Skoda Superb 1.5tsi , 110kw dsg Ambition 2020

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1.5tsi , 110kw dsg Ambition 2020

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1.5tsi , 110kw dsg Ambition 2020

Príspevok od používateľa laguna72 »

človek by povedal, že tie hovädá sa poučili z tých natiahnutých servisných intervalov na výmenu oleja ale treba dať zarobiť aj servisu po záruke. kolega má funglovicu 1.5 tsi a keď chcel po 15 tis. meniť olej v autorizáku musel sa im doprosovať, normálne ho odhovárali (dokonca čítal niekde na českom fore, že to niekomu odmietli vymeniť pred najazdením 30 tis.). Novinári v tomto chvália hyundai a ssangyong, tí majú prvú výmenu po 8 tis. a následne podľa prevádzky. osobne som fanúšik dieslu ale bojím sa čo si na nás v dohľadnej dobe vymyslia ekoteroristi z Bruselu nakoľko idú po nafte ako po údenom.
pavold555
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 25.11.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1.5tsi , 110kw dsg Ambition 2020

Príspevok od používateľa pavold555 »

laguna72 neviem konkretne o akom autorizaku je rec, ale ja som rano zavolal do autorizaku, ze chcem vymenit olej (auto malo okolo 15-16t km) a poobede bol vymeneny :)
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1.5tsi , 110kw dsg Ambition 2020

Príspevok od používateľa laguna72 »

Veď aj jemu ho vymenili, len keď sa chcel objednať mali sprosté reči, že to je skoro, že načo pri toľkých km ( a to bolo rok po kúpe), riešil to s tromi servismi nakoniec bol v NR
cobra11
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.01.2009 19:58
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1.5tsi , 110kw dsg Ambition 2020

Príspevok od používateľa cobra11 »

nikovms napísal: 07.01.2023 12:35 Rad by som počul názor od ľudí ktory maju fakt s týmto modelom skusenosti….
čau chod na stránku skodahome a tam sa dozvieš viac a keď sa zaregistruješ môžeš aj kontaktovať niekoho kto ten motor ma a môžeš sním prebrať všetko.
e1
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.03.2008 02:36
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1.5tsi , 110kw dsg Ambition 2020

Príspevok od používateľa e1 »

Príspevok vyššie je asi ten najlepší, pozri sa na skodahome.cz, a tam dostaneš radu k veci.

Čo sa týka spotreby, údaje za Kodiaq, a podobne veľké krabice ignoruj, nemajú výpovednú hodnotu v prípade Superba. V Superbe III sa ľahkou nohou bez problémov dostaneš pod 6 litrov benzínu, v prípade že sa budeš snažiť jazdiť fakt ekologicky, tak s 1.5 TSI by si sa mal vedieť dostať aj k piatim litrom a možno uvidíš aj čísla začínajúce štvorkou.
A nie, nie sú to JPP reči, mám liftback s 2.0 TSI (nie, nie je tam preklep) a videl som už na budíkoch 4,9 litra. Bola to eko jazda, bolo to na okreskách, a kým som nakoniec našiel v meste parkovacie miesto a zaparkoval som, ukazovalo to 5,0 litra, ale ak nepotrebuješ za každú cenu letieť, dajú sa dosiahnuť takéto čísla. Trvá ale nejaký čas kým sa človek naučí kedy je efektívne využívať plachtenie (vie ho aj DSG) a kedy je lepšie brzdiť motorom. Oproti 2.0 TSI bude mať 1.5 TSI výhodu v nižšej hmotnosti auta, čo okrem zníženia spotreby má pozitívny vplyv aj na jazdné vlastnosti v zákrutách, nakoľko auto nemá tak ťažký čumák (obzvlášť platí oproti 2.0 TDI), navyše ACT (2-valcový režim) pri ustálenej jazde dokáže ušetriť ďalšie decilitre.
Normálna diaľničná jazda (podľa hustoty premávky a s dobre nastaveným adaptívnym tempomatom) znamená spotrebu okolo 6 litrov, okresky v normálnom režime okolo 5,5 litrov.
Slabá stránka benzínových motorov v Superbe je jazda v meste na krátke trasy, tam je spotreba vyššia (ale tam si cucnú viac aj TDI) a samozrejme jazda výrazne nad rýchlostné limity a hlavne to, ako je vodič dvojbitový (jazda brzda-plyn). Ak dokážeš jazdiť plynulo, kľudne zober benzínový motor, hoc aj tú 1.5-ku. 110 kW/150 koní pre normálne jazdenie bohato postačuje, nebudeš musieť riešiť močovinu, budeš mať ticho (a nie vrčanie ako z traktora), tiež nemusíš dýchať ten smrad z naftového motora a hlavne kultúra chodu motora je na úplne inej úrovni.

Čo sa týka DSG, tak 1.5 TSI sa páruje s DQ200, čo je verzia ktorá má 7+1 prevodov a "suché" spojky. Horný limit pre točivý moment je 250 Nm, takže nad chiptuningom by som neuvažoval a táto prevodovka sa montovala do všetkého po 1.8 TSI a 1.6 TDI (vraj aj niektoré 1.9 TDI). Ich výhodou je, že oficiálne sú bezúdržbové, nemajú predpísanú ani výmenu oleja ako "mokré" verzie určené pre výkonnejšie motory, jednoducho nič pri nich netreba riešiť. Teoreticky. Prax je taká, že raz za čas sa oplatí občas vymeniť olej v mechatronike. Hlavne staršie kusy boli pri väčšom počte kilometrov alebo pri nepeknom zaobchádzaní kazové.
Tu tiež hovorím z vlastných skúseností, lebo mám jednu takúto prevodovku vo Fabii II z konca roku 2011 a pri 100 tisíc som menil dvojhmotu a spojkovú sadu (tie spojky asi nebolo treba, ale spravilo sa), pri 175 tisíc som ostal stáť a menila sa komplet mechatronika a pri 184 tisíc ďalšia porucha kde sa repasovala tá pôvodná mechatronika z dielov tej novej, vraj zlá RJ. Treba ale dodať, že
  1. auto bolo do prvej poruchy prevádzkované v dosť extrémnych režimoch ktoré naozaj nie sú bežné,
  2. reč je o prevodovke z roku 2011 ktorá od vtedy už bola určite inovovaná,
  3. výmena mechatroniky pri 175 tisíc bola pravdepodobne zbytočná - sám servis presbe nevedel kde je problém,
  4. a ja sám viem o podobnom aute (Fabia II Combi) s rovnakým motorom, s podobným nájazdom (+/- pár tisíc km) a podobným vekom (09/2012) a ten do dnes nemal u DSG žiadnu poruchu.
Ak nejazdíš viac ako 20-25 tisíc kilometrov ročne, ak nechceš minúť na auto veľa peňazí, ak auto neplánuješ vlastniť extrémne dlho, a motoricky a výkonovo ti 1.5 TSI vyhovuje, ja by som asi išiel do toho.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných