Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa denial »

najjednoduchsia odpoved zrejme bude, ze kym ti kurier neprinesie znacky (den, tyzden, mesiac), s autom nepojdes na cestu

(a ani nebude stat na ziadnej verejnej komunikacii ani verejnom parkovisku)

[v nemecku to maju priamo v zakone, ze odhlasene auto bez znaciek nesmie stat na verejnom priestore]
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa fzubaty »

tuninka napísal: 05.01.2023 10:54 Ako by to fungovalo, ak by som si teraz kúpil auto, ale značky by na ňom nezostali, akože by som sa dohodol s predávajúcim, že ich nechcem, lebo nechcem behať v dedine pri NR s Bardejovskými značkami, tak si ich nechá on na svoje budúce auto? Alebo zostanú na polícii ak on už iné auto nechce kupovať? Ako potom odídem ja akože na svojom kúpenom aute bez značiek a budem čakať na kuriéra kým mi privezie značky? Keď ma zastavia policajti bez značiek, čo im poviem? Že značky mi možno prídu za 2 dni, a možno za týždeň? .... Pýtam sa sprosto, lebo sa mi to celé nechce čítať, a neviem či by som sa to v tom novom zákone aj vyznal :300f: a možno niekto vie jednoduchú odpoveď
Značky zostanú na aute, až do vydania nových. Staré odovzdáš policajtom. Tí ich následne môže znovu prideliť na nové auto bývalého majiteľa....
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa hrascho »

Prezidentka ten zákon nepodpísala, aspoň voľakto tam má rozum.

https://www.finreport.sk/ekonomika/prez ... risnejsia/
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa martincichy »

Neviem, či rozlišujete registračný poplatok od správneho poplatku za zmenu majiteľa.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa oco13 »

Priznám sa, že ja nie a ako kua podraz som bral ked som po 3 mesiacoch vybavovania a platenia dostal F značky a teta zaspievala 66 eur a podáva mi jednu tabulku. Ok podám jej papierik a čakam. :-\ Že máte ešte niečo? ja - šak čakám na druhú tabulku lol ona - žiadna nebude tých 66 bolo za JEDNU tabulku. Bol som blízko spáchania teroristického útoku na verejnú činitelku.
Tiež mi to nikto nikdy nikde nenapísal a nepovedal, že né 33, ale 66 ojro za jednu tabulu ty cct. :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa denial »

hrascho napísal: 05.01.2023 13:32 Prezidentka ten zákon nepodpísala, aspoň voľakto tam má rozum.
>> Prezidentka však uviedla, že nesúhlas sa týka len časti zákona o zavedení dane z osobitnej stavby.

proti zmene poplatkov za auto nic nenamietala, suhlasi s nimi

martincichy napísal: 05.01.2023 16:40 Neviem, či rozlišujete registračný poplatok od správneho poplatku za zmenu majiteľa.
vysvetli nam ten rozdiel
AFAIK zakon ziadny registracny poplatok nepozna
vola sa to oficialne tak, ako je uvedene v nazve tejto temy V ZATVORKE
a je jedno, ci sa jedna o prve (nove auto) prihlasenie do evidencie, druhe (prepis), milionte ci dovoz
vili111
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 08.01.2007 03:14
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa vili111 »

Zdravim panstvo.
Mna bi zaujimalo ako po novom postupovat pri kupe vozu.
Priklad
Ide mi oto ze po starom (ak sa nemylim) bi som kupoval voz u jozka mrkvicku z bazo....
1 pridem vyskusam dohodneme sumu (trepnem 10k)
2 J.Mrvicka na mna spravi odhlasku
3 ja mu u zandaroch vikesujem $$$$
4 idem domov a prihlasim.
Tento postup bola aka taka zaruka za bude spokojnost na oboch stranach.
Po novom toto pada a z toho co som pochopil asi bude treba kesovat pred prepisom a toto si neviem ja predstavit z mojej strany. Celkom urcite na mna nik neprepise auto ked nema $$$ v ruke a to je kamen urazu. Ano ani ja bi som neprepisal. Da sa toto nejako vyriesit po novom. Okrem totalnej obojstrannej dovery? Zatial mi tento novy sposób pripada ako raj pre kdejakych untervasermanov . Presne ako bolo spomenute ze stat usetri a lud nech sa trapi.
Ak ma niekto relevantny postup tak dakujem. Planoval som kupu ale zatial sa to odklada.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa Acon »

tuninka napísal: 05.01.2023 10:54 Ako by to fungovalo, ak by som si teraz kúpil auto, ale značky by na ňom nezostali, akože by som sa dohodol s predávajúcim, že ich nechcem, lebo nechcem behať v dedine pri NR s Bardejovskými značkami, tak si ich nechá on na svoje budúce auto?
Včera som predal auto z NR do Stropkova. Na polícii sme boli obaja. Moje značky som si mohol nechať 1 rok, ak by som nekúpil ďalšie auto, po roku prepadnú. Nový majiteľ dostane značky NR a keď niekedy na jar budú nové, za 3€ si ich bude môcť vymeniť. Ja, som tie moje nechcel tak zostali jemu a okolo Stropkova bude jazdiť moje auto s mojimi značkami. Od 1.1. v tomto existuje len jeden okres a to celé SK. Dá sa povedať, že akákoľvek značka neznamená, že auto je z daného mesta. Skrátka musia minúť zásoby a potom začnú dávať nové
jerry.di.96
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 05.08.2013 16:48
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa jerry.di.96 »

koľko budu chcieť liberálne špiny registračný poplatok za benzínové s r.v. 1.1.1983 až po koniec juna 1992?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano je tam diera ako svet . teda nie je v tabulke - koeficient sa neráta. :2f93: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa hrascho »

>> Prezidentka však uviedla, že nesúhlas sa týka len časti zákona o zavedení dane z osobitnej stavby.

proti zmene poplatkov za auto nic nenamietala, suhlasi s nimi

Áno, to máš pravdu, ale je tam stále to ale...

https://www.startitup.sk/slovaci-sa-moz ... ezidentka/
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa denial »

„Ako príklad si zoberme nové benzínové vozidlo s výkonom 200 kw - podľa starých pravidiel za jeho prihlásenie zaplatíte 1900 eur a podľa nových pravidiel zaplatíte menej ako tretinu teda 570 eur,“ uviedol Viskupič
Zdroj: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/40803 ... iu-vozidla

Zaujimalo by ma, ako prisiel zvrateny Viskupic na to, ze po jeho zjavne nezakonnej novele Slovaci prestanu kupovat stare 200 kW auta a zacnu kupovat UPLNE NOVE 200 kW benzinove auta; resp. ze ich cely cas kupovali ako nove.

A pan ekspert asi zabudol na predvolebny program svojej zvratenej materskej strany SAS na cele so zvratenym Sulikom, kde slubovali, ze vsetky prepisy aut budu stat znova 33 eur ako pred erou sudruha Fica.

Svoju novelu nelegalne prilepil do uplne ineho zakona (o dani z osobitnej stavby), uplne na poslednu chvilu, be riadneho legislativneho procesu; ktory sa uz prejednaval pred menej ako pol rokov, co je dalsie PROTIZAKONNE jednanie, lebo o tej istej veci nemoze NRSR hlasovat skor ako o pol roka.

https://www.prezident.sk/page/podpisane ... ne-zakony/
https://www.prezident.sk/upload-files/86055.docx

Keďže schválený zákon bol opätovne národnou radou prerokovaný a schválený dňa 22. decembra 2022, je zrejmé, že zákonodarca porušil šesťmesačnú lehotu upravenú v § 96 ods. 3 zákona o rokovacom poriadku.

Po mnou v minulosti vetom rozporovaných pochybeniach zákonodarcu na poli legislatívneho procesu v podobe prílepkov, legislatívnych jazdcov a nedôvodného využívania skráteného legislatívneho procesu, musím v prípade čl. I schváleného zákona tento vetovať z dôvodu nedodržania šesťmesačnej lehoty na jeho opätovné podanie, prerokovanie a schválenie v zmysle § 96 ods. 3 zákona o rokovacom poriadku.
bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa bosston »

Zaujimalo by ma o čo v skutočnosti Viskupičovi a spol. ide,ked sa to snazi rychlo pretlacit a zaobalit do ineho zakona...
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa fzubaty »

A tu sa skryva taky fenomenalny pravnik. Si mozte s Robom zasermovat.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných