VW Golf 1.9 TDI arl

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf 1.9 TDI arl

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ano oco. Patris tiez do tej kategorie. Seven to tu dokazuje kazdy den a v tejto teme sa vyznamenal.

A teraz si zober, ze by isiel do servisu, tam by mu “ vymenili” cerpadlo, on by zaplatil za vymenu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf 1.9 TDI arl

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano, to by bol hlúpy- pretože nedávam do opravy súčiastku ale problém, ak ho vedia vyriešiť výmenou polovice motora mali by mi to dopredu naceniť. A ja sa rozhodnem v pomere k cene alebo potrebe vozidla
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf 1.9 TDI arl

Príspevok od používateľa fzubaty »

Nebol by hlúpy, iba by uveril debilovi. A to je rozdiel!!!!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf 1.9 TDI arl

Príspevok od používateľa oco13 »

nie , múdry človek neuverí :2f93:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf 1.9 TDI arl

Príspevok od používateľa prioritasko »

martincichy napísal: 17.06.2023 14:35 Prednedavnom som mal u seba arl a problem vyriesil repas startera, ktory za tepla uz nemal potrebne otacky - lahko overitelne cez live data. Ale to moze i nemusi byt Tvoj pripad.
To mi,prosim, trosku vysvetli,ako moze dosekany starter sposobovat vypinanie motora za tepla?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf 1.9 TDI arl

Príspevok od používateľa seven549 »

fzubaty napísal: 18.06.2023 16:47 Ano. Pres debilov, ktori pisu o vydojenom cerpadle treba. Pretoze by nikdy neprisli na to ze su hlupi. Ako ty.
ale ja tu nebudem guglit kod motora ktorych je u VW nekonecne vela,co to je za motor.ked zadavatel napisal 1.9 tdi tak to beriem ako staru rotacku tdi 66-81kw.uz len tu namahu by si mohol zadavatel spravit sam a napisat co ma presne za motor.guglit za neho je u mna strata zivota.vacsina sem pride pozriet ake su nove temy precitaju odpisu a idu dalej robit svoje :2f93:


ja tu tiez mozem napisat ze za tepla mi zdochyna ford mondeo motor 2.2 tdci QJBB

kody pre motory su QJBA QJBB QJBC QJBD Q4BA KNBA.zisti si sam podla kodov co je za motor,rok vyroby,ked obsah valcov 2.2 je rovnaky za 10 rokov vyroby a posledny bol vyrobeny v roku 2014.dnes mame rok 2023.hladaj :2f93:


vies co som robil v ten cas?upravoval el kolobezku na vacsi vykon.vymena + prepajkovanie novej maticnej dosky + guglil som nejaky firmware na 750watt.zabralo mi to 2hodiny cez telefon hladanie aplikacie stahovanie tych firmware suborov no a potom ked sa to podarilo som sa siel na tej veci vyblaznit na 3 hodky kedze bateria ma dojazd 120km lol :28b7: --tak som zabil svoj zivotny cas-.jazdenim na tej elektrickej somarine :3dcline:

a bud rad ze som sa tu zastavil.

a na buduce namiesto tych hovadin napis rovno zadavatelovi vyriesenie chyby a nepoucuj mna.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf 1.9 TDI arl

Príspevok od používateľa fzubaty »

Teba uz nikto nepocuva. Si na smiech. Hovno vies. Zadavatel napisal presne aky motor ma.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf 1.9 TDI arl

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Podstata problému je kedže je to diesel že motoru skončila dodávka paliva.To je samozrejme dôsledok,príčin už je možných viac.Kedže motor po vychladnutí zrejme naštaruje,dá sa predpokladať že nebola prerušená dodávka samotného prísunu paliva,ale prerušilo sa ovládanie vstrekovačov,tj výpadok napájania (ovládania),čiže elektrická chyba.Tu treba vychádzať z reálnej možnosti čo takú poruchu vie navodiť.Zoznam možných príčin je väčší,ale z praxe najčastejšie sa vyskytuje výpadok signálu kľuky.RJ ho nemusí vôbec vyznačiť medzi chybami,berie ho ako vypnutie zapalovania.Výpadok vačky už zastavenie motora nespôsobí,RJ si ho po načítaní pamätá.Jeho výpadok navyše nespôsobí že sa nedá naštartovať,dá sa,akurát treba dlho točiť motor,RJ si skusmo signál skúša pripojiť až do času keď sa "trafí".
Pokiaľ vypadne signál kluky motor okamžite zhasína a pri štartovaní napr nenabieha počítanie otáčok motora,takže diagnosticky je odhaliteľné aj OBD diagnostikou.Oscilom sú tieto závady za pár sekund odhaliteľné vrátane celej tej plejády možností kde OBD má malú šancu odhaliť podstatu,OBD vidí len dôsledky,prípadne je úplne slepá.A PD motor má OBD diagnostiku veľmi minimálnu,auto sa ledva doplazí,ale vypíše " Žádná chyba nenalezena".Základný problém je ale absolutný nedostatok informácií v zadaní,takže je možné len zovšeobecńovať a nie je možné ísť hĺbšie po príčine
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf 1.9 TDI arl

Príspevok od používateľa martincichy »

prioritasko napísal: 18.06.2023 21:45
martincichy napísal: 17.06.2023 14:35 To mi,prosim, trosku vysvetli,ako moze dosekany starter sposobovat vypinanie motora za tepla?
Ja som nenapisal, ze vypinanie motora sposobil starter. Ja som riesil, preco motor za tepla nestartuje - napisal som jednu z moznosti, ktoru som mal naposledy.

Co ak zadavatelovi teply motor zdochne pri pohynani z krizovatky? Neuviedol nic k tomu, kedy sa mu to stava. Ci pri pohynani, za jazdy, po vyradeni rychlosti... nenapisal nic.

Ked prides k lekarovi a povies mu, ze sa dusis a viacej nic, tiez doktor z toho nevie, ci Ti zabehla kost z ryby, alebo kostka z marhule, alebo mas astmu, alebo zapal pluc.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 69 neregistrovaných