Skoda Superb - chyby

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xxx875
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.03.2023 12:04
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb - chyby

Príspevok od používateľa xxx875 »

Dobrý deň,
Pred par dnami mi zacala svieti kontrolka motora. Kamos mi to hodil na diagnostiku a ukazalo mi dva problemy, hlavne ma teda zaujaima ci mi ta kontrolka sviet kvoli tomu zhavicu alebo kvoli tomu ridicimu modulu. Pri tych zhavicoch tam bude asi len nejaka skrat alebo teda vymenia sa zhavice a malo byt fajn dufam.
To druhe s tym ridicim modulom ani neviem co je, chcem sa spytat ci ste sa s takym stretli a o co teda ide a ci to je nejaka draha zalezitost.
Nemam teraz velmi cas riesit auto a tak aby som vedel na com som.
Dakujem vam vopred

PS: nejde mi nahrat fotka tak poslem chyby
P067300 žhavici svíčka valce 3 ; elektricka zavada staly/trvaly

P169800 řidici modul sloupku řizeni ;nactete chybovou pamet Prerusovany/nesouvisly
lubos zimovcak
Príspevky: 3435
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb - chyby

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Iba na okraj :
Záleží, aká je to diagnostika, až profesionálna, ktoru používa autorizovaný servis, tam je cesta hľadania ľahšia, až je to z tých" všeobecnych", tam nie vždy všetko odhalí.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb - chyby

Príspevok od používateľa tuninka »

všetko záleží od auta, ale kľudne ti môže svietiť kvôli obidvom chybám, na niektorých autách ak nie je chyba permanentná, tak časom zhasne, ak pretrváva, tak nezhasne, až pokým sa neodstráni problém a vtedy niekedy zhasne a niekedy zhasne až po vymazaní pamäte závad
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb - chyby

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nedáva zmyse sa tým zaoberať kým nie je k dispozícii (ako minimum) kompletný výpis chyby aj z freeze frame,kým nie k dispozícii komplet sken všetkých rj a samozrejme readiness.Množstvo chýb sa prenáša do viacerých jednotiek,kým nie je riešená základný problém,nejdú riešiť ani dôsledkové.Ak nie je to čo je nutné aby bol aspoň základ,celé môže viesť len nezmyselným a nikam nevedúcim diskusiám.Iná otázka je...k čomu je to dobré,to nie je rozbalenie Tatranky. ? Bude sa v tom kutrať sám majiteľ ? Dosť nedobrá predstava.V zásade je to vždy kotrmelec ktorý vedie len k tomu,že potom ani ten čo tomu rozumie sa toho nechytí lebo veriť už nemožno ničomu,a v prvom rade toho čoho sa niekto dotkol.Ak to majiteľ zatají že sa v tom kutralo veľa ľudí,najskôr na to krute doplatí a pokojne mu do peňaženky buchne hrom.Treba sa vyjadriť jasnejšie,doteraz je to nula.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 94 neregistrovaných