ŠPZ 2023

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem od kolkého roku sa začali vydávač EČ (nechce sa mi skúmať) ale v obehu sú stále aj tie prvé...
Menil ten kto prepisoval, ale ak si nemenil kludne môžeš mať tú pôvodnú prvú EČ.
Nutná výmena bola len pri prechode z ŠPZ na EČ, alebo pri strate / poškodení...

Sám som v dobe minulej bol priamo na DI prihlasovať auto, kedy sa prechádzalo z prvých EČ na tie kde bol EU znak a vtedy hned ráno pri obhliadke policajt oznámil, že ten kto si prišiel "len tak" vymeniť EČ aby bol "IN", tak kludne môže ísť domov, pretože ho nevybavia.
Vybavujú len prepisy
db69
Príspevky: 925
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa db69 »

ivko1 napísal: 27.11.2022 17:46 Neviem od kolkého roku sa začali vydávač EČ (nechce sa mi skúmať) ale v obehu sú stále aj tie prvé...
Menil ten kto prepisoval, ale ak si nemenil kludne môžeš mať tú pôvodnú prvú EČ.
Nutná výmena bola len pri prechode z ŠPZ na EČ, alebo pri strate / poškodení...

Sám som v dobe minulej bol priamo na DI prihlasovať auto, kedy sa prechádzalo z prvých EČ na tie kde bol EU znak a vtedy hned ráno pri obhliadke policajt oznámil, že ten kto si prišiel "len tak" vymeniť EČ aby bol "IN", tak kludne môže ísť domov, pretože ho nevybavia.
Vybavujú len prepisy
ved aj teraz nemusíš.Aj v Rakúsku majú platné aj tie modre plastove s bielymi znakmi.Inak túto zmenu v EČ vítam
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa seven549 »

db69 napísal: 27.11.2022 12:30 Pamätnici spočítajte koľkokrát sa už menili špz alebo ečv od vzniku SR .
len raz v 1997.odvtedy su stale rovnake BA 001 AA,BL 001 AA .stare spz od 60 rokov boli na 9999 aut a tak sa menila seria posledneho pismena.napr BAY-23-25 taka spz z Y bola uz v roku 1993.mohli si dat BLA-23-25 BLB-23-25 BLC-23-25 a mohlo to pokracovat.cesi si dlho drzali stare spz.

asi to bolo zrejme koli eu uz v 1995 poziadalo slovensko o vstup.a slo sa az v 2004.

teraz tie nove spz uz niekto nebude vediet odkial dotycne auto je.je to vyhoda ale aj nevyhoda
jvm12
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.09.2010 13:49
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa jvm12 »

Aká je výhoda mať v tom bordel? Ak chceli vysachovat stareho draheho dodavatela, tak kludne mohli zazmluvnit noveho, a nech dodava lacnejsie plastove alebo ine tabulky. System vydavania/ponechania znaciek sa tiez mohol zmenit jednoducho bez toho, aby sa menili znacky samotne.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa vsevetko »

Nové EČV vyvolali búrku nevôle. Okrem toho, že vyzerajú ako ukrajinské ľudí rozčúlili aj ďalšie veci
https://www.hlavnespravy.sk/nove-ecv-vy ... jn/3023003
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ja si ponexavam tie stare,nex sedláci vidia,ze som z Petržky...
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Velmi mudre. ,,nex sedláci vidia,ze som z Petržky,,
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa Fakyu »

seven549 napísal: 26.11.2022 18:07
Superbster napísal: 26.11.2022 09:38

Budem už musieť mať povinne na ŠPZ ten nový formát čísel, alebo si tam stále budem môcť nechať okresnú príslušnosť a teda odsúhlasím, že bude ŠPZ viazaná nie na auto ale na mňa ako osobu?

Ďakujem za info.
kym sa meninu stare spz tak budes mat to co je doteraz.

az sa minu zasoby idu uz nove cisla--- anonymne--- .ako holandsko anglicko.nikto nebude vediet odkial si.co je vyhoda.

a ano spz bude uz na osobu cize ostava navzdy tebe rovnake cislo pokial si to nepojdes zmenit.

mozes si aj nadalej nechat vyrobit spz podla seba a mas ju navzdy predas auto kupis nove a spz ostava rovnaka.


Este by ma zaujimalo ze v com je to akoze vyhoda ? Uz teraz vznika plno nehod a nedorozumeni lebo vodici nevedia ze dany vodic nieje miestny a teda nepozna konklretnu situaciu na cestnej premavke. Standardne kazdy miestny vodic ked videl auto s spz z daleka resp ineho mesta tak zvysil opatrnost a nechal vodicovi aj pripadny priestor na necakane preradenie sa pred kruhovym objazdom ci nahlu zmenu smeru podla smerovacich znaciek a pod... A este to len zacina ked take znacky budu vsade to bude v nasich mestach v tejto rychlej dobe trubenia na CPckarov a dorazania a tukesov a nasledne kolony a zapchy tak sa tesme...
tatkotom
Príspevky: 712
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa tatkotom »

Výhoda je v tom, že Ti drbnutí sedláci kdesi na Kysuciach nepoškodia auto z bratislavskou SPZ - možno...
Nevýhod je na výber - problémy na automatických rampách, nemožnosť odhadnúť kam to auto pôjde, ľahšie unikne hľadačom ukradnutých áut cez HAKA napríklad a mnoho iných.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa herin »

tatkotom napísal: 23.02.2024 10:09 Výhoda je v tom, že Ti drbnutí sedláci kdesi na Kysuciach nepoškodia auto z bratislavskou SPZ - možno...
Nevýhod je na výber - problémy na automatických rampách, nemožnosť odhadnúť kam to auto pôjde, ľahšie unikne hľadačom ukradnutých áut cez HAKA napríklad a mnoho iných.
Mne kolega z Hriňovej tu v BA raz povedal,že keby som ja s tým mojim bratislavským prízvukom vystúpil u nich doma, tak mám hneď čakan v okne :40bd:
db69
Príspevky: 925
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa db69 »

tatkotom napísal: 23.02.2024 10:09 Výhoda je v tom, že Ti drbnutí sedláci kdesi na Kysuciach nepoškodia auto z bratislavskou SPZ - možno...
Nevýhod je na výber - problémy na automatických rampách, nemožnosť odhadnúť kam to auto pôjde, ľahšie unikne hľadačom ukradnutých áut cez HAKA napríklad a mnoho iných.
Ja som prihlasoval auto 3.7.2023. a som rád že mi dali ešte stare ečv. Akurát na nosič som objednal 3 ečv a prišla mi s novým fontom písma .Kamarat prihlasoval ten istý den a dostal tiež staré ale potom to vymenil za AA.Ja si tie moje s "GA" nechám dokedy sa bude dať
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa braga »

tatkotom napísal: 23.02.2024 10:09 Výhoda je v tom, že Ti drbnutí sedláci kdesi na Kysuciach nepoškodia auto z bratislavskou SPZ - možno...
Nevýhod je na výber - problémy na automatických rampách, nemožnosť odhadnúť kam to auto pôjde, ľahšie unikne hľadačom ukradnutých áut cez HAKA napríklad a mnoho iných.
Okial vies ze na Kysuciach su drbnuty sedlaci ? inac po slovensky je to sedliak to uz si sa mohol naucit , ty kapacita
tatkotom
Príspevky: 712
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa tatkotom »

Bolo to myslené obrazne. Nie len na Kysuciach. Zamindrákovaní debili sa nájdu všade, aj vo veľkomestách. Posledných 20 rokov som robil s Kysučanmi, preto mi to napadlo ako príklad.
Po slovensky sú sedliaci s mäkkým i, jednu čiarku alebo pomlčku si zabudol, pred inou máš omylom medzeru, v oslovení sa používa veľké písmeno, Ty slovenčinár.
:o
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ivavro, maros000 a 108 neregistrovaných