kupa auta z nemecka

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Vratko Kluka
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

kupa auta z nemecka

Príspevok od používateľa Vratko Kluka »

zdravim, ako funguje kupa auta na protihodnotu mojho auta v nemecku. Takmer vsetky autobazari co kontaktujem pozaduju aby bolo auto registrovane v nemecku na to aby mohla byt urobena vymena mojho auta za ich auto. Musim to prihlasovat v nemecku ?
db69
Príspevky: 925
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: kupa auta z nemecka

Príspevok od používateľa db69 »

Vratko Kluka napísal: 08.01.2024 18:04 zdravim, ako funguje kupa auta na protihodnotu mojho auta v nemecku. Takmer vsetky autobazari co kontaktujem pozaduju aby bolo auto registrovane v nemecku na to aby mohla byt urobena vymena mojho auta za ich auto. Musim to prihlasovat v nemecku ?
v druhej vete si si odpovedal
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: kupa auta z nemecka

Príspevok od používateľa ivko1 »

....a čo si od toho vôbec sľubuješ???
Myslíš že oni čakajú na to kedy im tam slovák prinesie auto na protihodnotu?
Kámo to nikdy nedopadne výhodné pre teba, vždy len pre bazár.

Zrovna teraz po novom roku mi vravel kamoš ktorého som tu s jeho Grand Vitarou spomínal niekoľko krát ako sa pýtal na výmenu svojho auta ako protihodnotu v bazáre a to neboli ani Áčka...

Akože to auto je aké je, ich trhová hodnota je+-4000€ a vieš čo mu povedal v tom bazáre? Že ak by to zobral na protihodnotu, tak mu odráta 700€...
On si myslel že mu zle rozumel, tak sa spýtal znovu a že áno max 700€.
Tak sa ho spýtal či si robí srandu a on že nie...

Foter kedysi dávno chcel takto predať svoje Punto II, v bazáre povedal že max 600€...
Cez inzerciu ho predal za 1400€

Ty akože čo čakáš keď to dovlečies do DE? Ty im doslova ponúkneš veľmi výhodnú pozíciu na vyjednávanie a maximálne nevýhodnú pre teba.
Ty sa budeš trepať 700-800km, prevezieš kopec paliva, kopec strateného času a ak by si sa nedohodol tak ešte raz prevezieš tú istú sumu na palivo cestou domov....

A teraz si vyber či pristúpiš na ich nevýhodnú ponuku pre teba, alebo budeš v čistej strate za prevezených minimálne 100l paliva
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: kupa auta z nemecka

Príspevok od používateľa martincichy »

Daj to na inzertny portal za polovicu hodnoty a bude to lepsie, ako davat na protihodnotu.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: kupa auta z nemecka

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...totalny nezmysel,bez deutsche spz ti nikto auto neprijme/leda tak na sučiastky/.Neviem,čo mas za zazračny wágen,ze tak špekulujes,ale pokial je to nejaky superb,alebo made in deutschland,kde bazare su preplnene tymito šerblami,tak fakt škoda uvazovat nad takouto alternativou.Jedinou moznostou je tam mat pribuzneho,ktory zaregistruje tvoje auto na svoje meno a ponesie vsetky naklady s tym spojene a po 6 mesiacoch,kedy kupi tvoj vysnivany šerbel ho odhlasi na reexport a ty ho prihlasis na SK,čo je este vačši nezmysel ako zadana tema.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných