autodiely PODVOD

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ttcd
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.06.2005 10:04
Zdieľať na Facebook

AUTOCENTRUMM = neseriózny predajca!!!

Príspevok od používateľa ttcd »

Dňa 19.5.2015 som si telefonicky objednal v AUTOCENTRUMM nový kompresor klimatizácie značky NRF v hodnote 395€. 22.5.2015 mi bol doručený v neporušenom stave. Po odbornom nainštalovaní a naplnení dňa 22.5.2015 sa kompresor zadrel a stal sa tak nepoužiteľným. Preto som 25.5.2015 telefonicky informoval AUTOCENTRUMM o vzniknutej situácii s požiadavkou o vyreklamovanie tovaru, ten si chybný tovar vyzdvihol spolu s faktúrou dňa 27.5.2015 , na ktorú som uviedol Dôvod reklamácie. 27.5.2015 si e-mailom vyžiadal nákupné doklady k iným náhradným dielom !!!! ???? (chladič klimatizácie a sušič), ktoré vraj sú potrebné k začatiu reklamačného konania. Uvedené nákupné doklady som nevedel dodať a preto mi poslali kompresor spolu s vyjadrením dňa 8.6.2015 naspäť. Nakoľko uvedený postup sa mi zdal nesprávny preto som 12.6.2015 poslal písomne Nárok na uplatnenie reklamácie spolu s upozornením, že ich podmieňovanie prijatia reklamácie je nezákonné !!!!...15.6.2015 si AUTOCENTRUMM vyžiadal kompresor naspäť...obdržali ho 17.6.2015.
Do 16.7.2015 som neobdržal od spoločnosti AUTOCENTRUMM žiadne vyjadrenie k reklamácii ani samotný tovar, preto som 16.7.2015 poslal písomne Odstúpenie od kúpnej zmluvy z dôvodu nedodržania 30 dňovej lehoty na vybavenie reklamácie. Dňa 17.7.2015 mi poslali e-mail s informáciou, že mi "reklamovaný kompresor pošlú budúci týždeň spolu s vyjadrením od výrobcu" .
Do dnešného dňa 18.8.2015 som žiadne vyjadrenie k reklamácii ani kompresor neobdržal!!!
PRETO POZOR NA AUTOCENTRUMM...tvária sa ako seriózny predajca, no keď sa vyskytne reklamácia tak sa nápravy nedočkáte! Do teraz nemám od nich ani peniaze 395€ ani tovar!!!
ivko1
Príspevky: 14968
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem načo čakáš, ubehlo 30 dní, nemáš tovar a ani peniaze, tak sa obráť na SOI, ak bol porušený zákon môžu okamžite konať. Ak 30 dní neubehlo nepohnú ani prstom
ttcd
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.06.2005 10:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ttcd »

Podnet na SOI som podal už dávno, len SOI mi s vybavením reklamácie nepomôže a ani nemôže pomôcť, nakoľko nemá kompetencie vstupovať do reklamačného konania medzi predávajúcim a kupujúcim. SOI môže iba na základe podnetu prešetriť predávajúceho obchodné praktiky (či spracováva reklamácie podľa zákona, či k predávaným výrobkom ponúka návody v SK jazyku...)
Jediná možnosť podľa SOI je že sa obrátim na súd...nakoľko som od kúpnej zmluvy preukázateľne odstúpil mám na súde 99,9% šancu že súd bude na mojej strane...
tosimt
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.02.2009 11:58
Zdieľať na Facebook

autocentrumm Dolny Kubin

Príspevok od používateľa tosimt »

S firmou autocentrumm Dolny Kubin mam tiez podobnu skusenost.Objednal som od nich spojkovu sadu.Tu mi mechanik namontoval.Pri pokuse o odvzdusnenie spojkoveho loziska zistil,ze lozisko je nefunkcne a tecie z neho. Musel mi ho vybrat a lozisko som dal reklamovat. Samozrejme,ze som mu musel zaplatit za pracu,kedze bola vadna suciastka,ktoru som ja priniesol a nebola to jeho chyba. Na stranke autocentrumm.sk je napisane,ze reklamacie vybavuju okamzite, v ojedinelych pripadoch DO 30 dni. Nie je to pravda.Podla ich slov kazda reklamacia trva 30 dni. Autocentrumm.sk mi chceli predat nove lozisko za 122 €,kedze som potreboval auto spojazdnit.Vybral som si lacnejsiu alternativu za 80€ s tym,ze mi cenu loziska,ktore som im dal na reklamaciu vyplatia do 30 dni. Drobnost,ako to,ze mi preberajuci pracovnik nebol schopny vydat reklamacny protokol je v tomto naozaj malickost. Po 32 dnoch,kedy mi pracovnici nevedeli podat ziadnu informaciu o reklamacii som ziadal o vratenie penazi. Vyhovarali sa na to,ze sa im este nevyjadril dodavatel. Ja ako zakaznik predsa nemam ziadnu zmluvu s ich dodavatelom...Ja mam zmluvu s nimi,ako predajcom. V skratke: po 16 dnoch natahovania, klamania,nezdvihania telefonov a slubov som konecne dostal svojich 122€. Stalo ma to kopu nervov a rozhodne nakup u firmy autocentrumm.sk Dolny Kubin nedoporucujem ani najvacsiemu nepriatelovi. Neskutocne neseriozny pristup,neochota a doslova klamanie zakaznika. 3x mi bolo povedane,ze peniaze budu odoslane,dokonca raz,ze ich uz odoslali a takto ma natahovali viac,ako 2 tyzdne.V piatok mi pani slubovala,ze uz uz ich posiela,uz ich ma v penazenke a cestou z prace ich posle a v pondelok mi nezdvihali telefon a penazi nikde. Inokedy uz mi povedala,ze ich poslala,potom ich urcite poslal konatel,potom zabudol a stale dookola... Nenechajte sa zlakat na lacne ceny,pri reklamacii prajem pevne nervy. :3c90:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Pre zaujímavosť - firma autocentrumm na tejto stránke má 10093 inzerátov (vyše DESAŤTISÍC !) s cenami 2 eurá, 5 eur...
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admin »

importujeme data od nich kedze ich je tak vela, platia si za to ako ostatni ....

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], martinko82 a 147 neregistrovaných