VW Arteon 2020 - motorizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterjesensky726
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.06.2021 15:06
Zdieľať na Facebook

VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa peterjesensky726 »

Ahojte, rozmyslam nad kupou tohto auta, ročník 2020, aktuálne oba typy majú nájazd cca 20-30 000 km.

Moj Nájazd ročný cca 50 000 km, možno bude väčšííí....zväčša jazdim dialnica 80% a 20% mesto.

Mám na výber diesel ( 140 kw, rline ) alebo benzin ( 140kw, rline )

Skoro identiticné autá, aj objemy...

Dieslový Arteon má ešte 2 roky záruku, ten benzínový arteon je už bez záruky ale v lepšej výbave.

Všetko výbava rline, full led svetlá atd...

Do čoho by ste išli ? auto budem mať najbližšie 3-4 roky dennodenne pouzivat.

ĎAKUJEM za radu :)
db69
Príspevky: 828
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: VW ARTEON 2020 - Diesel alebo benzin ?

Príspevok od používateľa db69 »

ja osobne preferujem pri osobnom aute benzín. Ale pri takom nájazde jedine diesel.Tak isto ako do tých "jednomiestnych " 2-2,5 tonových SUV.Never tabuľkovým spotrebám pri benzine.Toto je môj názor nemusí sa páčiť každému.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

A Konu si nakoniec nekúpil??
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa milkoTT »

si si istý, že benzinový Arteon r.v. 2020 už nie je v zaruke a že maju oba najazdené 20 000 -30 000 km?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa seven549 »

ber dizel.staci si prepocitat rocny rozdiel to zivit benzinom a naftou.ja som tiez mal rad len benziny a nic ine a ziadne lpg.motory 1.3 1.8 2.0 2.0 2.0 2.5V6.no ked som si prepocital kolko som minul napr za rok 2011 10000 euro len na benzin tak som hned kupil naftak.

vydaje na naftu v roku 2012 boli o 4500 euro mensie a z toho sa dal robit servis motora a aj celeho auta na origo dieloch.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa srtdemon »

4500 rocne za servis. To uz mas len kvalitne auto.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa seven549 »

kto napisal ze to islo do motora.napisal som ze z toho sa dal robit servis motora a aj celeho auta na origo dieloch.

jaj dopisat som mal,ze odlozilo sa.spokojny?

neodlozilo sa.investovalo sa do druheho auta kedze som mal mensie vydaje na palivo.preto mam teraz v top stave 30 rocne auto na dovolenky.

ja stale pocitam vydaje na palivo ako do benzinaku a co ostane odkladam.a ani to 30 rocne uz nepotrebuje min 7 rokov nic investovat.kedze vela nejazdi.

a odkladam do kasicky aj kazdu 2 eurovku z penazenky.a z toho zivim 4 auta na pzp stk ek.
Naposledy upravil/-a seven549 v 13.08.2022 17:58, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa seven549 »

ale ja nemam nove auta.rocniky su 1992-2006-2008-2014.
jasnelka
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa jasnelka »

podla sprintmonitor.de je rozdiel v spotrebe 1.5l na 100km, v reale to bude asi trosku viac, povedzdme 2.5l v prospech nafty pri trosku rychlejsiej a sviznejsej jazde. Pri 50tis km rocne to je skoro 2500Euro. Matematika je jasna.

Ak nema ten naftak nejaku vyraznu chybu vo vybave (napr. u mna by to bol svetly interier) a ma navrch zaruku tak neni skutocne o com rozmyslat. Auta na denne jazdenie sa kupuju rozumom, nie srdcom.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa hjundai »

matematika je jasná? :200: VW musí robiť fajnové autá keď stačí zrátať palivo za 5 rokov a 250 000km a máme výsledok "čo sa oplatí".
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa Lubos01 »

hjundai napísal: 15.08.2022 06:14 matematika je jasná? :200: VW musí robiť fajnové autá keď stačí zrátať palivo za 5 rokov a 250 000km a máme výsledok "čo sa oplatí".
A čo chceš počítať, keď porovnávaš 2 totožné autá len s inými motormi ?

TDI ani TSI z tohto roku nemá žiadne zásadné chronické chyby ... Pokiaľ má to TDI čko naozaj 20-30 tis. KM a je naozaj pravda, že bude jazdiť 50 tis. KM ročne a 80 percent toho natočí na dialnici, tak pri plánovanej dobe, kedy si auto ponechá (3-4 roky) bude mať to auto nakonci 180 - 230 tis. KM a ani jeden z tých motorov nebude mať za sebou žiadny drahší servis ...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa oco13 »

tak pri plánovanej dobe, kedy si auto ponechá (3-4 roky) bude mať to auto nakonci 180 - 230 tis. KM a ani jeden z tých motorov nebude mať za sebou žiadny drahší servis ...
Tento predpoklad v sebe nemá zarátanú hlúposť majitela. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa Lubos01 »

oco13 napísal: 16.08.2022 12:10
tak pri plánovanej dobe, kedy si auto ponechá (3-4 roky) bude mať to auto nakonci 180 - 230 tis. KM a ani jeden z tých motorov nebude mať za sebou žiadny drahší servis ...
Tento predpoklad v sebe nemá zarátanú hlúposť majitela. :4012:
Vychádzam z predpokladu, že majiteľ auta je normálny ... Ak je tupec, nech to doplní do prvého príspevku ...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa oco13 »

