Skoda Octavia II RS - zabrzdené auto pri zaradení R

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
b0bk0
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.07.2023 19:57
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II RS - zabrzdené auto pri zaradení R

Príspevok od používateľa b0bk0 »

Zdravím,

Mal som problém kedy mi vyskočila kontrolka opotrebenia brzdového obloženia.
Pri kontrole bol kablik zoxidovany.
Prevodovka (dsg) si začala radiť ľubovoľne ako sa jej chcelo. Držala si 3 aj po 90km/h.
Nastal aj problém kedy pri zaradení R ostali vyšiel brzdy a auto muselo normálne pretlačiť brzdy aby sa pohlo. Alebo po určitom case asi sekunda dve sa auto odbrzdilo a začalo cuvat. Začalo mi ale vyhadzovať závadu abs/esp a vybehli kontrolky. Vtedy si prevodovka radila bezproblémov ako zvykla a pri zaradení R hneď auto odbrzdilo a začalo cuvat. Zistil som že ľavý zadný snímač abs nemá čo snímať keďže magneticky krúžok sa doslova rozsypal. Vymenil som ložisko, dal aj nový snímač. Zavada už nevyskakuje abs funguje ale pri zaradení R teda spiatočky stále ostávajú vysiet brzdy (všetky 4 kolesa) a auto sa rozhýbe po pustení brzdy až za nejaký čas. Vie mi niekto poradiť? ABS funguje nevykazuje žiadnu chybu rovnako esp

Auto škoda octavia 2 rs 2.0 125kw
fzubaty
Príspevky: 1668
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Zabrzdené auto pri zaradení R

Príspevok od používateľa fzubaty »

Niekedy pomoze vStupit a nastupit. ;-)

Ale skusil by som odpojit bateriu na nejaky cas.
b0bk0
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.07.2023 19:57
Zdieľať na Facebook

Re: Zabrzdené auto pri zaradení R

Príspevok od používateľa b0bk0 »

Skúšal som aj reset prevodovky. Aj som odpojil batériu na niekoľko minút. Po 3 úspešných pokusoch to na 4ty začalo robiť znova.
tuninka
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II RS - zabrzdené auto pri zaradení R

Príspevok od používateľa tuninka »

zrada bude inde, ručná brzda brzdí len zadné kolesá, veci pomocou diagnostiky čo treba boli spravené?
b0bk0
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.07.2023 19:57
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II RS - zabrzdené auto pri zaradení R

Príspevok od používateľa b0bk0 »

Áno. Cez diagnostiku všetko. Teraz som skúsil vytiahnuť poistku na abs a prestalo to. Rovnako tak som to napichol na inú diagnostiku kde vidím brzdový tlak cez pedál. Jakmile pustim brzdu tlak padne normálne na 0 ale aj tak zostanú kolesa zabrzdené.
tuninka
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II RS - zabrzdené auto pri zaradení R

Príspevok od používateľa tuninka »

a keď ideš dopredu, tak všetko funguje? lebo toto nedáva logiku, keď prevodovka radí neskoro, ako píšeš až do 90kmh ide na trojke, znamená to, že je v záťaži, ako by išla trebárs do kopca a podobne, kľudne toto môže spôsobiť zablokované, pribrzdené koleso.... kolesá.... pozri vodítka, že či sa platničky vracajú na vodítkach ľahko naspäť, či aj valce nie sú hrdzavé a vracajú sa naspäť. Ak si dlhodobo jazdil s takýmto zablokovaným kolesom, mohlo sa to všetko pekne prehriať a teraz to blbne
b0bk0
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.07.2023 19:57
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II RS - zabrzdené auto pri zaradení R

Príspevok od používateľa b0bk0 »

Tiež mi to napadlo ale všetko sa vracia naspäť ako má. Či už ručná alebo pri dcku pustim brzdu všetko sa hneď povolí jakmile pustim brzdu. Teraz som ešte prišiel na vec kedy hodím R držím brzdu. Brzdu pustim a hneď na silno zatlačim tak pedál zostane asi v 1. Tretine totalne tvrdý a nejde ďalej. A robí to len pri zaradenom R
Qcko
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II RS - zabrzdené auto pri zaradení R

Príspevok od používateľa Qcko »

Nehľadal by som mechanický problém, všetko podľa popisu ukazuje na RJ ABS, niečo s funkciou autohold apod.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 149 neregistrovaných