Biely dym a klopavý zvuk z pod olejového víka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Biely dym a klopavý zvuk z pod olejového víka

Príspevok od používateľa manots94 »

Zdravím, prosím vás vedel by mi niekto poradiť s mojim problémom na V70 2.4D 96kW. Vždy keď pootvorím víko od oleja tak ide z neho biely dym alebo skôr by som to identifikoval ako paru. Všimol som si to na viacerých autách ale na ostatných to bolo podstatne slabšie. Plus vždy ako dám dolu víko od oleja začnem počúvať taký klopavý zvuk. Ako ho dám naspäť tak zvuk prestane. Na iných fórach som sa dočítal niekoľko možností niektorí ľudia tvrdia, že u týchto motorov (dieslových) je to normálne. Iný zas že na vine môže byť odvetrávanie kľukovej skrine, upchatá pcv hadica alebo separátor oleja. Na youtube alebo na fórach je veľmi veľa videí ale vždy riešia len motor 2.5T benzín nikde nie je 2.4D diesel a ten je konštrukciou iný a nemám šajnu kde tieto veci by som mal hľadať. A ďalej k tomu klopavého zvuku zistil som že keď počas chodu motora odpojím vákuovú hadicu od váhy vzduchu a zapchám ju prstom tak klopanie prestane ako náhle dám preč prsť tak klopanie zasa začne podotýkam že váha vzduchu je ok. Inde tvrdia že by mohla byť zlá vakuová pumpa, alebo regulátor podtlaku turba bo dokonca uloženie motora každý niečo iné tak neviem ani sám ... Č sa týka auta tak ťahá veľmi dobre a aj spotreba je super. Akurát som si všimol že mi podfukuje asi 2 vstrekovače lebo tam bola nafta. Prikladám aj jedno video môj problém je cca rovnaký len to klopanie je trocha tichšie. Ďakujem :)
https://www.youtube.com/watch?v=tl2HtGiuEQM
berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berzerkertt »

Ano mozu to byt silentbloky motora, su napojene na podtlak z vakuovej pumpy.
jozinko56
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

@pump_upp - best crypto pumps on telegram !

Príspevok od používateľa jozinko56 »

https://t.me/pump_upp - best crypto pumps on telegram
Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp !
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných