Totalna škoda aukcia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

PRe citatelov, ktori rozmyslaju, co a ako s totalkou..
Miestni borci si vedia auto opravit sami. To je samozrejme nieco uplne ine ako ked si normalny clovek da totalku opravit do normalneho servisu.

Zaver - totalky si opravuju len mechanici a maximalne po znamosti. :3dcline:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"podla nemeckej tabulky ma 3 rocne auto typu napr 3 rocna astra focus megane octavia a 150 000km hodnotu 5500euro.ak to ma uz 220 000km hodnota je 3300 euro."

Seven, daj sem link na tu nemecku tabulku, urcite ho mas, ze? Trojrocne auto za 20 000 a hodnota 5 000, jasne. Preto sa tam auta z leasingov po troch rokoch predavaju za minimalne dvojnasobok, lebo ludia daju radi peniaze za nieco co ma realne polovicnu hodnotu a s radostou cakaju kym ich poistovne v pripade totalky oholia.

Institut financnej politiky pod ministerstvom financii SR ma nieco taketo. Myslim, ze to moze byt blizke realite toho ako poistovne rataju ceny vrakov.

http://www.institutfinancnejpolitiky.sk ... osecar.php
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Navolil som tam Octavku, 3 roky, diesel, viac ako 100kw, 150 000 km a je to cca 13 000 Euro, co je uplne realisticka zostatkova cena
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa autolaik »

..poistovna urcuje cenu vozidla podla inzeratov na bazosi ???? :d :D

Nejak ste tu pozabudli pri totalkach aj na novy zakon ohladne oprav po nehode... :)
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Autolaik, je snad podstatne aj to aka je trhova cena vozidla nie? Je snad blbosť, aby si poistovna povedala, ze trojrocne auto ma hodnotu 3000 Euro, aby nemusela platit. Myslis, ze poistovna ohodnoti v pripade totalky Jaguar E-Type zo 61ho roku na 100 Euro, lebo je to stare auto?
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa autolaik »

To co pisal seven..ani ja tomu neverim. A poistovne maju svoj program na vypocet ktory zohladnuje viac faktorov,znalejsi sa mozno viac vyjadria. No urcite nie len tak ze kuknu bazos (tam su najlacnejsie ponuky) a z toho vyberu najlacnejsiu ponuku.
..teraz som si az vsimol ze si nieco podobne na vypocet linkoval.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Autolaik, tak ja verim, ze napriklad ta kalkulacka z instutu financnej politiky, co je analyticky organ/institucia miniaterstva financii SR, snad berie do uvahy viac ako iba priemernu cenu na bazarovych portaloch. Aj ked na Slovensku clovek nikdy nevie, mozno takto sa urcuju zostatkove ceny pre ich vozidla :d :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal: 01.08.2022 13:02 ..poistovna urcuje cenu vozidla podla inzeratov na bazosi ???? :d :D
Poisťovne neplatia len škody na autách ale aj na inom majetku - tam je moja skúsenosť podstatne horšia. Máme starý barák ako dielňu a strecha trčí do cesty - vyššie autá proste neprejdú, len chudáci smetiari musia. Dva krát bol zastupujúci vodič a dva x mu to nevydalo a potiahol mi strechu. Poisťovňa aj pod tlakom advokata a hrozbe súdom vyplatila len cca 130 eur napriek predfaktúre vyše 2000 eur. Argumentácia bola práve v tom že dom je starý a má nulovú zostatkovú hodnotu. Až k súdu nedošlo - nemal som na advokátov. Ale chcel som poukázať na to že dom napriek nejakej trhovej hodnote má pre poisťovňu cenu 0.
Takže som tam švacol trojuholník a najbližšie do tej strechy zakomponujeme kolajnicu.
Je to dosť zaujímavá situacia lebo susedi nado mnou argumentujú že dom znižuje ceny ich pozemkov, tým že komplikuje prístup. Len dom tam bol skôr ako cesta.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ricardinho83 napísal: 01.08.2022 14:24 Autolaik, tak ja verim, ze napriklad ta kalkulacka z instutu financnej politiky, co je analyticky organ/institucia miniaterstva financii SR, snad berie do uvahy viac ako iba priemernu cenu na bazarovych portaloch. Aj ked na Slovensku clovek nikdy nevie, mozno takto sa urcuju zostatkove ceny pre ich vozidla :d :D
Tie výpočty sú rôzne, napr. žiadaš od štátu nejakú podporu či sociálnu dávku a oni Ti podľa zákona určia životné minimum na 135 euro na jednu osobu, a 220 na dve osoby, vybavuješ úver-hypotéku a v bankách ti určia že životné minimum čo ti musí zostať na mesiac je 280 eur na osobu a 550 na dve osoby(sumy sú uvedené len z brucha)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: 01.08.2022 08:41 Zase záleží aj od ročníku auta - gazdiná nejaký čas dozadu rozflákala P206, trafila sa s G5. Poisťovňa poslala 770 ečiek a za golfíka vyše 2t. Obe autá totalka. Na bazoši išly vtedy rovnaké autá P206 po 600 -700eur. Golfy som nepozeral. Nezaujímalo ich čo sa stalo s autami ani verdikt policie a to boli aj zranenia. Obhliadkar a o mesiac boli eurá. Na call centre mi potom povedali, že im vyšlo zavinenie 50:50, policajti to už asi aj odložili bez oznamenia výsledku. Poisťovňa alianz a genertel. Tiež davnejšie za Filcku čo mi rozšlapli smetiari pred panelákom prišlo 500, pritom som ju kúpil za 200.
oco13 presne tak to ma bezat. a ja tak kupujem auta.a dokonca topky za nova na sk kupene a stav velmi slusny bez hrdze.

ja nedam napr za bmw 530d rocnik 2012 240 000km 15000 euro.to nema taku cenu.auto uz ma 10 rokov a ked idem robit pojistky hned to riesim.v axe mi narovinu povedal ak dojde k totalke dostanes hoci aj za to 1000 euro a vrak odovzdas.pretoze auto ma cez 220 000km a 10 rokov.

a tak je to aj napr nehnutelnosti.pokial nehnutelnost neni po rekonstrukcii nema to hodnotu.ja sa dodnes divim ako 50 rocne byty pred rekonstrukciou davaju za cenu 100 000euro.stare tehlove zrucaniny.alebo panelaky akoze zatepleny panelak 40 rocny 3 ibzovy byt uz aj 150 000 euro :40bd: niet divu ze banky nedaju uver viac ako 90 000 euro.


statne tabulky su statne,pojistovne su sukromna institucia na ktoru stat nema dosah.a oni platia peniaze nie stat.

teraz je ina doba vsetko ide hore lebo euro pada tak tie ceny trhove su vyzsie

ja sa vzdy pri kupe auta pytam rovno v pojistovni kolko dostanem za toto a toto v pripade totalky.napr auto.na rovinu mi axa kedze sme kamosi uz aj v prahe-bratislava je len pobocka- povedala napr bmw 530d 250 000km rok 2010 v pripade totalky dostanes 1000 euro lebo podla nasej axa tabulky je to uz vrak ktory ma cez 10 rokov.preto take auta ani nekupim.

inac v rodine sa stalo ze kamion na ceste oskrel auto ktore stalo ako nove v roku 1993 530 000sk.2001 rok nehoda strecno.skoda bola 230 000sk .trhova hodnota auta 160 000sk.pojistovna povedala dame vam 220 000sk a auto ododvzate.mato malo 8 rokov a 48000km.rozhodlo sa to tak ze auto sa dalo do autorizaku opravit za 230 000sk opravit a zaplatilo sa to.----ziadne ze predbezne faktury.to uz je spekulacia a pojistovne to vidia.---no v tomto pripade pojistovna dala aj tak len 160 000sk.zvysok siel vodic kamionu na sud pretoze on bol vinnik.slo sa po nom ako po udenom kolene a vyslo to.po roku a pol musel platit.aj sudne trovy.

a tak sa riesili aj skody na plote domu a raz aj naraz auto do cyklistu ktory sa tocil s tym ze auto vedla neho zacalo predbiehat tak to stiahol rovno na cyklistu za ciarou v protismere.vinnik bol on pretoze on zobral cysklistu nie ten co zacal predbiehat a vytlacil dotycneho .no bike na srot ale clovek to dal bez zlomenin.----a tocil sa stym ten podnikatel vsade aj na krajskom sude podplacal kde sa len dalo.ale nedal to---- ked sa do toho obulo viac ludi viac penazi . :42f9: nikto nevydrzi dlhodoby tlak nervozity.treba tlacit.

najlepsie je to ze bohati vedia vycucat peniaze od vinnika a pojistovni a ti co na to nemaju sa boja.a stym pocitaju vsetci spekulanti.lebo stoji to peniaze a cas no da sa to.


pojistovne sa chrania tiez pretoze 80 percent pojistnych udalosti konci tym ze aj poskodeny idu na tom zarobit.preto je to tak ako to je.treba skodu zaplatit zo svojho a potom sa to da riesit sudom.az ked je skoda realne zaplatena v tedy sa to hybe.

ale teraz je salena doba teraz momentalne. nic netreba kupovat.ziadne auta a nehnutelnosti.bol som v severnom macedonsku tam za velke domy chcu teraz 350 000 euro vila co nema projekt ani stavebne povolenie.v srbsku za stvorak plochy bytu 1000 euro a platy 500 euro.slovaci robia to iste vsetko draho predavaju a kupna sila je dole.

zato tie reklamy kupujte lebo bude drahsie to su tahy financnych skupin ako vydojit z ludi este viac penazi.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa patko1 »

Napis o ake auto ide pozriem ti to na drazbe ...
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa srtdemon »

Seven velmi pekne rozpravky pises.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa seven549 »

rozpravky su to pre teba lebo nevies ako to bezi ked ide 8 ludi na jedneho.a hlavne ked sa rana vrati necakane.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa srtdemon »

Ved hovorim…
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna škoda aukcia

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"rozpravky su to pre teba lebo nevies ako to bezi ked ide 8 ludi na jedneho.a hlavne ked sa rana vrati necakane"

Seven, vidim, ze ty si fakt vo svojom svete. Uz netreba ocividne viac k tomu z mojej strany :40bd:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 74 neregistrovaných