100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

h0neyball
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.06.2018 10:54
Zdieľať na Facebook

100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa h0neyball »

Zdravím, dal som si meniť rozvody, hnací remeň + kladky, výmena oleja + všetky filtre. Finálna cena ma vyšla na 681€, dostal som faktúru kde je aj katalógové označenie jednotlivých dielov. Keď som ich vyhladal a ceny čo som našiel porovnal s tým čo som za to zaplatil, tak na každom diely je cca 100% prirážka.. chcem sa opýtať, toto je bežné v servisoch?
(auto je nissan pulsar 1.5 dci k9k)
- nevyznám sa v tom, nie som autičkár, posielal som si žiadosť o nacenenie do viacerých servisov a z 5 mailov mi odpísali 2 a toto bola lepšia ponuka, chcem sa aj poučiť do budúcna, je lepšie nosiť si vlastné diely? resp pýtať sa na rovinu aký presne tam ide diel a na drzo si ho pred tým servisákom nájsť na internete a opýtať sa na prírážku?
h0neyball
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.06.2018 10:54
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa h0neyball »

samozrejme nejakú prirážku beriem... ale toto mi už príde strašne veľa, zrovna na autokelly to nemajú (diel ktbwp8860 ) ale na autodielyonline24 cena 114e mne bolo účtované 208 :(
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa oco13 »

Je absolutne scestné rozdelovať niečo na material a prácu - pokial tú prácu neviem urobiť sám. Robil som 20 rokov reklamačného technika v stavebníctve a zažil som ako vela rodín bralo okná bez montáže. O pol roka chodili žobrať (doslova) po firmách kto im to nastaví a zošteluje.
Idem za mechanikom - toto mám , kolko je konečná suma? ano, ok auto donesiem, alebo ok, musím odložiť a dojdem o tri esiace. Ja tretiu možnosť pri súčasných autách nevidím. lol
Edit: ešte ma napadli cukrárky - zoberieš tortu za 110 eur a doma si narátaš material za 43 eur - čo spravíš? Murár ti za kúpelku zaspieva 2500 za robotu a material si si kúpil za tisícku. Pošli ho do prdele a druhého nenajdeš.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
h0neyball
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.06.2018 10:54
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa h0neyball »

oco13 napísal: 12.01.2023 19:13 Je absolutne scestné rozdelovať niečo na material a prácu - pokial tú prácu neviem urobiť sám. Robil som 20 rokov reklamačného technika v stavebníctve a zažil som ako vela rodín bralo okná bez montáže. O pol roka chodili žobrať (doslova) po firmách kto im to nastaví a zošteluje.
Idem za mechanikom - toto mám , kolko je konečná suma? ano, ok auto donesiem, alebo ok, musím odložiť a dojdem o tri esiace. Ja tretiu možnosť pri súčasných autách nevidím. lol
Edit: ešte ma napadli cukrárky - zoberieš tortu za 110 eur a doma si narátaš material za 43 eur - čo spravíš? Murár ti za kúpelku zaspieva 2500 za robotu a material si si kúpil za tisícku. Pošli ho do prdele a druhého nenajdeš.
? ale mne nevadí marža ani cena za prácu, ale čo keby torta stále 300 euro a materiál 43, to je zderstvo a to sa snažím zistiť či bolo v mojom prípade....
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa db69 »

h0neyball napísal: 12.01.2023 18:04 Keď som ich vyhladal a ceny čo som našiel porovnal s tým čo som za to zaplatil, tak na každom diely je cca 100% prirážka.. chcem sa opýtať, toto je bežné v servisoch?
ano je to normálna prax.V autokelly majú ceny pre zákazníka a ceny pre servis(podla obratu aj 50% nižšie)Tak že ked tam je niečo za 100€ servis tom má tak za 50-60€.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico prečo by sa to malo členiť na material a robotu - potrebuješ výsledok, či nie?
ale čo keby torta stále 300 euro a materiál 43, to je zderstvo a to sa snažím zistiť či bolo v mojom prípade....
Lenže na toto sa práve treba pýtať pred - aby človek potom nebol ukrivdený
Ale nie na nete, ale konkretneho mechanika - je mi prd platné že v KE mi to spraví za polovicu ak cesta k nemu je 8h autom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
h0neyball
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.06.2018 10:54
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa h0neyball »

db69 napísal: 12.01.2023 19:31
h0neyball napísal: 12.01.2023 18:04 Keď som ich vyhladal a ceny čo som našiel porovnal s tým čo som za to zaplatil, tak na každom diely je cca 100% prirážka.. chcem sa opýtať, toto je bežné v servisoch?
ano je to normálna prax.V autokelly majú ceny pre zákazníka a ceny pre servis(podla obratu aj 50% nižšie)Tak že ked tam je niečo za 100€ servis tom má tak za 50-60€.
ok čiže keď na autokelly autodielyonline nájdem cenu 114 a ja dostanem 208 tak je to prestrelené, lebo tam plánujem zavolať a opýtať sa na to a nechcem sa sťažovať/resp dopytovať na niečo čo je bežná prax
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa db69 »

asi tak! .Inak autokelly sú asi najdrahší .Na autokelly to bude za 218 €.Tá ich cena zo zlavou pre servis(50%) je všade inde normálna cena .
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa db69 »

ok čiže keď na autokelly autodielyonline nájdem cenu 114 a ja dostanem 208 tak je to prestrelené, lebo tam plánujem zavolať a opýtať sa na to a nechcem sa sťažovať/resp dopytovať na niečo čo je bežná prax
[/quote] autokelly autodielyonline toto sú dva odlišné obchody
h0neyball
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.06.2018 10:54
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa h0neyball »

db69 napísal: 12.01.2023 19:57 ok čiže keď na autokelly autodielyonline nájdem cenu 114 a ja dostanem 208 tak je to prestrelené, lebo tam plánujem zavolať a opýtať sa na to a nechcem sa sťažovať/resp dopytovať na niečo čo je bežná prax
autokelly autodielyonline toto sú dva odlišné obchody
[/quote]

viem, len na autokelly som ten konkrétne diel (ktbwp8860) nenašiel
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa db69 »

skús si niečo vyhladať na Autokelly a potom na autodiely a porovnaj ceny.Ale to čo píšeš je normálna prax.
h0neyball
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.06.2018 10:54
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa h0neyball »

db69 napísal: 12.01.2023 20:06 skús si niečo vyhladať na Autokelly a potom na autodiely a porovnaj ceny.Ale to čo píšeš je normálna prax.
skúsil som, extremny rozdiel v cenách, diky za info :)
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa db69 »

h0neyball napísal: 12.01.2023 20:17
db69 napísal: 12.01.2023 20:06 skús si niečo vyhladať na Autokelly a potom na autodiely a porovnaj ceny.Ale to čo píšeš je normálna prax.
skúsil som, extremny rozdiel v cenách, diky za info :)
servisy nakupujú v AK lebo majú 4 x za den rozvoz .a ked to nepasuje alebo si objednajú pre "istotu keby niečo" ,tak im to zoberú naspäť .Už to tu niekto písal" ked nevieš čo s peniazmi, kúp si auto" :cau:
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa zsvatos »

h0neyball , preciataj si tu na fore debatu o tebou spominanom eshope, a potom zvaz, ci by si si odtial objednal rozvody
To co pise db69 tiez ma svoju logiku. A okrem toho vela mechanikov by ta s donesenymi rozvodmi poslalo prec. To sa tu spominalo uz vela krat.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: 100% prirážka na autodiely v servise, je to normálne?

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ta suma mi pripadne dost rozumna za tie ukony/je to len moj nazor/,celkom chapem servisy aj mechanikov.Mna čaka tento mesiac STK-čko,afto dam do AS,nech povymienaju čo sa da,vymenia oleje/každych 15 tisic km/ a nech aj absolvuju kontrolu.A tu sa ukaze aj druha strana,či niečo nezanedbali...Boh ich potom chran...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Diehardqo, Google [Bot], mhlavaty a 135 neregistrovaných