Cesta do Bieloruska

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
reds3k
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 05.01.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Cesta do Bieloruska

Príspevok od používateľa reds3k »

Ahojte v maji sa chystame autom do BY ma MS v hokeji..chcem sa opytat ako sa tam jazdi, nejake info od ludi ktori tam realne boli autom resp. tam jazdia casto.
N.M.
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 18.01.2010 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa N.M. »

Ked pojdes cez Brest-co asi aj pojdes tak potom ides do Minsku len po dialnici a spat.... cesty vo velmi dobrom stave, dodrzuj bezne a zakladne veci a mas pokoj...akurat pozor nieje to dialnica ako u nas, tam su 4 pruhy kde sa da odbocovat aj do protismeru a cez cestu ti obcas prejde traktor a pod...inak Bielorusko v pohode....a tie ceny....chod s uplne prazdnou nadrzou tam!!!! platba kartou bez problemov, ziadne podvody! na pumpe svieti cena v biel.rubloch, USD a EUR...takze hned vidis kolko platis...akurat na hraniciach si pockas...ale potom uz pohoda...vseobecne sa tam dost meria ale vodici ti radi zablikaju ak je niekde nejaka kontrola...nie ako u nas ze sa kazdy boji bliknut ak meraju... a ak uz nejaka pokuta bude tak sa da slusne dohodnut...hlavne jednaj s usmevom lebo tam su najdolezitejsi pani vzdy v nejakej uniforme... chystam sa tam aj ja na MS...ludia maju mylne predstavy o statoch na vychod od nas... nie vsetko je tak ako vidis v TV... tak stastnu cestu... P:S. zelena karta je kontrolovana a ak mas auto na leasing tak splnomocnenie najlepsie v rustine a ak je aj potvrdene notarom este lepsie..oni miluju peciatky....vela peciatok a hlavne tie velke okruhle... :d :D
reds3k
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 05.01.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reds3k »

Super,dakujem toto som potreboval vediet,lebo zatial ma tu kazdy od toho odhovara,ale co som cital par blogov tak,ze vraj je to uplne v pohode. Ano planujem ist cez Brest a potom smer MInsk.Niekde som sa docital,ze v tom brest sa dlho caka a neodporuca sa tento prechod,ale risknem to.Inak este aj viza budu kvoli MS zrusene.
Este raz dakujem.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Aj mňa to dosť láka do Bieloruska ale ako turistu,po tom ako to opísal N.M. sa mi zdá že v niečom sú na tom lepšie ako Slovakia,od kamošov TIR-ákov som dokonca počul že je tam bezpečnejšie ako na juhu Talianska či Španielska,pomaly každý kto ide až dole do Talianska tak sa vráti minimálne z rozrezanou plachtou.
N.M.
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 18.01.2010 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa N.M. »

o tych vizach ak je to pravda tak to potesi.... usetrenych 85evri na dobre ruske/bieloruske pivo... Baltika 3,5,7 ...odporucam....
inak sa daju pouzit aj mensie hranicne prechody do BLR, len treba pozriet ci dany prechod robi 24hod a ci moze tade ist aj iny ako miestny clovek...v BLR som sa citil bezpecnejsie ako niekde v Petrzalke...tym nikoho nechcem urazit... Minsk je jedno ciste, pekne mesto aj ked komunisticka architektura je tam riadne vidiet...ale taky poriadok sa len tak nevidi... jasne ze vidiek je biednejsi, ale centra miest aj hotely su v pohode, ale pocitaj s tym ze ceny pre teba ako cudzinca su casto pocitane x2... zaisti si hotel vopred alebo aj teraz hned... inak je tam jedna finta ktoru urcite vyuzijem aj ja ked tam budem a to je ubytovanie v sukromi...poradi ti kazdy taxikar, predavac kvasu a pod.... a dohodi ta k niekomu do domu...prenajmes si izbu na 2-3 noci za rozumny peniaz...aj ked pocas MS budu ceny vyssie ale tam to tak funguje...privyraba si kazdy ako vie...idealne je dohodnut sa s nejakou bábuškou ktora byva sama a este vam aj navari - ranajky resp. veceru za velmi slusne peniaze...toto treba vyskusat!!!! No a o zenach sa tu nebudem ani vyjadrovat...modelky na kazdom kroku...nie jedna,dve... ale takmer kazda....nestihas hlavou tocit...a kazda by rada do "jevrosajúúúzu"....takze potecionalne nevesty pre "zapadniarov" zo Slovenska....
A este k autam...zaparkuj ho na tzv. "platnoj stajánke" to je platene a strazene parkovisko, aj na sidliskach to funguje, a ked pisem ze strazene tak strazene... domcek na stracej nozke, sabáka, a pozorny straznik...za tych par eur ti kludny spanok stoji... miestny ludia tam parkuju kazdy vecer...tiez ti to poradi kazdy taxikar...
A este k tym vizam, neviem kolko mate casu ale kedze nebudes platit za BLR viza tak skus porozmyslat nas cestou do Moskvy...staci ti 1-vstupove vizum, ides po dialnici resp.dobrej ceste č. M1 do Moskvy takmer stale...je to 700km a v pohode za den... a hranica medzi BLR/RUS je otvorena, ziadne cakanie, statie, vybavovanie, nic... len zistis ze si uz v Rusku...toto sa fakt oplati...date si den v Moskve pozriete Lenina, Krásnuju plóščaď, Chrám Vasiľa Blaženého, dlhonohé rusky, miestne pivo a domov...
dufam ze moja obsirna odpoved nabudila nielen teba, ale aj ostatných....netreba sa bat...aj tam su ludia co maju 2ruky, 2 nohy a hlavu... a ublizit ti mozu tak ako tam aj doma za najblizsim rohom....ak este nejake otazky kludne sa ozvi...
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

raz som sa viezol so švagrom a jeho tatkom ktorí boli u nás a švagrov foter je taký dobrodruh že poďme pozrieť ku samsungu pri TT. tak sme šli okolo a zrazu tam 4 BY kamióny , zastavil že trochu ich pod jebem :d :D
vyšli 4 opitý bielorusi ,jeden s nožom v ruke a nie malým, a a tak sme sa s nimi dali do reči, ako sa dalo ruky nohy niečo sa dalo aj rozumieť , niečo vedel satrý a tak. nakoniec to dopadlo tak že sme ich viezli do lidlu aby si nakúpili lebo oni nemohli šoférovať,a cestou vraveli že u nich je úplná pohoda kľud, ziadny stres, keď sme im hovorili že tu je treba povolenie na ryby a poľovačku tak sa smiali, a keď sme im povedali že by mohli ísť aj do väzenia za pitliactvo tak to už nemohli,u nich vraj nič také neni,nieje ziadna mafia a je tam bezpečno ešte sme si aj t.č. vymenili keď prídu že brnknu aby sme ich prišli pozrieť aj nabudúce, a tak sa aj stalo o pár mesiacov zavolali a bol som ich pozrieť.
takže ja mám dojem z bielorusov veľmi dobrý.
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

tiez som rozmyslal na MS v Bielorusku... ja som si ako cestu zvolil cez Vilnus v Litve, vidis dalsie pekne mesto, obchadzka podla google.maps len 200 km / 2,5h a podla mna aj tie ich hranicne priechody budu prazdnejsie ako z Polska. ale zas ktovie ako sa tam pohrnu svedi/fini.

kazdopadne zavidim, mne to padlo... :2f93:
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Dva roky späť som sa bavil s dievčinou z Bieloruska čo tu študuje, bola zhrozená z BA. Vraví, že u nich takýto "bordel" nie je, tam si to niekto nedovolí čo v tomto štáte. To tu už študovala myslím 2 roky.
Späť k ceste, dopravu vlakom ste zavrhli? Ja zväčša na takéto výlety chodím vlakom. resp. lietadlom. Mám o starosť menej, šoférovanie, parkovanie, možná porucha na aute počas cesty. Proste čistá hlava.
reds3k
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 05.01.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reds3k »

Este raz dakujem za vycerpavajuce info.diky za tip na parkovanie,lebo ideme tam na takych lepsich autach a rozmyslali sme,kde ich tam zaparkujeme,aby sme nesli spat vlakom..

K ceste:minuly rok sme boli autom v helsinkach na MS a povedali sme si nikdy viac autom..Zacali sme teda najprv zhanat letenky,letenka Budapest-Minsk stoji 250 eur..potom tu bol napad ist vlakom..cena vlaku 130 eur jedna cesta cize spolu 260 eur!!!!! takze vlak padol.ostali nam lietadlo,alebo auto.Nakoniec cesta autom vyhrala,ide nam aj o zazitok resp. chceme trochu vidiet aj krajinu,nie len priletovu a odletovu halu..
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 76 neregistrovaných