VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

funtomko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.05.2022 22:34
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa funtomko »

Dakujem, ale skor by ma zaujimala realna skusenost, ci funguje aj ine EGR ako orig.Wahler v tomto type aut. Pokial mate skusenost napr. s Pierburgom, ze to nefunguje pripadne funguje, tak by som bol rad keby ste sa o nu podelili, aby sme vedeli, co kupovat/nekupovat do buducna.

Tomas
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Problém je ten že ak je niečo vyžaduje toľko hodín a trápenia demontáž/montáž ako tento EGR tak ani vo sne nenapadne tam dať iné.Treba si uvedomiť že servis má v diely nie práve najlacnejšom peniaze.Reklamovať síce sa dá ale uznanie je trochu neisté vždy a časove sa tiež neponáhlajú.Proste zbytočné starosti.A robiť ešte raz tak nepríjemnú prácu len pre špekulovanie asi nie je zrovna to čo si človek praje.Vyskúšať sa dá aj ten shit ešte na stole pred montážou,ale výdrž je silne otázna,problém sa nanesie do celého emisného systému a pokojne pomôže do celkom slušných problémov a nepríjemností z celým systémom.
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Pre zadavatela a majitela Sharanu: co ti chce pan Hlavaty povedat je ze mas auto ktoreho emisny system je zlozity ako vesmirna lod Enterprise. Nema zmysel aby si sa snazil pochopit co znamenaju jednotlive udaje z diagnostiky, tieto moderne CR motory produkuju tisice udajov do diagnostiky a len odbornik co s tym robi roky vie naco sa zamerat a co si nevsimat. A ak sa ti zda 500eur za vymenu EGR vela, tak to ani neries a auto predaj tak ako je. Lebo ked ti to niekto opravi do 2000 eur tak si este mozes gratulovat ako lacno si to dal dokopy. Lebo v autorizaku ked ti zacnu menit diel za dielom tak velmi lahko skoncis na sume vyse 5000 eur. To auto nove stoji 40tis euro, tak cakat ze opravy a udrzba budu za par stoviek je velmi naivne.
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

a pre ludi co tu tahaju rozumy od odbornikov a chcu vsetko zadarmo trosku info: ja nerobim v automotive ale v IT, a ked mam problem ktory nedokazem poriesit ako windows admin tak mam moznost si zavolat microsoft premium support kde mi microsoft prenajme cloveka, odbornika, ktory mi pomoze dany problem riesit. viete co stoji takyto odbornik na jeden pracovny den? 2000 euro. ano, vedomosti stoja peniaze, velmi vela penazi, tak cakat ze niekto z fora kto tie vedomosti roky zbieral a chodil na kurzy a stravil stovky/tisicky hodin casu, vam tieto vedomosti len tak odovzda na tanieri je trosku mimo nemyslite?
ked s tym chces pomoct, tak sa s nim dohodni, chod na diagnostiku, zaplatis par sto eur a dostanes protokol aj s vysvetlenim co je zle a budes sa moct informovane rozhodnut co dalej, ci sa ti to oplati riesit alebo auto predas a kupis ine, take ktore si budes moct pri svojom rozpocte servisovat.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa oco13 »

TDIdieselpower napísal: 10.05.2022 23:03 To auto nove stoji 40tis euro, tak cakat ze opravy a udrzba budu za par stoviek je velmi naivne.
Toto je pomenovanie hlavného a velkého problému v hlavách dnešných ludí. Kúpi avdinku 3.0 TDI za 2 tisíc euro a ráta že od tej sumy sa bude odvíjať aj servis.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa ali76 »

Ja som tiez preventivne aby som predlzil zivotnost DPF nalial som adiditivum na cistenie filtra do nafty.
Od vtedy nastali nekonecne problemy s DPF..
Nakoniec sa zistilo ze pri vypalovani praskla vnutro filtra.
Podla mna toto bude aj tvoj problem..nestaci vycistit ale treba vymenit DPF.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Použitie aditíva je v niektorých prípadoch naozaj cesta do pekla.Všetok ten bordel čo sa predáva má silnú podporu predaja a zbytok už dokatuje internet.Je viac ako zaujímavé že tie prípravky ktoré sú kvalitné a tisíc krát ich funkčnosť overená v podstate len ticho existujú,verejnosť o nich do vysokej miery ani nevie.Zato každá kktina je vystavená na oči dobre nie aj v lekárni.Pokiaľ by bol človek vyslovený zlomyselník by napísal,že aj hlúposť býva odmeňovaná.Pre spústu vecí a činností platí,že im každý rozumie
funtomko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.05.2022 22:34
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa funtomko »

U mna bolo viac veci priblizne v rovnakom case, co s tym mozu mat suvis.
1. meneny EGR - vtedy som si vsimol zacatie zasierania DPF
2. doliatie adblue (nejaky PL)
3. pridanie aditiva
Este som nevyjazdil nadrz s aditivom, tak pockam nech je tam co najmenej nafty a potom natankujem plnu a uvidim, ci sa daco zmeni.
Ak nebude zmena, mam stale povodny orig.EGR, ktory sa zasekaval. Po vycisteni tej kovovej hriadelky uz nezasekava, cize dalo by sa to vyskusat aj s nim (aj ked je to robota na niekolko hodin to cele poskladat).
Zacinam sa vsak priklanat aj k moznosti, ze bude daco s DPF. Ten vyssi dif.tlak je podozrivy. Moze znamenat, ze DPF uz je upchaty viac ako by mal...mozno je to len zhoda okolnosti, ze sa to zacalo diat v case po vymene EGR. Mam tam zanesenie 0.14l, co odpoveda najazdu km a zivostnot je tusim 0.17l (malo by ostavat okolo 20k km), ale to su udaje vypocitane, cize realita moze byt ina a DPF moze byt pomaly KO.
Este mi vrtaju v hlave tie senzory (lambda,dpf dif.tlak), ci su ok. Ziadnu chybu vsak nehlasia a auto pocitovo jazdi rovnako, ako ked som problem nemal, otacky nekolisu. Co som este odpozoroval, DPF sa po regeneracii zanasa rychlejsie, ako ked je uz zanesenie okolo 20g, vtedy to trosku spomali.

T.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa bandit97 »

mhlavaty napísal: 12.05.2022 12:41 Použitie aditíva je v niektorých prípadoch naozaj cesta do pekla.Všetok ten bordel čo sa predáva má silnú podporu predaja a zbytok už dokatuje internet.Je viac ako zaujímavé že tie prípravky ktoré sú kvalitné a tisíc krát ich funkčnosť overená v podstate len ticho existujú,verejnosť o nich do vysokej miery ani nevie.Zato každá kktina je vystavená na oči dobre nie aj v lekárni.
Tu sa da len suhlasit. Po tom co som zacal pouzivat VIF, zacali caste regeneracie. Predpokladam, ze to je ten “bordel co maju aj v lekarni” o ktorom pisete. Kazdy toho ma plnu hubu, vsetci to odporucaju a efekt..? :/
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zrovna VIF -om to nebude.Ten patrí do tej skupiny výborných adatív a predpokladám že je to iba časová zhoda.Takmer 100% mašiniek ho používa a popritom nie iba že problémy nepoznajú,ale majú aj po presahu 300 tis km hodnoty nového stroja.U DPF sa akosi stále zabúda na to,že pokiaľ nemá problém motor,nemá ho ani DPF.Takže ak začnú akékoľvek problémy z filtrom,dá sa úspešne očakávať problém motora.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa bandit97 »

Potom je ale otazka preco po VIF-e sa mi spustala regeneracia co cca 100-200km a po zufalom kroku = pouziti “zazraku” na cistenie DPF sa regeneracie natiahli na 400-600km.
Ratal som stym, ze budem kupovat novy, minimalne ten povodny pojde na cistenie, ale zatial to vyzera ze je vsetko ok.
Pripustam, ze vsetko toto moze byt len zhoda nahod, ale s VIF-om uplne najlepsie skusenosti nemam. Zas ale je nutne povedat, ze nikdy som nove auto nemal a nedaval ho od nova. Mozno tak zmysel dava.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zázraky sa nedejú a pokiaľ sa nám zdá že ano,najskôr nám chýba základná informácia.Od asi,možno,sa nedá vyvodiť nič.Ale ak niečo platí zo železnou pravidelnostou tak končia aj záhady aj náhody.Zázraky sa jednoducho nedejú,to len chýba informácia
funtomko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.05.2022 22:34
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa funtomko »

Medzicasom sa zistilo, co je pricinou problemu. Keramika v prvej casti katalyzatora sa rozpadla a uchala priechod pre vyfukove plyny. Preto tie vysoke dif.tlaky a caste regeneracie. Po spriechodneni je to OK akurat zacal hlasit chybu NOx senzor a v readiness pribudla chyba pri Monitoring vyhrievania katalyzatoru. V servise mi povedali, ze chyba s NOx senzorom sa moze objavit, co sa aj stalo.

Zohnal som orig.katalyzartor z druhej ruky a dal ho vymenit avsak chyba s NOx sa objavila znovu. Pouzity katalyzator vsak nie je v 100% stave a cast keramiky chyba zrovna v tej casti, kde sa moj uplne rosypal. Prikladam foto https://ibb.co/g952LVk. Moze ten chybajuci kusok sposobit tuto chybu podla vas alebo je nieco s NOx sondou?

1 nalezena chyba:
9569 - Snímač 2 NOx; řada válců 1
P229E 00 [237] - elektrická závada

Vdaka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Sharan 2.0 103kw CFFB - zanasanie DPF a caste regeneracie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takmer vždy ak je zapísaná vyslovene elektrická závada to naozaj je el. závada.RJ si napätie prúdy a frekvencie vie dobre postrážiť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Janes94 a 33 neregistrovaných