Skoda Octavia II - zamok spinacej skrinky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

poganyi
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - zamok spinacej skrinky

Príspevok od používateľa poganyi »

Ahojte, nepoznate niekoho v Ba alebo v okoli, ktory by sa mi vedel pozriet na zamok spinacej skrinky? Nejde mi do zamku zasunut kluc a auto nejde nasledne zamknut dialkovym. Vyzera to, ze na zaciatku zamku je zaseknuty plastovy jazicek a tyn padom ho vlozeny kluc nezatlaci. Dakujem
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - zamok spinacej skrinky

Príspevok od používateľa Pilotek »

Ako prvé by som skúsil kúpiť FAB sprej (mazací prípravok na "FAB" vložky zámkov, alebo niečo podobné), prestrekol tú vložku spínacej skrinky a skúsil pomanipulovať s kľúčom. Nik tieto veci nikdy nenamaže a po mnohých rokoch môžu byť také vysušené, že sa zasekávajú. V dobrej autokľúčovej službe si s tým poradia.

To ne/zamykanie diaľkovým bude asi iný (ďalší) problém. Musel by si to popísať detailnejšie. Batériu v kľúčiku (ktorá napája diaľkový ovladač centrálneho zamykania) si už vymenil? S tým ti tiež budú vedieť pomôcť v autokľúčovej službe.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - zamok spinacej skrinky

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Robievam seknuté zámky riadenie ale ešte som sa nestretol že by nešiel vložiť kľúč do spinacky. Domnievam sa že je seknutý zámok riadenia ... častá závada ...a majiteľ vytiahol kľúč zo spinaciej skrinky násilím a zlomil blokacny kolík...zarazku. Opraviť sa to dá len treba trocha precíznej práce a aj volant dole .
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - zamok spinacej skrinky

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Nevie ci PROCHY nieje z okolia BA, na skodovky podla rad co tu dava celkom macher
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
poganyi
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - zamok spinacej skrinky

Príspevok od používateľa poganyi »

Praveze manzelka prisla s autom domov, odparkovala a normalne vytiahla kluc. Isla zamknut dialkovym a nic. Az nasledne som zistil, ze je v zamku vyskoceny ten plastovy jazycek a ani za svateho tam neviem vopchat kluc. Proste ten jazycek to blokuje a nepusti kluc dalej :-(. Aj by som pridal foto, len mi to nejde.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - zamok spinacej skrinky

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Fotku treba nahrať na verejný server a sem dať odkaz na neho. Fotka by dosť pomohla nám všetkým na predstavu
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - zamok spinacej skrinky

Príspevok od používateľa fzubaty »

Nepomotal si to? Nemas zaseknuty zamok v dverach?
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - zamok spinacej skrinky

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

jaster-83 napísal: 18.08.2023 08:50 Nevie ci PROCHY nieje z okolia BA, na skodovky podla rad co tu dava celkom macher
ANO som PRIAMO Z BRATISLAVY a venujem sa koncernu VW cili VW,AUDI SKODA SEAT,PORSCHE.
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - zamok spinacej skrinky

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Spinacka je kaput.
Treba zobrať veľký technický, carpass a ísť do škodovky a objednať spinaciu skrinku. Ak teda chceš aby ti pasoval pôvodný kľúč. Ak nie tak hocijaký predajca dielov ti dodá podľa vinka.
Skús osloviť najbližší autoservis v okolí či by nebol ochotný ti to vymeniť na mieste lebo predpokladám, že s autom nevieš pohnúť.
A zamykat diaľkovým ti nejde preto lebo auto si pravdepodobne mysli, že je kľúč v spínacej skrinke. A vtedy nejde zamykat diaľkovým.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0915803594 a 68 neregistrovaných