Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Vsevedko : Jen 10 až 15 procent ročních emisí C02 je přímo či nepřímo způsobeno člověkem. Za zbytek může metabolismus půdních a mořských bakterií.


z toho clanku mna osobne pichlo do oka co som uz davnejsie tvrdil. Darmo sa my tu v Europe budeme snazit este viac očistiť uz ajtak čisté euro6d, euro7, euro8, euro42 spalovaky ked na ekologiu ABSOLUTNE serie 2x ludnatejsia Afrika. Teraz je tam 1.4 miliardy ludi, ked tam bude o 50% viac ludi, v Europe bude o 1.5% viac ak vobec.

Lebo porodnost v Afrike a u nas je trosicku inaksia, nevadi. My tu planetu zachranime aj keby co bolo.

To iste Azia, Indonezia, Filipiny, Cina otvorene povedala ze jej emisie budu stupat do roku tusim 2035 alebo tak nejak A MOZEME SI NASRAT DO VLASTNEHO HNIEZDA, ALE TAK TO BUDE A HOTOVO. INDIA SA VYJADRILA VELMI PODOBNE - ONI NEZABIJU SVOJ PRIEMYSEL KVOLI NEJAKYM USLACHTILYM NEREALNYM SRACKAM.

ekologia je hracka pre bohatych ktori sa chcu stat chudobnymi. Europskej Unii nie su dostatocne zelene baterie v bzuciakoch, tak zavieli EKO BATERIE. Jezisi.

Kktizmus maximalny. Farizejstvo najhrubsieho zrna. Zavrazdia nas ekonomicky. Bojime sa Putinovho plynu s podielom hadam aj 15% v Europe, ale 96% podielu na solari z Ciny a uz dnes 75% podielu na lithiovych baterkach sa vobec nebojime.

Podme na to. O desat rokov, ked tu budeme kŕkať hladom, si tieto slova pripomenieme.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
qwertrq
Príspevky: 1696
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

Neviem, ci ste zachytili, ale pozeram na to ako puk.
Prebehla novela energetickeho zakona 251/2012. Takze pokial mam regulovanu cenu elektriny a plynu, aktualnemu dodavatelovi musim dat vypoved do 31.3. aktualneho roku aby som od 1.1. nasledujuceho roka mohol prejst k novemu dodavatelovi.
oco13
Príspevky: 17844
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

A???? dlhšia výpovedná lehota. Ale ja medzi dodavatelmi nejaký rozdiel nevidím. Možno odborník to vidí inak
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
qwertrq
Príspevky: 1696
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

oco13 > Ukaz mi dodavatela, ktory ma k 31.3. cennik na dalsi rok.
Magma zmenila podmienky virtualnej baterie. Pokial to urobila napr. k 1.6 tak mas smolu, musis ostat u nej vyse 1.5 roka aj ked ti nove podmienky nevyhovuju a nemozes prejst napr. k greenlogy.

SSE - podmienky svojej virtualky menila v oktobri. Nevyhovuju ti to a chcel by si prejst k ZSE, smola. Musis dat vypoved do 31.3.2023 a prejst k ZSE k 1.1.2024 a medzitim SSE platis a platis.

Tak isto aj VSE - ty tiez dali podmienky svoje virtualky az koncom roka.
oco13
Príspevky: 17844
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

No veď práve to píšem - že všetci dodavatelia sú pre koncového zákazníka rovnako nevýhodní. Inak zase ako laik - nikdy som žiadne podmienky nečítal, dokonca ani cenník. Len keď mi príde koncová faktúra,tak hladám v dome čo ešte povypínam. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
qwertrq
Príspevky: 1696
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

Škoda bije na poplach. Fabiu zrejme pochová norma Euro 7 a nebude jediným modelom

https://hnonline.sk/auto/automobilky/96 ... ym-modelom

No co, vsetci budu kupovat o 1/3 drahsi Spring, aky problem.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme ze to nie je ziadny problem - je to proste lepsi Spring, tak ma vyssiu cenovku. Tak to funguje vzdy a vsade, hodzinky Brajtlink maju vyssiu cenovku nez Festina pretoze su jednoducho lepsie.

Ja tomu uplne rozumiem. Fabiu nemozes nabijat pri kazdej lampe, zato Springa mozes. He ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa Acon »

nagy@vodrazka.sk napísal: 05.01.2023 23:09 ,,,spotreba 6 litrov/100km a cena nafty,,,

Už by bolo dobré žiť v realite , nedávno sme tu mali test spotreby asi 100 spalovakov a ozaj veeelmi málo ich islo za 6l
Sorry, som dieslofil a aj keď sedlám MB R a LR s 3oj litrovými V6 tak mám paralelne aj ľudové diesle kategórie Octavia kombi (som zároveň kombíkofil) a zodpovedne Ti tvrdím, že ani jedno auto s dieslovým motorom 1,6 - 2l nikdy nemalo celoročný priemer viac ako 5,2l/100km. Môj Peugeot 407SW 1,6HDI, ktorý vlastním od 2008 ako nové auto (upresním od 6000km ako predvádzačku) a dnes má 308 000km nikdy nedosiahol priemer nad 5,8l. Väčšinou jazdím 4,8-5,1l. Složobné oktávky, údaj z účtovníctva, nikdy cez 5,1l celoročné priemery. Dokonca 1,9TDI podľa účtovnej knihy vychádzala 4,8l/100km počas viac ako 300 000km. Kto jazdí na diesli bežného auta za 6l je prasa za volantom. Za priemer 10 som jazdil s Discovery4 na terénnych pneu, ocelovým nárazníkom a rámom vpredu a záhradkou so sveteľnou rampou na streche. Auto s V6 a váhou 3,1t s bagážou a strešným stanom. Dnes už viem, že ak by som šiel na elektriku, mal by som to dnes za rovnakú cenu ak nie viac. A váha auta by bola asi na vodičák C, ktorý chvalabohu mám.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Mali sme tu realny test asi vsetkých spalovakov čo dnes jazdia, 6l bol len svetlá vínimka, priemer bol daleko viac.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,že všetci dodavatelia sú pre koncového zákazníka rovnako nevýhodní,,,

Magna mi dáva vždy zmluvu na rok, a aktuálnu cenu 2023 už poznám 3 mesiace. lol
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Mali sme tu realny test asi vsetkých spalovakov čo dnes jazdia, 6l bol len svetlá vínimka,
>> priemer bol daleko viac.

Martin, este raz : my naozaj nevieme z ktorej planety si prisiel, ale do 6 litrov nafty sa zmesti prakticky kazdy vodic kazdeho bezneho diesloveho osobneho stvorvalca. Tak ako Acon pise, neviem si predstavit co by musel majitel jednoduchej 20 rocnej Ocktavie 1.9tdi robit, aby mal spotrebu cez 6 litrov.

Skusim znovu : spotreba dieslu nad 6 litrov/100km je daleko menej mozna, nez spotreba bzuciaku 11kWh/100km ktoru ty vehementne propagujes.



Ze vasa firemna Kia jazdi za devinu vobec neries. Poprve ju mate dogabanu lebo vam tam svieti nejaka ta kontrolečka ci co si to pisal, a hlavne dvak - je to firemne auto. Chlapcov zavolaju, chlapci letia o zivot. Ja tiez dokazem s jednym a tym istym autom jazdit za 6 litrov ale kludne aj za 12.

A ver tomu, ze ti predvediem ako tvoj bzuciak pojde cez 30kWh/100km a nedojde ani do vedlajsieho okresu.




Hláška jedneho neštastníka pardon progresivneho majitela bzučiaku :
================================
Auto som si v nedelu priviezlo zo Slovenska do Finska, kde momentalne zijem (1977km za
2,5dna a 20x dobijanie
pri priemernej teplote -4°C a severaku s plne nalozenym autom).
================================


co ti drbe, 20x dobijat pri takejto trase... to zvladnem s naftou na jedno jedine natankovanie pocas cesty a do ciela dojdem so zostavajucim dojazdom mnohych dalsich stoviek kilometrov podla toho ake to bude auto. Lubos Zimovcak odtialto z fora pisal, ze s jeho Peugežeotom 508 daval 1600km na nadrz. Slovom TISIC SESTSTO.

Bol to mimochodom Hjundaj Jonik Peť, cize extremne progresivne auticko s obrovskym dojazdom. Teda obrovskym v svete bzučiakov.

https://teslaclub.sk/node/11661/page39
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

https://www.autotest.sk/realna-spotreba-automobilov/

Zo zhruba 240tich testovaných vozidiel sotva 60 dokazalo jazdiť do 6l.
To máš 25%. To znamená že 3 autá zo 4och čo na ceste stretneš bude mať večiu spotrebu ako tvojich 6l.
To že to pár aut dokáže nič neznamená lebo bnes jazdí daleko viac velkých SUV a podobnych hovadín , a preto si dovolím odhadnúť že dená priemerná spotreba paliva na Slovensku bude viac ako 8l /100km. :zga28:

Možes vyrátať priemernú spotrebu s testu ale nevieme kolko a akých aut nam tu realne jazdí. :zga28:
Podla toho čo si všimam ludia preferujú velke autá a teda aj realna denná spotreba Slovenska určite nebude ani zdaleka 6l. :zga28:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

super, a teraz mi prosim ta najdi rovnake testy bzučiakov a ja ti hned vypocitam kolko z nich bude jazdit za 11kWh/100km co je cislo, ktorym sa ty furt ohanas.

Mozem rovno odpovedat ? 0 percent.

A vobec sa nemusime bavit ake spalovaky tam v tabulke mas. Audi Q7, Q8, BMW 335i, 435i, 650i, 745, M5, M135i, M6, X5, X6, same ludove vozidielka. Od takych nutne ocakavas spotrebu 4,82 a viac sa neda nech robim co robim, ze ?

Rozmyslam ci Renoualt Zoe bude jazdit "za rovnako" ako Mercedes EQV. Pockat - samozrejme ze bude ! Obidva totiz jazdia so 100% ucinnostou elektromotoru, ze ? A mame to vyriesene !!

.
.

Martin, veci beries strasne tendenčne. To kazdy z nas, vyberame si co sa nam hodi, co nam pasuje do zivotnej filozofie atd, ale preboha nemozes tvrdit ze... ale to je jedno.


Ano, mas pravdu, priznavam, neexistuju ziadne spalovaky ktore dokazu jazdit do šestky, zato absolutne vsetky bzuciaky jazdia maximalne do 12 aj hore kopcom s dvojtonovym navesom. Okej.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Nájdi link kde som tvrdil že vsetky bzučáky jazdia pod 15kw. Nemožeš ho nájsť lebo som ho nikdy nenapisal.
Ohladom spotreby som robyl vlastné testy a to dlhodobé aj krátke na tempomate.
Moja priemerka je aktuálne 14kw, v lete na letných gumách je to bez obmedzovania 13kw.
S tempomatom sa dolo ist určité useky po rovine aj na 8-9kw. Tyzdeň som dokazal jazdiť na 11kw ale bolo to naročné tak som sa na to vyprdol.
Leafik má 1600kg , ale napr Spring má pod 1000kg tam bude spotreba daleko lepšia, alebo Zoe. To sú EV ktoré by po 10 000 davali zmysel pre širokú verejnosť. :zga28:
Len škoda že nežijeme v takom svete.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 30 neregistrovaných