Dovoz z polska

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek-westbrook
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.09.2023 12:22
Zdieľať na Facebook

Dovoz z polska

Príspevok od používateľa marek-westbrook »

Zdravim ako to je z dovozom z polska a upravami vozidla?
Jeden znamy mi povedal ze je to nasledovne..
Pridem do pl kupim si auto od poliaka na kupno predajnu zmluvu.. poliak auto odhlasi na mna aj s jeho poistkou
Ja idem na sr pricom mi ostavaju pl spz ktore si mozem nechat aj tu na sr s tym ze si musim poriesit novu poistku uz tu na sr na VIN auta..
Teraz k tym upravam povedzme ze si na auto dam podlozky bodykit a kridlo nic co by bezne na sr preslo...avsak v polsku nic z tohoto neriesia a cez pl stk s tym neni problem prejst

A moja otazka znie je toto realne alebo to skutocne funguje inak? Lebo ide mi o to ze mozem mat upravene auto na pl spz je odhlasene na mna ale neni prihlasene na sr spz tym padom ma PZSR nedokaze nejako riesit lebo technicky auto neni v rozpore zo zakonom pretoze je na pl spz

Ako to teda je? Dakujem budem rad za normalne komentare":)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z polska

Príspevok od používateľa ivko1 »

Akože chceš mať auto odhlásene z PL na teba, neprihlásene na SK, dalej jazdiť na PL značkách, chceš si uzatvoriť poistku na neprihlásene auto a ešte chceš aby bolo napíšem to na rovinu dobastlené tunerom...

Už vidím tých policajtov ked zbadajú to čudo a ty im ukazuješ nejaký PL TP a SK poistku a k tomu kúpnu zmluvu...
Kámo ja myslím že velmi rýchlo dojazdíš
marek-westbrook
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.09.2023 12:22
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z polska

Príspevok od používateľa marek-westbrook »

Tak mi to bolo povedane pretoze poistku si vies urobit na vin cislo karoserie a to ti tu daju v pohode
V polsku sa spz nechavaju pretoze nemaju prepravne no a PZ by si povedal ze no mam ho pozicane a poistku zaplatenu ma aj stk cize preto by problrm nemal byt ale vies ja neviem preto sem pisem a pytam sa ako sa to realne riesi
tatkotom
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z polska

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ten, čo Ti tú sprostosť povedal Ti zaplatí nemalé výdavky na ten průser, do ktorého sa chystáš? Myslíš (...) že dopraváci a poisťovňa ak by sa dačo posralo sú všetci blbí?
V dnešnej dobe nemá policajt problém overiť aj zahraničné vozidlo - pozri napríklad na toto:
https://www.stkonline.sk/spz/CA116YA
Obdobne vie zistiť, že vozidlo nemá platné doklady. Potom sa smiechu nezdržíš...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z polska

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

Ak máš málo problémov tak smelo do toho!

Ale skôr si myslím, že máš 14 rokov a nudíš sa. Lebo dospelý s vodičákom nemôže byť až taký sprostý.
tatkotom
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z polska

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ale môže - ak pozrieš, koľk áut na Slovensku nemá platné PZP, zistíš, že áno.

Rok 2023:
"Na Slovensku máme takmer 600-tisíc registrovaných áut, ktoré nemajú povinné zmluvné poistenie. Odhadom tretina z nich už neexistuje a nebola riadne vyradená z evidencie a veľa ďalších už nejazdí na cestách. No môžeme povedať, že skoro každé desiate auto, ktoré je na ceste, nemá platné PZP."

"Nezaplatené PZP - pokuta
Ak poistenie nebolo uzavreté, alebo zaniklo z dôvodu, že nezaplateného poistného, držiteľ (príp. majiteľ) vozidla sa pokute nevyhne. Keďže sa jedná o zákonnú povinnosť, Slovenská kancelária poisťovateľov v spolupráci s políciou túto skutočnosť odhalí spätne aj niekoľko rokov. Správne orgány môžu následne pokutovať neplatičov až do výšky 3 320 eur"
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 962
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z polska

Príspevok od používateľa db69 »

https://www.uzavripzp.sk/pzp-dovezene-zahranicie/. Ale čo som počul od poliakov čo s nimi prichádzam do kontaktu ,tak v polsku že vraj nemajú "zelenu kartu" .Lebo tam ked máš ečv tak máš aj PZP. A majú s tým problémy akurát na Slovensku ked od nich fízel pýta "zelenú kartu" .Ale pevne verím že táto téma je fejk. Už len kvôli tomu tuZingu 🤦‍♂️
tatkotom
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z polska

Príspevok od používateľa tatkotom »

Zrejme áno.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných