Platba za jazdené vozidlo v zaraničí

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cardude
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 23.07.2007 17:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cardude »

ked ta ten sukromnik v nemecku dorobi o 30 tisic, potom sa chod na ministerstvo stazovat, ze si isiel iba podla zakona
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Platba za jazdené vozidlo v zaraničí

Príspevok od používateľa seven549 »

Tomas.sebok napísal:Pekný deň prajem,

už dlhšie riešim kúpu vozidla zo zahraničia. Moja otázka znie, v prípade kúpy vozidla od súkromnej osoby, napríklad v Nemecku, Maďarsku alebo Poľsku, ako najlepšie má prebiehať platba?
vezmes si hotovost s dokladom odkial ju mas.v pripade nejakej kontroly.prides obzries auto paci sa ti tak ides s nim do jeho banky dostanes o tom doklad da ti papiere od auta + nejaku zmluvu a ides domov.a este ti treba spz prevozne.tie si vybav u nas vopred.alebo si zaplat niekoho kto ponuka take sluzby nakup auta v zahranici.ten vie ako a co robit.a pozna aj jazyk.
Tomas.sebok
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.01.2011 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas.sebok »

vezmes si hotovost s dokladom odkial ju mas.v pripade nejakej kontroly.prides obzries auto paci sa ti tak ides s nim do jeho banky dostanes o tom doklad da ti papiere od auta + nejaku zmluvu a ides domov.a este ti treba spz prevozne.tie si vybav u nas vopred.alebo si zaplat niekoho kto ponuka take sluzby nakup auta v zahranici.ten vie ako a co robit.a pozna aj jazyk.
TOP odpoved, dakujem za radu. Takto budem aj postupovat.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

TOP v čom? V tom ako byť mimo? Lebo to sevenovi ide tradične najlepšie.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja zase dúfam, že pojde presne podla Sevena - to sa nasmejeme :40bd: s dokladom odkial ju máš :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Seven - ideš. :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Vzdy ma udivovala odvaha a odhodlanie riesit nakup cim zlozitejsie s co najvacsim rizikom pre usetrenych par susnov. Ta kara musi byt neskutocne bombasticka ked je ktosi ochotny podstupit takuto torturu, ist do takeho rizika, alebo peniaze pre neho niesu problem, co ale vyvracia fakt preco potom riesi nakup v zahranici s ciernym petrom v ruke? S tymto skusenost nemam a tak jedine co by som poradil je este raz a dokladne premysliet co chcem a co mi za co stoji... Dnes sa oje-klamava aj pre par stoviek, s 30litrami v ruke si magnet na obrovsky problem. Som zvedavy ako poriesis ak bude mat auto nejaku skrytu/zatajenu vadu alebo cokolvek v neporiadku... Preber si kazdy scenar, zvaz a vazne si radsej doplat alebo uber z narokov a kup si to doma.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Lebo doma, u našich poctivých bazárnikov a súkromníkov, je riziko tak desatinové, že?
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Mensie riziko, moj nazor, tvoj ti neberiem... (neriesim stav auta a cenu, ale vsetko okolo toho, vzdialenost, jazykova bariera, rozdielna legislativa, casova nevyhoda, celkove riziko podvodu a nasledna sanca riesenia, atd atd... ja som na mile daleko od podobnej skupiny ludi s nutkanim kupovat obycajne JAZDENE! auto za 30litrov a viac...) Pre mna za mna, kazdy si je strojcom svojho stastia a nalozi so svojim majetkom ako on uzna za vhodne... Nikde som nepisal ze doma nakupuje bez rizika alebo ze je desatinove, rovnako ako asi ani cena totozneho auta v zahranici nieje desatinova, vsak?
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Vložíš do banky na jeho účet 30 tisíc a hotovo.
Čičo obvykle radí správne, ale tentokrát je vedľa. Nemusíš šaškovať so 6x po 5 tisíc. Na účet môžeš vložiť aj milión. Akurát, že v takom prípade je banka povinná zistiť, odkiaľ peniaze pochádzajú. Takže im povieš napríklad "vybral som z účtu" alebo "pôžička" a oni to tam zapíšu aby mal niekto tam hore dušu na mieste.

Obmedzenie hotovostných platieb znamená, že platba neprebehne medzi firmami (nad 5000( alebo súkromnými osobami (nad 15000) napriamo.
Vložením na účet mu môžeš zaplatiť koľko chceš, tiež som takto kupoval auto.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

scendo napísal:Vzdy ma udivovala odvaha a odhodlanie riesit nakup cim zlozitejsie s co najvacsim rizikom pre usetrenych par susnov. Ta kara musi byt neskutocne bombasticka ked je ktosi ochotny podstupit takuto torturu, ist do takeho rizika, alebo peniaze pre neho niesu problem, co ale vyvracia fakt preco potom riesi nakup v zahranici s ciernym petrom v ruke? S tymto skusenost nemam a tak jedine co by som poradil je este raz a dokladne premysliet co chcem a co mi za co stoji... Dnes sa oje-klamava aj pre par stoviek, s 30litrami v ruke si magnet na obrovsky problem. Som zvedavy ako poriesis ak bude mat auto nejaku skrytu/zatajenu vadu alebo cokolvek v neporiadku... Preber si kazdy scenar, zvaz a vazne si radsej doplat alebo uber z narokov a kup si to doma.
Sleduj niekedy fóra, ako sa zanedbáva údržba na slovenských autách a potom možno pochopíš, prečo "tortúra". na BMW klube (a to je BMW nie lacná značka) sa bežne rieši, ktoré čínske gumy sú najlacnejšie, kto predá použitú vodnú hadicu na model čo sa 15 rokov nevyrába (lebo nová stojí 28 eur) a perla najväčšia, keď nejaký idiot chcel namontovať dieslové čerpadlo v nádrži do benziňáku alebo naopak, lebo nové stojí 90 eur.

Čo sa mňa týka, NIKDY nekúpim jazdenku na Slovensku, pokiaľ by som majiteľa nepoznal osobne.

Inak ak ti dovoz jedného auta a jeho prihlásenie pripadá ako tortúra, tak to sa radšej nikdy ani nepokúšaj podnikať :40bd:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

scendo napísal:Mensie riziko, moj nazor, tvoj ti neberiem... (neriesim stav auta a cenu, ale vsetko okolo toho, vzdialenost, jazykova bariera, rozdielna legislativa, casova nevyhoda, celkove riziko podvodu a nasledna sanca riesenia, atd atd... ja som na mile daleko od podobnej skupiny ludi s nutkanim kupovat obycajne JAZDENE! auto za 30litrov a viac...) Pre mna za mna, kazdy si je strojcom svojho stastia a nalozi so svojim majetkom ako on uzna za vhodne... Nikde som nepisal ze doma nakupuje bez rizika alebo ze je desatinove, rovnako ako asi ani cena totozneho auta v zahranici nieje desatinova, vsak?
Kúpil som za 30 jazdené auto, ktoré stálo nové 80. Malo 3 roky a najazdených katastrofálnych 50 000 kilometrov.
Ak je tebe jedno, či dáš za auto 30 tisíc alebo 80, tak ti úprimne gratulujem.
Mne to ale jedno nie je, takže radšej absolvujem týždeň papierovania, ktorý ty nazývaš "tortúra".
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

jergusko napísal: Čo sa mňa týka, NIKDY nekúpim jazdenku na Slovensku, pokiaľ by som majiteľa nepoznal osobne.
Zato vsak pokojne doverujes nemeckemu turkovi ze ti spusti 50litrov na aute ktore kupil za 80litrov aby rocne presiel 15tis km a po troch rokoch spokojnej vozby ho predal. To ja tebe gratulujem, lebo takychto pripadov je ako safranu. Verim ze si ostrielany odbornik a udrziavane auto od polepeneho srotu rozoznas hoc na slovensku, nemecku alebo aj v mongolsku. Dnes uz tie rozdiely na trhu niesu az tak vyrazne ako volakedy a rovnako zapadny trh uz maju pod palcom spominani turci, poliaci, indovia a neviem kto este... Netvrdim ze nieje mozne vyhodne a bezpecne kupit karu v zahranici, si toho napokom prikladom, ale tiez citas fora a pozeras spravy, nie kazdy mal to stastie a cim drahsie auto, tym vymakanejsie podvody a pasce. Nechcem nikoho urazit, ale vacsinou co mam skusenost, prave na premiovych autach sa diely fejkuju, opravy fusuju a tym lacnym a jednoduchym vozom sa dopraje poctivy a pravidelny servis vdaka ich lacnej udrzbe, presne ako pises o tom BMW klube, cest vinimkam.... Apropo, ukazes toho svojho fesaka?

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných