Autom do Bulharska

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Ja som bol naposledy v 2015, Octavia 2, 1.9, cesta KOMPLET 220€ (nafta+diaľnice) cez Rumunsko, svižnou jazdou, 2 autá, za 15 hodín som bol na pláži v Primorsku- z KE... vždy som vyrážal z KE okolo 17:00, RO ideš v noci ...
...24hodin sme šli v roku 2005!!!! Aj to šofér spal 2 hodiny ....
Bol som tam asi 7-8x, aj lietadlom aj autom ... ak chceš niečo vedieť, pýtaj sa ....
martinesopo
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.10.2007 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinesopo »

neviem čo strašite s tym bg ja tam jazdim s rodinou 10 rokou vždy cez RO a žiaden problem teraz sme sa vratili v pondelok rano 3.15 cesta v pohode v lepšom stave ako u nas a cena cesty milhost 50 nafta,RO/BG 40 nafta ,RO 60 nafta HU dialnica 13,RO mesačna dialnica 13 BG mesačna 13
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

Jul-august je vhodnejsie cez rumunsko.....zvacsa povrch ciest lepsi ,ako u nas... co nie je nic vynimocne,tusim len v cechach su cesty s nami porovnatelne a horsie su uz len na ukraine...
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Fór o cestovaní do Bulharska aj s aktuálnymi info je na webe viacero, stačí vyhľadať, zjavne tento spôsob dopravy využíva veľa ľudí. Maďarská polícia na webe informuje o čakacích dobách http://www.police.hu/en/hirek-es-inform ... A1rszakasz
Vždy je lepšie sa vyhnúť diaľničnému prechodu Horgoš a vôbec s ním nepočítať, ak sa presúvajú prázdninujúci Nemci, ktorí smerujú domov do Turecka alebo s5.
skorpion19
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 07.10.2007 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skorpion19 »

pacia sa mi komenty ako od sevena - vsetko je tam zle, vsetko je tam na prd, autom nikdy - radsej letecky ...

Na uvod - za poslednych 10r som bol viac krat tak v BG ako i v chorvatsku. Ked si tieto 2 krajiny porovnam, tak BG jednoznacne vyhrava na celej ciare a to tak co sa kvality sluzieb, cistoty ubytovania, jednoznacne cien - BG je pre nasinca ako zadara. Ja chodievam juzne - Kiten. Vrelo odporucam.
Buduci tyzden akurat vyrazame autom - ideme cez srbsko. Pre Sevena - dialnica skoro cez cele srbsko + rovnako uz i cez BG - skoro az k pobreziu do Burgasu.
Cestu tam mam predelenu - 1.den cca 820km (8-10h) - v Srbsku v meste Nis prespime a na druhy den uz len cca 580km (cca 5-6h)...
Hotel mam rezervovany cez booking.com priamo na plazi.

A preco tam ludia chodia autom? Predstavme si 4-clennu rodinu. Skus si pozret realne ceny leteniek a nielen co si myslis. A pak porovnaj ceny paliva + dialnicne znamky. Plus treba zaratat nasledne transfer z letiska, resp pozicanie auta a zrazu je to autom vyhodnejsie o cca 1.000€ ... Nehovoriac o tom, ze niekto sa boji lietat a radsej pojde autom tych 1.400km.
Vsetko ma plusy i minusy...

A cez srbsko isiel kolega cca 2t spat a zdrzanie na hraniciach do pol hodiny - zalezi ako natrafis
Kia Sportage a Chevrolet Aveo
pidizvi
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

v bulharsku som bol jedenkrat, letecky, 10 rokov spat, Primorsko. Nepacilo sa mi more, vsade piesok a pod vodou skoro nic. Ale urcite sa daju najst aj lepsie lokality pod vodou.
fliko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.08.2017 12:07
Bydlisko: Pezinok
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fliko »

tak u mna je top CH, krasne more, zije to tam, ludia su bohovski a ziadne dotieracky. treba ist cez tyzden, potom ani cesty nie su take upchate
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

keyness napísal:Nebud naivny za 250€ autom do bg nezajdes.... plus to trapenie v aute nestoji za to let pisu ze 1:55h ale vzdy to je 1:30 acena troch leteniek spiatocnych 530€ kupene min mesiac
no daj tú stránku kde kúpim za toľko letenky tú cenu čo si uviedol je len letiskový poplatok ja som našiel naj.aj s poplatkom 302 eur na osobu,a naivný nie som autom tá vide palivo plus diaľničné poplatky okolo 250 eur
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

ja som siel cez rumunsko... uplna pohoda, cesty lepsie jak unas...
a uprimne na naftu a dialnicne poplatky sa mi aj tych 250 zda privela... :) vlastne moooze byc, ale aj s tym, ze v BG lietas autom kade tade po plazickach... :)

dialnicne kupuj vzdy na hraniciach, bo "Vignete" chcu aj na cesty co ani nevyzeraju jak dialnica...

inak si daj bacha na znacky kde a ako parkujes bo v BG, tam sa s tebou neseru, zaparkujes na zakaze v momente ta odtiahnu... inak ak by ta odtiahli a ty si si bol isty, ze si nic neporusil, pytaj si dokaz(stava sa hlavne ked chcu zarobit na turistoch a spoliehaju sa na recovu barieru)... kazdy odtah su povinny najprv odfotit!!!

a este posledna rada... naozaj odporucam 2 soferov!!! bo to slnko je i pri zapatej klime neznesitelne.. ja som ku koncu cesty mal z neho az halucinacie... (velmo nebezpecna vec..)
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

pidizvi napísal:v bulharsku som bol jedenkrat, letecky, 10 rokov spat, Primorsko. Nepacilo sa mi more, vsade piesok a pod vodou skoro nic. Ale urcite sa daju najst aj lepsie lokality pod vodou.
ked si sa chcel potapat, mal si ist do egypta... BG je skor o lezani na plazicke a clapkani sa v mori ci nocnom zivote, nie o potapani... :)
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Neda mi to a velmi by ma zaujimalo ako sa da minut na palivo do Bulharska iba 250e. Ratajte preboha dvaja dospely dve deti minymalne klima bude non stop pustena jeden tu napisal spotrebu Ze ratal 6l na 100 nafty. Plne autoˇplus batozina no druhy Andersen.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

A mi hovoril co tam bol sused ze na dialniciach do Bul. vsetci skoro chodia 130 a viac takze tak.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

tak som to preratal nanovo a cisla nepustia... pokial teda nejazdis na 6 valcovom benzine so spotrebou 10 litrov a viac, do 250 euro sa mestis upne v pohode...

moja cesta cez rumunsko dohromady cca 2600 km (nech sa to jednoduchsie rata) ratajme teda 7 litrov na 100 km pri aktualnej cene 1.10 eura na liter to mas 7,7 eura (na 100 km) X 26 = 200,2 euro nafta + dialnicne:

10 dnova madarsko - 10 euro
7 dnova rumunsko (ratajme x2 keby sli na 8-10 dni) - 3 eura x2 = 6 euro
7 dnova bulharsko (x2) - 8 euro x2 = 16 euro

suma sumarum: 200,2 + 10 + 6 + 16 = 232,2
cize este ostane i na osviezenie ci obcerstvenie na pumpe, ci sviznejsiu jazdu,.. no problem... (ak som zle ratal, ci na daco zabudol, opravte ma...)
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

minuly tyzden som sa vratil z Grecka... Ak ides v noci uplna pohoda... Srbske hranice tak max pol hodina :-\ Ak si vyberies spravny pruh tak prejdes aj za 10 minut. My sme sice nesli do BG ale cesta GR -> KE nam trvala 15 hodin s prestavkami... Naklady na cestu 260 eur (dialnice - znamky, mytnice + nafta). Celkovo 1500 km tam + 1500 spat. Take koko*iny ze do 260 eur sa nevojdes tak neviem na com jazdite vy asi na 5 litroch 10 valcoch. :40bd:

Kebyze netankujem v Srbsku tak je to este menej :zg282:
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Všetko je pekné ak ide len o naftu,lenže napr môj kolega pred 3-omi rokmi zacvakal za opravu 1200 eur lebo sa mu poebalo auto v Chorvátsku,nie nemá žiadny hnoj a o auto sa stará,najprv bol odhad 700 potom 900 a nakoniec ho natiahli na 1200,strávil tam neplánovane o dva dni viac a povedal že to nervačenie ho skoro položilo,tak sa zaprisahal že v živote už na dovolenku autom nejde max. do ČR.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 101 neregistrovaných