Vychádzam z predpokladu, že majiteľ auta je normálny .
skôr najdeš bieleho jednorožca ako normálnu ludskú bytosť v dnešnej europe.
Tu mám aj dôkaz z ksichtoknihy a zverejnili ho samotní policajti
Polícia Slovenskej republiky
21 h ·
LAJKY VIAC AKO ŽIVOT: NAMIESTO POMOCI SI Z MIESTA NEHODY ROBIL NA FACEBOOK "LIVE"-KU
Viacerí ste nám poslali video z Facebooku, v ktorom si muž robil bezprostredne po zrážke "live-ku" priamo z miesta nehody. Zo záberov vyplýva, že na mieste ešte nebola ani polícia, ani záchranné zložky. Namiesto toho, aby autor videa aktívne pomáhal obetiam nehody, prípade poskytoval prvú pomoc, jednoducho vytiahol mobil, a začal si všetko natáčať.
Môžeme potvrdiť, že v tomto prípade išlo o tragickú dopravnú nehodu, kedy vodič osobného motorového vozidla Renault Clio v smere od Lučenca na Rimavskú Sobotu, prešiel do protismernej časti vozovky, kde narazil do oproti idúceho kamióna.
Vodič auta zrážku neprežil.
NATÁČANIE NEHÔD - ZA AKÚ CENU?
V niektorých krajinách je natáčanie a fotografovanie nehôd zakázané. Nielen my, ale aj naši zahraniční kolegovia sme na túto zvláštnu aktivitu veľmi hákliví.
Prečo sú niektorí vodiči schopní namiesto poskytovania prvej pomoci zverejniť videá a fotky z miesta nehody bez ohľadu na to, ž to môžu vidieť na sociálnych sieťach aj blízki obetí?
Fotiť si, alebo natáčať miesta nehody, nedajbože obete nehôd je naozaj cez čiaru.
:3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: VW Arteon 2020 - motorizácia

Príspevok od používateľa Lubos01 »

oco13 napísal: 16.08.2022 12:54
Vychádzam z predpokladu, že majiteľ auta je normálny .
skôr najdeš bieleho jednorožca ako normálnu ludskú bytosť v dnešnej europe.
Tu mám aj dôkaz z ksichtoknihy a zverejnili ho samotní policajti
Polícia Slovenskej republiky
21 h ·
LAJKY VIAC AKO ŽIVOT: NAMIESTO POMOCI SI Z MIESTA NEHODY ROBIL NA FACEBOOK "LIVE"-KU
Viacerí ste nám poslali video z Facebooku, v ktorom si muž robil bezprostredne po zrážke "live-ku" priamo z miesta nehody. Zo záberov vyplýva, že na mieste ešte nebola ani polícia, ani záchranné zložky. Namiesto toho, aby autor videa aktívne pomáhal obetiam nehody, prípade poskytoval prvú pomoc, jednoducho vytiahol mobil, a začal si všetko natáčať.
Môžeme potvrdiť, že v tomto prípade išlo o tragickú dopravnú nehodu, kedy vodič osobného motorového vozidla Renault Clio v smere od Lučenca na Rimavskú Sobotu, prešiel do protismernej časti vozovky, kde narazil do oproti idúceho kamióna.
Vodič auta zrážku neprežil.
NATÁČANIE NEHÔD - ZA AKÚ CENU?
V niektorých krajinách je natáčanie a fotografovanie nehôd zakázané. Nielen my, ale aj naši zahraniční kolegovia sme na túto zvláštnu aktivitu veľmi hákliví.
Prečo sú niektorí vodiči schopní namiesto poskytovania prvej pomoci zverejniť videá a fotky z miesta nehody bez ohľadu na to, ž to môžu vidieť na sociálnych sieťach aj blízki obetí?
Fotiť si, alebo natáčať miesta nehody, nedajbože obete nehôd je naozaj cez čiaru.
:3c90:
Popravde, nechápem zmysel týchto príspevkov ... Otázka znela jasne. Vkladať do porovnania premenné v zmysle, že je vodič tak hlúpi, že si auto za nie málo peňazí zničí sám a následne z toho riešiť, či sa oplatí TSI alebo TDI mi príde dosť mimo ... Takže nechápem, na čo sa to tu spamuje ...

Z daného porovnania, pri danom nájazde, vzhľadom na záruku je voľba z rozumu TDI ...

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných