Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jurajmachdal
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.01.2024 15:23
Zdieľať na Facebook

Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa jurajmachdal »

Zdravím,
mal som problém s nezaradením 2ky, rýchlosti fungujú, vraj je problém so silentblokmi...že sú opotrebené. Lanko tam je možno dlhšie alebo čo. Počas jazdy dám 2 a vyradí sa a páka spadne mierne dolu...spojka funguje. Je to seriózny servis, kvalitnejšie diely nahodil do cenovej ponuky, spolu s novými zadnými brzdami a nastavenie spojky a motora, prácou to vyjde 660eur, čo je dosť. Mal som si dať auto pozrieť kompletne pred kúpou, áno moja chyba. Mám len otázku, či to nie je cena privysoká. Rád si vypočujem nejaký zmysluplný názor, aké info treba, doplním.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa oco13 »

jurajmachdal napísal: 18.01.2024 15:33 Je to seriózny servis,
jurajmachdal napísal: 18.01.2024 15:33 Mám len otázku, či to nie je cena privysoká
Odporuješ sám sebe. Ak veríš tomu, že je to seriozny servis, tak aj cena je v poriadku.
Sprav si kopiu cenovej ponuky , vymaž ceny a rozošli to po servisoch vo svojom okolí a budeš v obraze. Čo budeš mať z toho ak ti Jožko z Humenného napíše že on to spraví za 400 ak ty si v BA .
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa mhlavaty »

jurajmachdal napísal: 18.01.2024 15:33 Zdravím,
mal som problém s nezaradením 2ky, rýchlosti fungujú, vraj je problém so silentblokmi...že sú opotrebené. Lanko tam je možno dlhšie alebo čo. Počas jazdy dám 2 a vyradí sa a páka spadne mierne dolu...spojka funguje. Je to seriózny servis, kvalitnejšie diely nahodil do cenovej ponuky, spolu s novými zadnými brzdami a nastavenie spojky a motora, prácou to vyjde 660eur, čo je dosť. Mal som si dať auto pozrieť kompletne pred kúpou, áno moja chyba. Mám len otázku, či to nie je cena privysoká. Rád si vypočujem nejaký zmysluplný názor, aké info treba, doplním.
Tá cena nie je vysoká,je to šialene vysoká a prestrelená cena viac než na dvojnásobok.
...spolu s novými zadnými brzdami a nastavenie spojky a motora,
To je čo za sprostosť ?! Aké nastavenie spojky ? Aké nastavenie motora ? To sú čo za kraviny ?
Ak je toto seriózny servis,aké sú tie neseriózne ?
fzubaty
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa fzubaty »

Spojkova sada LUK - 120 eur.

Zadne kotuce a platnicky TRW- 70 eur.

Vymena spojky na tom aute je tak max 4 hodiny, zadny zrzdy tak 2 hodin. Cize 6 x 30 =180.

Pripadne novy olej do prevodovky tak 50 eur.

To je dokopy cca 420 eur nech 500.

Ja by som naprv zacal zostelovanim lanovodov rychlostnej paky.

Brzdy samozejme vymenit, tam sa nesetri…
jurajmachdal
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.01.2024 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa jurajmachdal »

Zdravím díky moc za odpovede,
áno, to aj mne napadlo a aj som odoslal iným servisom tú ponuku bez cien. Zatiaľ asi nemajú čas na odpoveď...Pozeral som si reálne ceny na nete, brzdové vedenie tej značky stojí 13-14€, on chce 24€. Brzdový strmeň na tento Golf zadný pravý stojí 55-63€. On účtuje 105€. A to chcem meniť oba. Ostatné ceny sú asi podobne "ošrtrené" , čiže asi 70% viac ako na rôznych eshopoch. A to on nakupuje na firmu. Čiže si pýta určite minimálne 200% ceny za jeden kus.
Ako ja nie som včerajší, viem že niečo stoja jeho skúsenosti a výber správnych dielov, ale 200€ za prácu a 500€ za diely (keď pridám ľavú zadnú brzdu) a doslova mi povedať: ja neoje*ávam...to je moc.
Naposledy upravil/-a jurajmachdal v 19.01.2024 15:48, upravené celkom 1 krát.
jurajmachdal
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.01.2024 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa jurajmachdal »

Pomylil som sa, nastavenie prevodovky s motorom. Spojka s tym nesuvisi. Motor sa vraj mierne hybe, treba ho zafixovat...a tu druhu rychlost treba dostavit aby nebehala...vraj...dalej tomu moc nerozumiem.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 939
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa db69 »

jurajmachdal napísal: 19.01.2024 14:49 Zdravím díky moc za odpovede,
áno, to aj mne napadlo a aj som odoslal iným servisom tú ponuku bez cien. Zatiaľ asi nemajú čas na odpoveď...Pozeral som si reálne ceny na nete, brzdové vedenie tej značky stojí 13-14€, on chce 24€. Brzdový strmeň na tento Golf zadný pravý stojí 55-63€. On účtuje 105€. A to chcem meniť oba. Ostatné ceny sú asi podobne "ošrtrené" , čiže asi 70% viac ako na rôznych eshopoch. A to on nakupuje na firmu. Čiže si pýta určite minimálne 200% ceny za jeden kus.
Ako ja nie som včerajší, viem že niečo stoja jeho skúsenosti a výber správnych dielov, ale 200€ za prácu a 600€ za diely (keď pridám ľavú zadnú brzdu) a doslova mi povedať: ja neoje*ávam...to je moc.
Ale tak sa to bohužial robí ,že si nahadzujú na sučiastkach.€uráče bez roboty. Tí serióznejší Ti dajú cennikovu cenu pre teba .Pre nich má napr.Autokelly aj 50% zlavy( podla obratu).takže na tom aj tak zarobia. Bizňis 🤑
fzubaty
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa fzubaty »

jurajmachdal napísal: 19.01.2024 14:54 Pomylil som sa, nastavenie prevodovky s motorom. Spojka s tym nesuvisi. Motor sa vraj mierne hybe, treba ho zafixovat...a tu druhu rychlost treba dostavit aby nebehala...vraj...dalej tomu moc nerozumiem.
Motor s prevodovkou sa nijak nenastavuje a nefixuje. Su fixovane silentblokmi o karoseriu.

Ale ak treba vymenit aj zadne strmene je to normalna cena. Uz to malo kto rozobera a opravuje.

Ja mam skor pocit, ze mechanik ti vsetko dostatocne nevysvetlil, resp si to cele nepochopil.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa oco13 »

Stále mi nejde do hlavy prečo to ludia v dnešnej dobe takto delia a rozrátavajú. Objednáš si čo ja viem plastové okno a tiež začneš hladať kolko, stojí klučka, kolko pánt, kolko meter profilu??? Objednáš si prerábku kúpelne a hneď hladáš kolko stojí kleber a kachličky???
Ja neviem asi som z iného sveta - mám poruchu a je mi jedno čo chce mechanik meniť - povie cenu, ak na to mám, odovzdá mi auto ktoré je v poriadku - koniec.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bude to preto,lebo niet nijakých zábran sa držať primeraných cien,nahradili ich plafonové ceny.Je to slovenský cenový mód,mňa okefuje každý kto môže,ja musím tiež.Už snáď ani neexistuje oblasť kde by panovali normálne zdravé pomery kde sú jasné podmienky bez odrbov.Aj ľudia ktorý to nemajú v povahe sa postupne časom tomu trendu poddajú a pridajú sa k existujúcemu chlieviku.Čo je na tom nepochopiteľné ?,je to prirodzená odozva na to čo sa deje
fzubaty
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa fzubaty »

660 eur je za vymenu spojky, komplet zadnych brzd aj s brzdicmi aj s trubkami vela?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa oco13 »

ako vidíš tak niektorým luďom ano
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa mhlavaty »

O výmene spojky nikde ani písmenko.
fzubaty
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa fzubaty »

Pardon. Moja chyba.

V tom pripade je to naozaj 2 x vyssia cena.
jurajmachdal
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.01.2024 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Môj prvý servis Golf 5 1.6 MPI po kúpe

Príspevok od používateľa jurajmachdal »

https://i.postimg.cc/6QGbfP7z/ponuka.png

Mohol som to postnúť hneď, no jo.
Prave som so servisakom volal. Vraj im eshopy "je*ú ceny", má vraj maržu 40% na diely. Čisto teoreticky, môžem kúpiť na eshope tri komponenty z každého čo sa dá, dať mu na výber, ostatné vrátiť v lehote 14 dní...nevyznávam tento postup, ale ak mi to má ušetriť cca 200 eur? Samozrejme on mi môže povedať že ani jeden nie je správny a vykašle sa na mňa lebo "špekulujem" a on nemá zisk navyše...

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 85 neregistrovaných