Vibracie v aute s 4x4 Haldex

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24985
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vibracie v aute s 4x4 Haldex

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate diagnostika by bola schopná odhaliť podobnú záležitosť.Problém je ju mať pre jej velmi vysokú cenu.Na záver dám foto z prípadu na FCD kde celý príbeh závady otočila.
Menej komfortne to ide tiež,len je to celkom prácne,vyžaduje vynikajú znalosti z meraním oscilom a podomácky robenými snímačmi zvuku a frekvencie.Takže dá sa aj bez vlastníctva továrenskej zvukovej kamery,ale pre časovú náročnosť a ešte nutnú dokonalú znalosť diagnostických vcelku neznámych spôsobov sa robí iba pri extra drahých autách kde cenou servisu niet problému.Kým kamera na snímku aj vyhodnocuje ,vy pracujete a musíte si postaviť vždy najprv okruh čo chcete vedieť.napr hriadel dozadu...otáčky,spektrum hluku počas otáčky a to mať v časovej ose podla zaťaženia.Vy si musíte určiť odkaiľ ten signál ziskáte a akým spôsobom sa k nemu vôbec dostanete pretože všetko musí byť prevedené na jednu veličinu...napätie v čase dané do grafu.Vy musíte do napätia previesť všetko,či je tlak,či je frekvencia alebo zvukové spektrum.Také malé EKG
Obrázok
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Re: Vibracie v aute s 4x4 Haldex

Príspevok od používateľa monojetronic »

no jo, pohonili sme nad vibracnou analyzou co by stala viac jak je unosne, takze by stacil obycajny technik-mechanik co ma skusenosti, a nie menic dielov co sa uci za moje peniaze..
momentalne mam v hlave vsugerovane ze to bude nejaka silentblokova/gumenna vec, kedze vidim ze vibracie raz su a raz nie,
v pc som nasiel tuto fotku (topiaci sa aj konspiracnych teorii chyta :), kde vidno ze rameno nejako extra nesedi, alebo je predpate a tym padom je ok ak pride zataz?
Obrázok
druhu stranu nepamatam, ci taketo vyosenie je ok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24985
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vibracie v aute s 4x4 Haldex

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Najskôr to bude ok.Tieto fotky vznikajú pri zdvihnutých a odlahčených nápravách keˇje to vzhľadom na kinematiku v poriadku a po dosadnutí a zaťažení zaujme správnu polohu.Takých vecí v odlahčenom stave je spústa a je to bežné a občas pri montáži aj potrápi tá nesúososť.
patrick46
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.03.2009 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: Vibracie v aute s 4x4 Haldex

Príspevok od používateľa patrick46 »

Zdravím, nenašiel som riešenie problému s vibráciami, odstránil to niekto??? Ďakujem za odpoved, nechám aj čísle pre istotu 0908892298
herin
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Vibracie v aute s 4x4 Haldex

Príspevok od používateľa herin »

Problém s vibráciami sa nedá len tak odstrániť..mňa pár rokov dozadu toto tápanie stálo 3700 eur,nakoniec som po 6tich rokoch to auto predal..jazdí dodnes...
Ono nájsť dobrého mechanika čo by vedel niečo také poriešiť je neriešiteľný problém..
čo sa dá povedať na takých chujov, ked prídeš do servisu, že mi niečo klepe na zadnej náprave a namiesto toho aby chytili pajsre a poskušali silenty mi radšej začnú trepať chujoviny typu, že treba rozobrať celú nápravua každý jeden silentblok vyskúšať osobitne v rukách..
za toto si dvaja podarení týpci chceli vypýtať 750 eur :))))) pritom kompletná nová sada všetkého na náprave stojí 460...silenty s ramenami aj tyčkami...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 129 neregistrovaných