Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eerik 001
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa eerik 001 »

Dobrý deň,chcem sa spýtať, či nemáte náhodou niekto skúsenosť, prípadne podobný problém.Mam problém s mojou Octaviou 1 ,1.9tdi 81kw.Dosť často stráca výkon,no všimol som si ,že hlavne keď sú vonku vyššie teploty.Neviem či to je náhoda,alebo to má naozaj nejaký vplyv na stratu výkonu.Nepomože ani vypnúť a opätovne naštartovať.Napr.ráno je chladno,idem do práce a v pohode,poobede je teplejšie a už bez výkonu.Díky za prípadné rady.
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Octavia -nemá výkon

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Fyzika - teplota vs. hustota vzduchu. Ale nemalo by to byť hentak citeľné.
lubos zimovcak
Príspevky: 3422
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Turbo, povolená hadica, filter, vstreky, xxx vecí.
Bez diagnostiky sa nepohnes.
eerik 001
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa eerik 001 »

Bol som u známeho a diagnostika neukázala žiadnu závadu.Divné mi je ale to ako som už písal,že stráca výkon pri vyššej vonkajšej teplote.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa Pilotek »

Choď na poriadnu "značkovú" diagnostiku (VCDS) - ak auto nejde ako má, je takmer nemožné, aby v pamäti závad RJ motora nebola zapísaná žiadna chyba. MAF senzor (tzv. "váha vzduchu") by sa snáď prejavoval aj za nižších vonkajších teplôt.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24974
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U rotačky aj všetkých ďalších generácií Tdi je nutné poznať menežment a jeho hierarchiu signálov.Chybové kódy sa zapíšu podľa toho akú kontrolu nad čímkolvek RJ má.A je celkom dosť vecí nad ktorými nemá,podľa charakteru.Ibaže register chýb môže byť sto krát prázdny,je tam kvantum meraných hodnôt a tam to už nepustí aby uniklo,pokiaľ ovšem obsluha veci ovláda a hodnoty pozná.Lenže tu sa rieši problém ktorý je nedostatočne v zadaní popísaný a pokojne a zrejme nepôjde o klasický núdzový režim.Výkon je obmedzený,ide biedne bez riadnej akcelerácie,ale v núdzi nie je.Čiže diagnostika na kolená a na cestu a sledovať jednotlivé hodnoty,niečo si svoju úlohu neplní dostatočne.Práve pre tieto veci sa postupom času pri novších a novších manežmentoch začalo používať stále viac a viac kontrolných systémov a na dnešnej poslednej generácii je doslova kontrola nad všetkým kde vedie drôt.Aj tu ale po čase evidentne výrobca zistil že mechanici buď vôbec alebo len výnimočne ovládajú diagnostiku zložitých systémov a doslova im to zobral z rúk a zavádza režim on line a samozrejme to nerobí bezplatne.Ale že samý prvý (a ešte jednoduchý) menežment starý dve desaťročia je tak biedne ovládaný je smutné.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa das »

Su aj ovela zlozitejsie a softverovo aj hardverovo komplikovanejsie systemy, kde softver ignoruje ohlasenie problemu a motor nie je vobec schopny ani volnobehu. Kto vie kde pozriet ma to za "sekundu" kto nevie nikdy. Ono aj z toho dovodu sa potom mozu diat updaty softverov ci v jednotkach v aute a v diagnostike aby sa rozsirili diagnosticke funkcie.

Co sa tyka "online" to ze nevedia najst problem je az druhorada vec. Od toho maju uz davno odosielanie diagnostickych informacii vo forme nie chybovych kodov ale kodovych informacii ktore bezny diagnostik neprelozi do ludskej reci to ide do fabrickeho vyvojoveho oddelenia. Ukoncenie diagnostiky na konkretnom aute v technologicky lepsich produktoch odosiela informacie na server o konkretnom aute co bezne ani diagnostika vobec nezobrazuje. Ked napojim napr. nejake auto offline tak mi vyhodi info, ze tie a tie skupiny uz nepodliehaju zaruke lebo su tam urobene zmeny, ktore nepatria konkretnemu autu a nie su tam oficialne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24974
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plný súhlas.Kto pracuje aj z VAS (Odis) hoci aj off line má o celom lepšiu predstavu.Zložité systémy a to teda sú dnes všetky, majú aj podmienky prístupu k týmto aktivitám.Preto sa už v off line proces spúšťania diagnostikovania každú chvílu zastavuje a dáva podmienky,inak stojí a čaká.Typickým a dôležitým rozdielom je "prekutranie" všetkých systémov auta čo sa diagnostikami typu VCDS jednoducho neurobí a už tým že sa neurobí unikne často spojitosť zosieťovaných jednotiek.A v praxi sa to jednoducho nerobí,a vrchok je že sa pozrie prítomnosť chybových kódov aj to bez náležitého pochopenia.To neraz vedie k "nedá sa" kedže nie je odstránený problém v inej jednotke ktorým sa podmieňuje dostupnosť.Z časti je to teda vlastne krok dopredu kedže neznalých odstavuje mimo hru a zabezpečuje prevedenie úkonov z ktorými by sa vôbec nezaoberali.Samozrejme má to aj svoje negatíva ale to už si každý zistí koho to hlbšie zaujíma.Každopádne sa jedna vec týmto napráva úplne elegantne,zdražejú vedomosti.Donedávna platilo že aj excelentného diagnostika zárobkovo preskočil človek ktorý vedel veci vymeniť bez ohladu potreby.Dnes zajtra bez on line nepôjde zistiť vôbec nič,ani ťuk.Je bežné že daný problém už aj výrobca odstránil,vydal k nim informácie a prípadne zaviedol zmeny,takže tieto procedúry budú nevyhnutné
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa martincichy »

Na rotacke staci prasknuta podtlakova hadicka a vykonu niet - a kontrolka motora nezasvieti a ziadna cbyba sa nezapise.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa hjundai »

a pre pobavenie - koľko tak koštuje nejaká tá on-line diagnostika u oberkoncernu? Desiatky či stovky eur? Urobia dg. aj bez následnej opravy? - že si zaplatím len diagnostku...
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa das »

Ide sa podla NH na konkretne auto da sa povedat, ze vsade. A je otazka co sa povazuje za diagnostiku ci len vypis zavad alebo hladanie problemu. Z vypisu zavad stale vychadzaju nasledne testy, ktore robia vysledok a mozu kludne oznacit ohlasenu vec za spravne pracujucu a z toho vychadzaju dalsie testy. Pri elektrickych chybach sa ide ako prve po merani napajania, signalov, odporov na kabloch veducich od jednotiek po suciastky, robia sa jazdne testy. Autorizaky su online vsetky a uz dost davno, urcite ukony a opravy bez toho jednoducho nebudu lebo bud potrebuju kalkulovat nove softvery alebo uvolnovat ochrany alebo kodovat jednotky atd. Preto sa jednoducho pri otvoreni diagnostiky zamestnanec prihlasuje do systemu pod svjim menom a heslom. Autorizak za tieto sluzby plati ako kazdy iny co to chce pouzivat, nema to zadarmo.
lubos zimovcak
Príspevky: 3422
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Netreba na nich reagovať... :41c2:
Zase, bola by večná škoda, keby ste odtiaľto odišli práve vy, mechanici a starí harcovnici.

Je tu celkom dobrá komunita za tie roky.
Aj kopec srandy.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa hjundai »

das napísal: 12.06.2022 20:47 Ide sa podla NH na konkretne auto da sa povedat, ze vsade. A je otazka co sa povazuje za diagnostiku ci len vypis zavad alebo hladanie problemu. Z vypisu zavad stale vychadzaju nasledne testy, ktore robia vysledok a mozu kludne oznacit ohlasenu vec za spravne pracujucu a z toho vychadzaju dalsie testy. Pri elektrickych chybach sa ide ako prve po merani napajania, signalov, odporov na kabloch veducich od jednotiek po suciastky, robia sa jazdne testy. Autorizaky su online vsetky a uz dost davno, urcite ukony a opravy bez toho jednoducho nebudu lebo bud potrebuju kalkulovat nove softvery alebo uvolnovat ochrany alebo kodovat jednotky atd. Preto sa jednoducho pri otvoreni diagnostiky zamestnanec prihlasuje do systemu pod svjim menom a heslom. Autorizak za tieto sluzby plati ako kazdy iny co to chce pouzivat, nema to zadarmo.
- ak som správne pochopil autorizák môže skúsiť poriešiť problém sám alebo ide cestou "pomoci" z centra automobilky - podľa toho alebo aj nie si stanoví cenu pre zákazníka. Logicky ak je to bez podpory malo by to byť o chlp lacnejšie - ak porovnávame rovnakú poruchu.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa das »

