Financovanie nového auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Elisa1910
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.07.2023 11:56
Zdieľať na Facebook

Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa Elisa1910 »

Ahojte ..v prípade že by ste chceli kúpiť nové SUV a máte akontaciu resp.nasporene cca 13 000 eur..aký typ financovania je najlepši?..alebo teda akou cestou by ste išli v prípade že potrebuje auto kúpiť teraz..?..
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa Qcko »

V tejto dobe sú zle úroky na všetkých produktoch bánk, ak to horí a auto treba kúpiť hneď, tak prísť do banky, zobrať si spotrebný úver v potrebnej výške a auto zaplatiť "v hotovosti". Človek je hneď zapísaný v TP a auto je jeho.

Ale je na to veľa rôznych pohľadov, som si istý, že sa aj tu strhne malá "vojna" o najvýhodnejšie produkty.
tuninka
Príspevky: 899
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa tuninka »

o akej výslednej kúpnej cene auta sa bavíme?
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:3c90: si robis dúfam iba prdel...
Na nové zabudni, keď staré, max za 2.000..
jtgroup
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11.04.2007 07:30
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa jtgroup »

Tak toto by napr. zaujímalo aj mňa, nakoľko v poslednej dobe uvažujem nad leasingom , ideálne 3 ročné auto max., a ešte v minulom roku mi známy ponúkal leasing na auto od 2% navýšenie + poistka. Ale to už samozrejme, asi neplatí. podmienky boli jednoduché, auto do xy km, staré max 5 rokov.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

lubos zimovcak napísal: 24.07.2023 13:20 :3c90: si robis dúfam iba prdel...
Na nové zabudni, keď staré, max za 2.000..
Prečo by si robil prdel? On píše, že tých 13 000.- má na akontáciu a za 40 už v pohode nové auto kúpi.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Odpoviem ti, ako som to urobil ja.
Na nete som našiel auto za 45 000.- ale nie nové. Po posledných skúsenostiach s (ne)riešením ŠIESTICH reklamácií nového BMW už seriem celé nové autá. Zhodou okolností som si "tenkrát poprvé" vybral tiež SUV. Obvolal som leasingovky, dal som si vypočítať splátky pri financovaní a zistil som, že to radšej zaplatím v hotovosti, aj keď som ostal dočasne s holou riťou :d :D

S jednou z firiem, s ktorými som jednal sme sa nakoniec dohodli tak, že ak by bolo veľmi zle, prefinancujú mi to spätne podľa podmienok, ktoré mi predtým poslali v tabuľke.
Percentá nemali zlé, vadilo mi tam, že v prípade predčasného vyplatenia je tam pokuta 5% zo zvyšnej sumy.
Ale to vraj len pri firmách, čo bol môj prípad, pri občanoch to vraj možno vyplatiť bez poplatkov.
Elisa1910
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.07.2023 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa Elisa1910 »

tuninka napísal: 24.07.2023 12:52 o akej výslednej kúpnej cene auta sa bavíme?
27000
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Tak na to ti tých 13 tisíc stačí kráľovsky... Ak chceš kontakt na toho "môjho", ktorý mi poslal ponuku, napíš SS.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

vykopanafosilia napísal: 24.07.2023 14:34
lubos zimovcak napísal: 24.07.2023 13:20 :3c90: si robis dúfam iba prdel...
Na nové zabudni, keď staré, max za 2.000..
Prečo by si robil prdel? On píše, že tých 13 000.- má na akontáciu a za 40 už v pohode nové auto kúpi.


:40bd: s vlastnými 13.000 eur sa nemôže kupovať auto za 40...

Je to samovražda.
Aj 27.000 je EXTRÉM.
Najlepši spôsob ako prist o 2 roky o auto.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Luboš, keby som rozmýšľal ako ty, doteraz bývam v cudzom dvojizbovom byte a vozím sa na E30. Keď to auto potrebuje, alebo chce, nech si ho kúpi.
Neviem, prečo by niekto mal za dva roky prísť o auto len preto, lebo ho nevyplatil celé hneď vopred. Alebo rátaš automaticky s tým, že záujemca je na sociálke?
Blbosť je kúpiť si iPhone za 1000.- na splátky, ak si na podpore, ale nie kúpiť si na leasing auto, ak ho potrebuješ. Na úveroch nie je nič pekelného ani zlovestného, ak si to normálne prerátaš a nerobíš vyslovene hovadiny.

Samozrejme, rozhodnutie je na každom z nás :-)
Elisa1910
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.07.2023 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa Elisa1910 »

vykopanafosilia napísal: 24.07.2023 15:41 Luboš, keby som rozmýšľal ako ty, doteraz bývam v cudzom dvojizbovom byte a vozím sa na E30. Keď to auto potrebuje, alebo chce, nech si ho kúpi.
Neviem, prečo by niekto mal za dva roky prísť o auto len preto, lebo ho nevyplatil celé hneď vopred. Alebo rátaš automaticky s tým, že záujemca je na sociálke?
Blbosť je kúpiť si iPhone za 1000.- na splátky, ak si na podpore, ale nie kúpiť si na leasing auto, ak ho potrebuješ. Na úveroch nie je nič pekelného ani zlovestného, ak si to normálne prerátaš a nerobíš vyslovene hovadiny.

Samozrejme, rozhodnutie je na každom z nás :-)
tak prijem mame cez 2200 eur mes, mame len jednu hypo kde platime 120 eur mes.jedno dieta a byvame vo vlastnom byte
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Na úveroch nie je nič pekelného ani zlovestného, ak si to normálne prerátaš a nerobíš vyslovene hovadiny.
Fosil - uver je v podstate tiež tovar, aby ti ho niekto poskytol tak musí na tebe zarobiť, teda ty na úver za danú vec dáš viac ako by si dal v hotovosti. Práve o tú sumu, ktorú na ňom zarobí poskytovatel. V čom sa mýlim?
Pre zadávatelku - dvaja ludia, príjem 3t mesačne, bez hypotéky, bez úverov, deti dospelé samostatné, bývanie vo vlastnom rodinnom dome - nikdy v živote by ma ani len nenapadlo brať úver na nevýrobný predmet. Teda na vec ktorá domov peniaze nenosí len ich ťahá z rodinnej kasy. Auto nie je investícia , je to mlynský kameň na krku, čím menj ti na ňom záleží tým je rodina slobodnejšia. :3906:
Ja mám takú blbú povahu, že stále by som nad tým autom videl svätožiaru a v nej napísanú sumu o kolko som ho preplatil.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Elisa1910
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.07.2023 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa Elisa1910 »

oco13 napísal: 24.07.2023 16:06
Na úveroch nie je nič pekelného ani zlovestného, ak si to normálne prerátaš a nerobíš vyslovene hovadiny.
Fosil - uver je v podstate tiež tovar, aby ti ho niekto poskytol tak musí na tebe zarobiť, teda ty na úver za danú vec dáš viac ako by si dal v hotovosti. Práve o tú sumu, ktorú na ňom zarobí poskytovatel. V čom sa mýlim?
Pre zadávatelku - dvaja ludia, príjem 3t mesačne, bez hypotéky, bez úverov, deti dospelé samostatné, bývanie vo vlastnom rodinnom dome - nikdy v živote by ma ani len nenapadlo brať úver na nevýrobný predmet. Teda na vec ktorá domov peniaze nenosí len ich ťahá z rodinnej kasy. Auto nie je investícia , je to mlynský kameň na krku, čím menj ti na ňom záleží tým je rodina slobodnejšia. :3906:
Ja mám takú blbú povahu, že stále by som nad tým autom videl svätožiaru a v nej napísanú sumu o kolko som ho preplatil.
no v poriadku ale co v pripade ked napriklad autom denne jazdite do prace, a mate starsie auto ktore sa uz pomaly ale isto kazi a chcete ho ešte ako tak dobre predat a hlavne chcete mat konecne bezpecne auto kedze denne jazdite 30 km do prace..
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Financovanie nového auta

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Elisa1910 napísal: 24.07.2023 11:59 Ahojte ..v prípade že by ste chceli kúpiť nové SUV a máte akontaciu resp.nasporene cca 13 000 eur..aký typ financovania je najlepši?..alebo teda akou cestou by ste išli v prípade že potrebuje auto kúpiť teraz..?..
ZA TIE PENIAZE US KUPIS nove auto. na co chces leasing??? Nedaj boze pridete o robotu ??? co potom??? kto bude platit leasing ,hypoteku??
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 94 neregistrovaných