VW Sharan, Seat Alhambra / 1.4TSI - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0908390731
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.02.2024 09:01
Zdieľať na Facebook

VW Sharan, Seat Alhambra / 1.4TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa uwa0908390731 »

Ahojte, zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s 1.4 motorom u Sharana alebo Alhambry jedná sa o novší motor od roku 2015/2016 kedy prešiel vylepšeniami. Viem že predošlá generácia bola spojená s vela problémami a vysokou spotrebou ale pri nových motoroch by to už malo byť lepšie. Má niekto skúsenost s týmito autami. Spolahlivosť? Spotreba?
Ďakujem
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra s 1.4TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa db69 »

uwa0908390731 napísal: 08.02.2024 05:58 Ahojte, zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s 1.4 motorom u Sharana alebo Alhambry jedná sa o novší motor od roku 2015/2016 kedy prešiel vylepšeniami. Viem že predošlá generácia bola spojená s vela problémami a vysokou spotrebou ale pri nových motoroch by to už malo byť lepšie. Má niekto skúsenost s týmito autami. Spolahlivosť? Spotreba?
Ďakujem
nebude ten motorček trpieť v takomto velkom rodinnom aute ? podla mna pôjde na hrane svojich možností a to sa prejaví aj na spotrebe.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra s 1.4TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa tatkotom »

Prečo mám pocit, že sú tu zakladané "umelé" témy?
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra s 1.4TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tým by som sa nijako extra nezaoberal,výkon tam bude dostatočný pre potrebu normálneho človeka a v rámci možností dnešnej premávky.Skôr by som zvažoval okolnosti (vlastnosti) techniky motora,jeho technické danosti a schopnost servisu problémy tohoto typu motora vôbec efektívne riešiť.Nakoľľko sa jedná o jazdenku ktorá už niečím prešla a obsah čiernej skrinky nový majiteľ nedostane,bude osud závisieť od prípadných problémov a možnosti dostupného servisu.Prst by som zdvihol maximálne vysoko,je to menežment s ktorým sa vysporiada úspešne (k spokojnosti majiteľa zároveň) len promile dielní,nie percento...promile. Problém nastať nemusí,logicky,ale ak nastane takmer vždy bude emisný a to budú kotrmelce typu salto mortále.Kúpiť niečo také ako jazdenku a nemať zodpovedané základné veci ako...čo ak...býva taskmer vždy olutovaná.Pretože stále platí...čo sa môže stať sa aj stane. Osobne to vidím ako riskantnú vec.Nové ok,budiž...je na novom majiteľovi od prvej sekundy čo bude nasledovať. Ale jazdenka je mačka vo vreci,jazdenka veľmi mladá je takmer istý priekak.veci mávajú príčiny prečo sa dejú.Taký lapsus neurobí ani majiteľ dielne,resp urobí iba v rámci biznisu.Servis ktorý práve nie je bez práce to nepošle preč jedine z vlastnej hlúposti že to nepozná,nadceňuje svoje schopnosti alebo ani nevie do čoho ide.
Skúsenosti z fóra ? kde sa natrieska sprostostí ešte aj anonymne ? Nie je dobrý nápad. Takéto otázky sa dávajú zoči -voči ,viem koho sa pýtam a čo s tým dotyčný reálne má a nakoľko je to človek ktorého sa vôbec oplatí pýtať a dôverovať odpovedi.

tatkotom...zbytočná starosť zaoberať sa podobnými myšlienkami.Aj predpoklad že to je naisto tak,nič nemení na vecí že otázka má odpovede.Aj keby ju dal robot,odpoveď môže poslúžiť (alebo aj nie)
uwa0908390731
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.02.2024 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra s 1.4TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa uwa0908390731 »

db69 napísal: 08.02.2024 08:35
uwa0908390731 napísal: 08.02.2024 05:58 Ahojte, zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s 1.4 motorom u Sharana alebo Alhambry jedná sa o novší motor od roku 2015/2016 kedy prešiel vylepšeniami. Viem že predošlá generácia bola spojená s vela problémami a vysokou spotrebou ale pri nových motoroch by to už malo byť lepšie. Má niekto skúsenost s týmito autami. Spolahlivosť? Spotreba?
Ďakujem
nebude ten motorček trpieť v takomto velkom rodinnom aute ? podla mna pôjde na hrane svojich možností a to sa prejaví aj na spotrebe.
V rokoch 2021 a 2022 sa vyrabali tieto auta už len s týmto motorom tak to nemôže byť až také zlé nie?
Spotreba bude určite vyššia s tým sa počíta ale skor ma zaujímali skúsenosti ludí čo take auto majú.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra s 1.4TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa db69 »

"V rokoch 2021 a 2022 sa vyrabali tieto auta už len s týmto motorom tak to nemôže byť až také zlé nie?" toto pobavilo. :3dcline: Nemám také auto.Ja alebo manželka ked kupujeme auto tak tiež zistujeme skúsenosti majitelov. A takych na 120% najdeš na forach danej značky . Tu je to všeobecné forúm kde máš tak 5-10% šancu že Ti odpovie majitel auta na ktore sa konkrétne pýtaš.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra s 1.4TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa autolaik »

tatkotom napísal: 08.02.2024 09:09 Prečo mám pocit, že sú tu zakladané "umelé" témy?
Nie si sam,no bez nich by to tu skapalo uplne.

A k teme... pouzivaju sa od 2015 ako sa pise v zadani, t.j. uz 9 rokov ... precital by som si asi priamo vw,seat fora co o tom pisu realni majitelia.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Sharan/Alhambra s 1.4TSI - skúsenosti

Príspevok od používateľa tatkotom »

Dnešné autá sa nerobia na 20 rokov.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 79 neregistrovaných