [008] - Chybny signal
Sporadická - Potvrzeno - Testováno od smazání paměti
info o závadě:
Stav závad: 00000001
Priorita závad: 4
Frekvence závad: 34
Počítadlo resetů: 193
Kilometry: 206929 km
Datum: 2023.12.19
Čas: 15:30:09

197384 - Zamykací jednotka centrálního zamykání vzadu vpravo
B12DC 29 [008] - Chybny signal
Sporadická - Potvrzeno - Testováno od smazání paměti
info o závadě:
Stav závad: 00000001
Priorita závad: 4
Frekvence závad: 34
Počítadlo resetů: 193
Kilometry: 206929 km
Datum: 2023.12.19
Čas: 15:30:09
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Chyba po kodovani VW Passat B8

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ved vies co si menil v kodovani, tak sa s tym pohraj. Ak si menil 4 veci, nemoze to byt problem.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - chyba po kódovaní

Príspevok od používateľa herin »

No praveze je vsetko tak ako bolo predtym..robil som to sposobom,ze som zaklikol/odklikol v jednotlivych bitoch len jednu vec..odpojil diagnostiku..zamkol auto a vyskusal ten kufor..ked to nefungovalo ,tak som sa opat pripojil..dostal sa do kodovania a vratil som to spat a potvrdil..nasledne som isiel takymto sposobom skusat dalsi bit..teda jeho podskupinu..
Mam pocit,alebo aspon take blbe tusenie,ze tam bolo nieco s nejakou riadiacou jednotkou pre severoamericky trh a potom nieco podobne aj v suvislosti so zamkami a zamykanim..skusil som aj to a vratil spat do povodneho stavu..len uz to nefunguje ako som popisal..a to idem v piatok na STK..uz sa mozem chystat na opakovanu pokial to neodstranim..lebo tam skusaju el.okna a ked nepojdu dolu,tak ma vyrazia..
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - chyba po kódovaní

Príspevok od používateľa speedmann »

Možno strelím blbosť,ale nie je v diagnostike funkcia- obnoviť pôvodné továrenské nastavenie.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - chyba po kódovaní

Príspevok od používateľa fzubaty »

Pripadne skusit odpojit baterku?
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - chyba po kódovaní

Príspevok od používateľa herin »

Aj mňa napadlo, že odpojiť baterku, len ked je to zmenené v tom kodovaní, tak neviem či to pomôže, ale dnes to skúsim..myslím že hodina odpojenia by mala stačiť..
Obnovenie pôvodných nastavení tam nie je..škoda, že to nie je ako mobil :189:
Ale skúsim ešte pohladať na nete či niečo také náhodou neexistuje..díkes zatial.
Paradoxom pre mňa je, že prečo diagnostika píše že zamykacia jednotka nefunguje, ked auto sa v pohode zamyká aj odomyká a nejdú otvoriť len okná..zvláštne..
Ešte ma napadla teraz jedna vec, že či sa to nepokašlalo tým, že pri tom kodovaní bol zapnutý detský zámok zadných okien..pre deti je to dobrá hračka dávať horu dolu okná.. :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - chyba po kódovaní

Príspevok od používateľa oco13 »

A nezmačkol si omylom detský zamok na šoferových dverách? lebo ja ho mám na jednom aute aj tam , ale nie je to gruppa.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - chyba po kódovaní

Príspevok od používateľa tuninka »

ak by zatlačil tlačidlo detskej poistky tak by to nefungovalo zo zadných dverí, ale od šoféra by to malo ísť, ale to sú skúsenosti z iných aút, nie z Passatu
Naposledy upravil/-a tuninka v 10.01.2024 16:07, upravené celkom 1 krát.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - chyba po kódovaní

Príspevok od používateľa Moonshine »

Nieje tam možnosť resetovať BCM jednotku komfortu?
Dvere idú otvárať z vnútra?
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - chyba po kódovaní

Príspevok od používateľa herin »

Ano dvere išli otvarať zvnutra..len tie okná nešli...
Ale pred chvílou som problém vyriešil...pátral som po nete a našiel na youtube jedno video..od pána JiriRS..a ten tam mal popísané čo robiť ked je nesprávne nakodované auto a človek nemá zálohu...tak vo VCDS na Cčkovom disku v notebooku...je pričinok Debug..pod ním je ešte Coding..a v ňom sa nachádzajú všetky zmeny uskutočnené kodovaním aj s dátumom aj s časom..tak som vyhladal podla toho čím som vtedy začal..a bola v tom kode jedna zmena..niekde v strede toho ale 40 miestneho kodu bolo namiesto písmenka E písmeno A...
Tak som prechádzal bity a skúšal že po ktorom sa to zmení..až som prišiel na bit čo mal súvis s centrálom a zamykaním pre severoamerický trh...to ked som zaklikol, tak sa mi to písmeno zmenilo na E...a teda som sa dostal do bodu ako bolo auto na začiatku..potvrdil som to..vyskúšal a všetko funguje ako má...
Všetkým pekne ďakujem za rady a reakcie... :2f93:
mazakpeter
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 06.12.2008 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - chyba po kódovaní

Príspevok od používateľa mazakpeter »

Pekny deň viem že už máte problém vyriešený no pre info ďalším, 98% veci sa dá vrátiť spať, preto je dobre si vždy zálohovať povodne nastavenie a potom už môžte skúšať čo Vás zaujíma, v prípade záujmu kodujeme funkcie komfortnej výbavy aktivácie a deaktivácie výbav ako štart stop systém drl podsvietenie a veľa ďalšieho aj poradenstvo
0903542079
Kedykoľvek v Žiline
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 125 neregistrovaných