Rj motora 96kw problém

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Janes94
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.09.2021 16:10
Zdieľať na Facebook

Rj motora 96kw problém

Príspevok od používateľa Janes94 »

Zdravím, kúpil som od jedného pána RJ motora s chipom 96kw na 122kw, po namontovani som to išiel vyskúšať spotreba super pod 5 litrov, ťah od spodu perfektný, ale problém je v tom že mám spotrebu na volnobeh 0,2l/h a trasie autom, do konca som skúšal nastavovať synchronizáciu do plusu aj mínusu ale spotreba na volnobeh sa vôbec nezmenila
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Rj motora 96kw problém

Príspevok od používateľa fzubaty »

V prvom rade nastav rozvod na pripravky. Potom si tam vrat naspat RJ a maj krasny zivot.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rj motora 96kw problém

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vidím tam jeden veľký otáznik.Rozhodne by som ako prvé zisťoval či je taký nárast reálne možný bez zmeny hardvéru.Pretože pokiaľ sa prianie rj stretne z nemožnostou technicky dostať zodpovedajúcu dávku paliva z pôvodných vstrekov (môže iba predlžovať čas) tak to je otázne k čomu to povedie.Pri pôvodnom softe je deklarovaná spotreba na volnobehu ostro závislá na synchronizácii.Čiže ide umelo nastaviť napr udaných 0,2 lt/h Akurát auto je polo mrtve,motor ide mäkko a ticho,teda nie typické pre PD čo má traktorový prejav.Ak na zmenu synchra nereaguje...by som veru zdvihol obočie lebo to veľmi nie je v poriadku.
Ja osobne by som daný soft skontroloval (mapy) čo vlastne je v čipe menené a na aké hodnoty,inak sú to len dohady.96 kW už tak ako je ide dobre,úpravu znesie bez problémov,otázka je kde sú hranice dané technicky aby neprekračovalo prianie tie dané možnosti.Mal som možnosť logovať upravovanú 96kW úpravu a skoro mi zapadol jazyk.Ale ten čip robila veľká moravská tuningová spoločnosť.My sme si mapy zo zvedavosti poprezerali a boli sme veľmi prekvapený z minimálnych prírastkov napr na tlaku turbíny.Čo najviac prekvapilo nebol vôbec dotknutý emisný systém,nič nebolo off. No ale to robila firma tuším druhá najrenomovanejšia v rámci ČSR,to nie sú šuflikanti dedinského významu.Naliať do motora palivo a dvihnúť tlak turba do nebies bez ohladu na schopnosť hardvéru to vôbec splniť je väčšina úprav čo si stovky môžete nakúpiť za soplík z nosa na nosiči.Plus tolko koní,plus tolko Nm také percentá ...akurát do smetia,jedna veľká neznáma.Stav motora vstupujúci do čipovania má byť požiadavka č1 takže nutne musí prísť otázka ...je motor v takom stave ? Čip je jedna vec,spojka polosy,brzdy atd druhá...Nm si svoju daň vedia vybrať ak sa niečo preženie.
Janes94
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.09.2021 16:10
Zdieľať na Facebook

Re: Rj motora 96kw problém

Príspevok od používateľa Janes94 »

V predošlej rj bol tiež chip, ale po výmene rozvodov a turba to netahalo dobre, spotreba bola oveľa vyššia, ale zasa sa dal volnobeh regulovať prostredníctvom synchronizácii a na volnobeh bežal pekne, 0,7l/h
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Rj motora 96kw problém

Príspevok od používateľa fzubaty »

Neviem, preco vseci sahaju do synchronizacie. Ta je dana pripravkami a nie alchymiou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rj motora 96kw problém

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No ale motor s problémami riešiť čipom je cesta do problémov.Jeden čip riešiť iným čipom ešte aj zmenou rj..tam je otáznikov viac než dosť.Pri neznámych čipoch sa často rieši problém tak že sa najprv naleje origo soft,motor dá do poriadku až potom znovu vráti čip. Čip nie je problém pokiaľ je urobený korektne.Ale čipov je mrte,stovky už hotových len pohľadať podla svojej rj a naliať do nej,výsledok je otázka.Kedysi som kupoval Vag Can Pro a kedže vie flešovať boli v balíku kvantá hotových softov.Nikdy ma nenapadlo čo aj jediný použiť.

Do synchronizácie sa siaha pre neznalosť alebo je to pokračovanie zvyklostí z rotačky.

Pre predstavu čosi o rj
https://www.youtube.com/watch?v=pwWB7G4RvmI
Janes94
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.09.2021 16:10
Zdieľať na Facebook

Re: Rj motora 96kw problém

Príspevok od používateľa Janes94 »

Takže asi len zohnať rj bez chipu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rj motora 96kw problém

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Načo by to bolo dobré ? Do pôvodnej treba nahrať orig soft,soft čipu si dať na klúč a až sa porieši motor naleje sa znova do rj čip. Jirko v tom videu hovorí o týchto veciach,orig soft sa dá získať zadara,dokonca zadara sa dajú stiahnuť aj prehliadače máp (EDC15 tj rotačky a PD) a jeden si môže pozrieť čo to tam vlastne má ako upravené
Janes94
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.09.2021 16:10
Zdieľať na Facebook

Re: Rj motora 96kw problém

Príspevok od používateľa Janes94 »

V poriadku ďakujem za ochotu pomôcť 😉
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 84 neregistrovaných