Dnes uz je vsetko online ci servisne manualy, katalogy dielov, prihlasuju sa do systemu na servery kvoli diagnostike, kvoli elektronickym servisnym kniham kde sa odosielaju udaje, po ukonceni diagnostiky sa odosielaju protokoly o celej diagnostike, reportuju sa urobene zasahy do aut ano aj chiptuning a auta idu na blacklisty v automobilke, ak pride novy model a zacinaju sa ukazovat nejake problemy konkretne servisy kde sa to vyskytuje to riesia spolu s automobilkami kde sa nasledne vydavaju tpi, tips atd. Kde je navod a riesenie konkretneho problemu vydane nasledne pre vsetkych, vsetci to tam mozu najst, na zaklade toho ak vyskytnu nejake nezrovnalosti v softveroch tak su updaty, to je spolupraca. Niektore diagnostiky maju priamo v sebe vytvorene tzv. "remote diagnosis" kde sa tretia strana priamo pripaja na auto cez diagnostiku v dielni, prihlasuje sa pod menom a heslom a vie sa kto co robil na tom aute, diagnosticky system ma svoje konkretne cislo a ked napr. pride k problemu, ze sa stalo nieco motoru skrz resetovany ale nevymeneny olej vie kto to spravil ak dojde na kulanciu, dalsia vec je komplikivany system programovania a kodovanie a ochrany kde sa to nerobi manualne ale cez servery ktore to vyratavaju a riesia aby sa nerobili chyby atd.

A samozrejme aj kvoli "kradnutiu" diagnostik kde si to takisto chrania ak by som ja s niektorou z mojich sa prihlasil do systemu okamzita odstavka mna aj toho komu patria prihlasovacie udaje keby mi ich dal, na blacklistoch su klony diagnostickych hlavic kde ju niektore diagnostiky zrusia ak to nie je osetrene. Mozem ja kludne ist kupit novu rj prevodovky kym uz je verzia 4-4 co ja viem o co ide 🙂 uz ju nenakodujem lebo musi ist zapis do dokumentacia vozidla a az tak server vyrata kodovanie, ak je urcity imo system uz neexistuje moznot prihlasit akukolvek novu alebo pouzitu jednotku mimo online pristupu zo speci povolenim za roky to na napr. mb nikto neprelomil. Pouzitu ani online.
Naposledy upravil/-a das v 13.06.2022 09:28, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1,9 tdi - nemá výkon

Príspevok od používateľa seven549 »

hjundai napísal: 12.06.2022 20:13 a pre pobavenie - koľko tak koštuje nejaká tá on-line diagnostika u oberkoncernu? Desiatky či stovky eur? Urobia dg. aj bez následnej opravy? - že si zaplatím len diagnostku...
ked som kupil v 2019 4 rocnu A4 2.0 tdci cr dpf adblue 100kw,videl som ze par veci uz nejde na starom kabli,tak kabel online od oficialneho predajcu stal v 2019 400 euro.poplatok bol nieco okolo 20 euro mesacne.pre gadza.bol som zvedavy na stav dpf,adblue,obrazky chladiaceho systemu,emisneho systemu.stiahlo si to udaje z auta na server aj najzdene km atd,.akoby sa tam zaregistroval pocitac s hardware a IP adresou.no a navodov ako co robit a pouzivat je tam na vsetko.ale uz som to 2 roky nepouzil,neviem ako je to teraz.vsetko funguje neni potrebne sa v tom vrtat.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných