Kupa ojazdeneho auta z Madarska

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

DiHey
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.06.2018 23:04
Zdieľať na Facebook

Kupa ojazdeneho auta z Madarska

Príspevok od používateľa DiHey »

Ahojte, ak sa to uz niekde riesilo osoravedlnujem sa, riesim kupu ojazdeneho auta (2013) z Budapesti, riesime uz len administrativu predtym nez tam pojdem, cital som par clankov ale vsade boli ine informacie.

Aky by mal byt jednoduchy standardny postup pri tomto procese, chalan vyzera byt ochotny, normalny…mam aj komplet historiu od auta atd..a zistuje aj on co ako.

Podla toho co viem,
1.pridem
2. Kupime zmluvu, co som cital vraj maju nejaku, ktora sa da bezne kupit a podpisat s dvoma svedkami ktory sa tiez podpisuju?
3.Pojdeme na urad vybavit pre mna prevozne znacky Z-kove cca 45€ za 2ks. S ktorymi mozem volne prist do mesta slovensko (netreba uz nase prevozky pre uradne behacky, mozem aj madarskymi?)
4. Pojdeme do banky / cez banking spravime prevod
5. Pojdeme odhlasit auto, zoberu mu znacky (musia asi uviest noveho majitela aj pri prevoze predpokladam?, nechaju mu technicky?)
6. Nasadim prevozky, zoberem zmluvu, technicky, stk/ek, dokumenty s docasnou pzp a prevozkami a idem?

Osoravedlnujem sa ak som to uplne poplietol, samozrejme kvoli tomu sa aj pytam, ak by som Vas poprosil o radu a usmernenie nech v tom mam jasno.

Dakujem
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Kupa ojazdeneho auta z Madarska

Príspevok od používateľa jozoD. »

Budem znieť ako starý frfloš....ale...na kerého otca sa človek trepe do Maďarska pre auto?
A keď je to už taký super ,,kauf", nie je jednoduchšie zaplatiť firme, ktorá sa tomu venuje a rovno Ti to hodí aj na SK značky?

Už som v životnej fáze, kedy chápem cenu svojho času...a radšej si za veci mnohokrát zaplatím, aj napriek tomu, že si ich viem spraviť.
Iste...záleží aj na mesačnom príjme...ale potom zas nechápem, prečo človek, čo má hlbšie do vrecka...kupuje auto zo zahraničia.

Ale zas nepoznám všetky okolnosti...možno je to fakt niečo špeciálne...za naozaj malé peniaze...a oplatí sa yebac s prevozom a administratívou po vlastnej ,,neskúsenej" línii.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Kupa ojazdeneho auta z Madarska

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Keď niekto napíše svoj prvý príspevok, prečo je to vždy hovadina?
"Kúpime zmluvu", alebo "dvaja svedkovia", to si snáď niekto robí prdel? Načo sú ti dvaja svedkovia? Ideš sa tam oženiť?

Toto je ďalšia idiotská fake téma ako červené Audi Q7 na jazdu do kostola, alebo vadná spojka, kvôli ktorej hučal motor.
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Re: Kupa ojazdeneho auta z Madarska

Príspevok od používateľa axer »

Sice neporadim zadavatelovi,ale pred par rokmi som u madarov kupoval prives a v tej ich zmluve bola kolonka rodne priezvisko mojej matky za slobodna :40bd: ,takze by ma asi neprekvapilo ani to ze dvaja svedkovia..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kupa ojazdeneho auta z Madarska

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skúste vysvetliť,prečo sprdnete človeka ktorý sa slušne pýta ?! Lebo prečo,narástol vám pipík alebo zväčšily gule ?
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Kupa ojazdeneho auta z Madarska

Príspevok od používateľa leonNL »

To s tymi dvomi svedkami je naozaj tak. Teda bolo v case (cca 3 roky dozadu) ked som tam bol so strykom, (ktory renovuje veterany) kupovat staru motorku.
Fungovalo to nasledovne: prisli sme k majitelovi domov, pozreli motorku, vyplatili sme ho v hotovosti (zobral eura), podpisali zmluvu - oni maju original tlacivo ktore uznaju ich urady, a musi to podpisat: predavajuci a jeden jeho svedok, a tak isto kupujuci a jeden jeho svedok. Do tejto zmluvy sa dokonca uvadzali osobne udaje aj svedkov. Kopiu zmluvy sme si nechali, original predavajuci. Nalozili motorku na prives, on z nej dal dole znacku, a odisli sme. Par dni na to prisiel postou z Madarska doklad o odhlaseni na slovenskeho majitela. A potom u nas klasika, prihlasovaci kolotoc…
Kedze ty s tym chces prist po vlastnej osi, radim ti vybavit si prevozne znacky u nas este pred kupou a ist s nimi pre auto. Tam potom len spisete a podpisete zmluvu (ano, styria), vyplatis ho, nahodis prevozky ktore si si tam priniesol, a ides domov. Podla mna najjednoduchsie riesenie, ako po Pesti behat po uradoch… Potom ti pride postou papier, s ktorym si to obehas u nas a prihlasis normalne ako akykolvek iny dovoz…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Kupa ojazdeneho auta z Madarska

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

V Maďarsku sú autá lacnejšie. Hlavne nové.
Niektoré,oproti našim, až neuveriteľne.
Pričom, keďže majú lepšie cesty, sú v premere v lepšom stave ako u nás.
So zmluvou, neviem.
triku
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Re: Kupa ojazdeneho auta z Madarska

Príspevok od používateľa triku »

tak ako napisal leonNL takto funguje v madarsku,ja chodim do madarska pre auta.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Re: Kupa ojazdeneho auta z Madarska

Príspevok od používateľa misokgb4 »

lubos zimovcak napísal: 05.11.2023 09:50 V Maďarsku sú autá lacnejšie. Hlavne nové.
Niektoré,oproti našim, až neuveriteľne.
Pričom, keďže majú lepšie cesty, sú v premere v lepšom stave ako u nás.
So zmluvou, neviem.
Neviem, v ktorom madarsku chodis po cestach ty, ale ak je to nas sused orbanovo kralovstvo, tak tam z daleka nie su lepsie cesty ako u nas, chodim tadial denne 900km, rumuni bulhari maju lepsie cesty...

Auta nove sa tam kupuju kvoli 27% DPH a platbe netto pre SK firmy...
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných