Vyváženie pneumatík

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lukas1922
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.04.2023 21:27
Zdieľať na Facebook

Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa Lukas1922 »

Prosím Vás viete mi poradiť prečo sa niekedy nedá vyvážiť koleso ? Vyvažovačka je nakalibrovana . Hlavne pri Alu diskov. Po zadaní parametrov roztočí koleso , zadá gramaž . Keď ho nalepim a znova roztočim na kontrolu zase mi vyhodí na niektorej strane zopár gramov. Nie na každom kolese. Može byť , že je poškodený disk alebo pneu ? Ďakujem
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa seven549 »

mas to vyvazovat dovtedy az bude nula gram.to sa ucis?a navod nebol v baleni?
fzubaty
Príspevky: 1627
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa fzubaty »

Zas odpoved hodna sevena.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa seven549 »

ale aspon nieco som k veci napisal,ty si napisal co??? ---nic

to akoze nikdy zadavatel temy, nebol v pneuservise a nevidel ze niekedy sa aj 5x roztaca koleso,kym nebude 0 gram?

a preco niektore koleso sa vyvazi na 1 supu a druhe nie lol take otazky dava ucen v skole.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa pacho17 »

seven má pravdu, treba vyvyžovať , až to bude vyvážené. Keby bol disk zlý, tak to nedá hneď po prvom roztočení.
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa speedmann »

Takže asi takto- ak je taký problém tak prv dať holý disk na vyvažovačku a čo Ti ukáže. Ak je disk OK, tak problém je v pneu. Môže byť zdeformovaná, čo sa stáva pri zlom uskladnení. Ak je pneu zdeformovaná musí pýtať potom veľa gr.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa seven549 »

nova pneu nema byt preco kriva hoci bola zle uskladnena.ja som v jeseni sekol 3 disky na donovaloch,vnutorne limce ohnute ako vajce ze som az videl bocnicu pneu co je v disku.

ked mi tie disky zrovnali aj pneu bola rovna.z pneumatikou servis nic nerobil.len zobul vyrovnal alu disk a nahodil.kordy to ohlo vidiet na pneu kde bol naraz ale volantom sa nezachveje.

kedysi aj mne tak vraveli pneuservisaci ze zle bola uskladnena alebo kurierom dovezena pneu.alebo ze disky su ok ale uz opotrebene.disk mus byt rovny ako kruh podla kruzidla.

uz asi 3 roky mam pneuservis ze ak pridem dat vyvazit kolesa automaticky,suhlasim s tym ze zrovnaju disky a inam ani nechodim.15 ecok beru za disk ci plech alebo alu disk.tak chlapci mi porovnali disky na 3 autach ze ani neviem co je to vyvazovat nizkoprofilaky kolesa po 15000km.

ale adresu nedam.uz aj tak tam robi 6 ludi a caka sa den.disky sa tam rovnaju ako bezna rutina.nepotrebujem ze tam bude nabite a vznikne problem cakacka tyzden.

odporucam na nase sk cesty ---- ak uz si niekto otvara alebo chce vylepsit pneuservis musi byt v ponuke rovnanie zvaranie alu diskov.zakaznici si ho sami najdu.
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa martincichy »

- aj nova pneumatika moze byt zla, moja cerstva skusenost - osobna skusenost, vyreklamovane

- je potrebne sa presvedcit, ze pneumatika je cista, bez kamienkov. Takisto sa pozriet do vnutra pneumatiky, ze v nej nie je sajrajt

- je potrebne sa presvedcit, ze disk je cisty, zvonku aj zdnuka, vsetky stare zavazia odstranene

- to vsetko predpoklada, ze vyvazovacka je v poriadku a ine kolesa vyvazi v poriadku.
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa Qcko »

Stáva sa jedna vec kvôli ktorej nevyvážiš koleso nech sa snažíš ako chceš - prítomnosť vody v rozvode vzduchu. Pri fúkaní kolesa sa dostane voda do kolesa a nevyvážiš ho nikdy.

Nehovorím, že je to tvoj prípad, ale stáva sa to :2f93:

Ale niekedy proste elektrón nejde na prvú šupu a chce to 2-3x pretočiť, kým je to úplne OK.
easyridersvk
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa easyridersvk »

ked zavazie chce stale na ine miesto tak ako pisu vyssie voda v kolese alebo iny bordel volne lietajuci v pneumatike.
lance0xc
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 14.02.2009 16:07
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa lance0xc »

zaklad je mat ocistene dosadacie plochy na disku, a spravne upevneny disk na vyvazovacke.
Predpokladam ze spravne nastavit a zamerat dokazeme sami a ocisteny disk je samozrejmostou

/////Príspevok od používateľa seven549 » 03 Apr 2023 19:53
mas to vyvazovat dovtedy az bude nula gram.to sa ucis?a navod nebol v baleni? ////////

chlope tvoje fuserske napady uz citam niekolko rokov tu...


Ked nalepis zavazie, a po roztoceni ti to znova vyhodi gramy na tej strane kde si uz lepil, znamena to jedine . Nalepil si to ZLE (v pripade ze nemas vnutri v pneumatike bordel). Mas to zlepit dole, a trafit sa do miesta kde to od teba vyvazovacka vyzaduje. Kazde dalsie pridavanie gramov je cista fušerina.

tyvole prej roztaca na 5x...

K tomu co popisuje zadavatel temy, je najpravdepodobnejsie ze mas bordel v pneu, treba si vsimat ci ta guma nejazdila podhustena, vplyvom čoho vznika trenie na bočnici pneu, a tym padom vnutri pneu narobi gumove žmolky ktore ti potom lietaju hore dole. V tom pripade nova pneu.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"ale adresu nedam.uz aj tak tam robi 6 ludi a caka sa den.disky sa tam rovnaju ako bezna rutina.nepotrebujem ze tam bude nabite a vznikne problem cakacka tyzden."

To je fakt kamos do dazda ten seven :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa oco13 »

Zaujala ma tu jedna poznámka, ktorú asi všetci prebehli bez povšimnutia.
"VODA VO VZDUCHU"
toto sa netýka asi panelákových učívatelov, skor tých RD - asi v každom dome ak sa tak pozriem okolo seba je kompresor. Či už domacej výroby alebo nejaký baubau. Nijako si ale nespomínam že by som u niekoho videl odlučovač vody.
Preto mi to vyskočilo, lebo ja sám som ho kúpil až keď sa mi objavili problémy s plazmovou rezačkou.
Bolo by zaujímavé zistiť kolko vyvážených kolies sa behom roka zmení na nevyvážené práve z tohto dôvodu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Lukas1922
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.04.2023 21:27
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa Lukas1922 »

Ďakujem všetkým za rozumné odpovede.
tibi3009
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.01.2014 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: Vyváženie pneumatík

Príspevok od používateľa tibi3009 »

pokiaľ máš disk krivý alebo ohnutý od tých našich kvalitných ciest tak to nepôjde.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 99 neregistrovaných