VW Golf VI - únik chladiacej kvapaliny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mariovybostok438
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.07.2023 21:01
Zdieľať na Facebook

VW Golf VI - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa mariovybostok438 »

Zdravím potreboval by som pomôcť mam golf 6 hatchback 1,8tsi 118kw 2009 pred par mesiacmi som zaznamenal unik chladiacej kvapaliny v servise zistili ze je to vodna pumpa cez taky spoj ktorý spája kovovú časť s plastovou to tieklo vymenilo sa začalo to tiecť znova išiel som do servisu zase to bola ta pumpa zas cez ten spoj dával som tam originál diel dali to na reklamáciu tej firme reklamáciu uznali dával sa tam zase nový originál diel bol kľud 4000km potom zas to isté tieklo to od vodnej pumpy a zas na tom istom mieste v servise už nechápali že prečo tak sme tam tento krát dali neoriginal diel ktorý je celý z kovu hliníka po prejdení cca 200km som si všimol ze chladiacej ubudlo obávam sa že to je zas to isté zajtra to idem pozrieť zospodu ci to tecie alebo nie viete niekto poradiť čo by to mohlo byt? Ze prečo to vždy robí na tom istom mieste objednal som ešte sadu na test CO či je tesnenie hlavy a hlava v poriadku chladiaca sa nemiesa s olejom ani olej s chladiacov z vyfuku nic podozrivé ani hustý biely dym ani modrý dym motor sa neprehrieva ide normálne Auto normálne kúri všetko bez problémov len toto neviem co stým vravel som v servise ci nemôže byť dáky vysoký tlak v chladiacom systeme povedali mi ze to by sa prejavilo inde nie na tom spojí za prípadnú pomoc veľmi ďakujem:)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Unik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa mhlavaty »

...vravel som v servise ci nemôže byť dáky vysoký tlak v chladiacom systeme povedali mi ze to by sa prejavilo inde nie na tom spojí za prípadnú pomoc veľmi ďakujem:)

Množstvo porúch je banálnych a trápia majiteľa len preto že napr ako tu,nie sú schopný tlak odmerať aby bolo jasné či je v reálnom pásme.
Silne doporučujem si zistiť,Tsi malo problém (neviem ktoré ročníky) a jednu takú opravu sa dá nájsť vo videu na YT (oprava TSI) prípadne sa z majitelom tel porozprávať.Nechcem to tu rozmazávať,ak bude záujem v ss napíšem viac,podobná závada sa vie správať zákerne a opravu nasmeruje úplne nesprávnym smerom a samozrejme vyžiada obrovské náklady.
mariovybostok438
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.07.2023 21:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa mariovybostok438 »

Vedeli by ste mi o tom povedať viac? Ďakujem:) dneska som to pozeral a zas to tecie no
mariovybostok438
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.07.2023 21:01
Zdieľať na Facebook

Re: Unik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa mariovybostok438 »

mhlavaty napísal: 28.01.2024 08:34 ...vravel som v servise ci nemôže byť dáky vysoký tlak v chladiacom systeme povedali mi ze to by sa prejavilo inde nie na tom spojí za prípadnú pomoc veľmi ďakujem:)

Množstvo porúch je banálnych a trápia majiteľa len preto že napr ako tu,nie sú schopný tlak odmerať aby bolo jasné či je v reálnom pásme.
Silne doporučujem si zistiť,Tsi malo problém (neviem ktoré ročníky) a jednu takú opravu sa dá nájsť vo videu na YT (oprava TSI) prípadne sa z majitelom tel porozprávať.Nechcem to tu rozmazávať,ak bude záujem v ss napíšem viac,podobná závada sa vie správať zákerne a opravu nasmeruje úplne nesprávnym smerom a samozrejme vyžiada obrovské náklady.
mariovybostok438
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.07.2023 21:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa mariovybostok438 »

Vedeli by ste mi o tom povedať viac? Ďakujem:)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dal som link na video,ale to nebol zrejme dobrý nápad,tomu mechanikovi začali písať a vyvolávať desiatky majiteľov 1,8 čiek Tsi,takže zrovna štastný nebol.Boli sme spolu predvčerom tak sme to preberali.Z toho dôvodu sa budete musieť spojiť s ním,tel spojenie tam pri tom Garant servise nájdete,nech on dá informácie aké uzná za vhodné a do akej miery (hĺbky) bude ochotný.Dnes je žiaľ kopec porúch ktoré majú zlé a ešte horšie riešenia,samozrejme ak potom niekto príde na to v čom spočíva jadro problému bude si to nechávať pre seba,sú to veci draho zaplatené nervami a časom.To video nebolo konečné,za tým ak viem ešte dva razy išiel von motor,šialený prípad ale čo viem nakoniec dopadol dobre.Hovorte rovno s ním
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 77 neregistrovaných