VW Passat b5 5 - závada abg

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Janes94
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.09.2021 16:10
Zdieľať na Facebook

VW Passat b5 5 - závada abg

Príspevok od používateľa Janes94 »

Zdravím, na aute mi hlásilo závada airbagu, cez vag som pozrel chyby a mi vypísalo, rj airbagu neodpovedá, tak som skúsil vymeniť rj airbagu, lenže nepomohlo, tak som išiel po kabloch az som prišiel na chybu. Pri pravých predných dverách dole pod palubovkov sú konektory a zo žltého konektora boli káble dve zlomené pini a dve zaoxidovane, lenže konektor som odstránil a napojil napriamo,že som len spojil káble izolackou a ne pajkovackou, a potom mi teraz palubovka hlási airbag deaktivovany a cez vag hlási 01578 kontrolka vypnutého airbagu strana spolujezdce k145 36-00 prerušení. Ospravedlňujem sa, ale to píšem na rýchlo
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Závada airbagu vw passat b5 5

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Mal si to robiť pri odpojením kontakte batérie, teraz skús odpojiť mínus na batérii aspoň na 10 min a zapoj naspäť , pokiaľ nemáš inú vadu tak by to malo byť ok , . A mal si šťastie že ti nestrelil abg , kamarát robil slimáka pod volantom bez odpojenej baterke a mu slahol bag
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Závada airbagu vw passat b5 5

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Dobrý deň nesedí konfigurácia dá sa to prekódovať pozor vy vybuchnutie airbagu

dodržiavate technologicky postup tak ako písal miroslav114 a prečítajte si niečo o spájkovaný airbagoch hobby pajovačka má potenciál na horťe
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Závada airbagu vw passat b5 5

Príspevok od používateľa seven549 »

odvcaknut konektor a spojit kable zmotanim :40bd: a este kabelaz airbagu.

zacne leto izolacka sa zacne odlepovat,nieco vyskratuje a spolujazdec dostane za jazdy ranu do nosa.nieco si zle spojil a ked tak sa len premostuju tie kalbe ktore su poskodene.a konetor sa zachovava.

a vzdy treba odpajat auto bateriu pri takych veciach pokial clovek nevie ktore kable su na odpalenie bagu.
Janes94
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.09.2021 16:10
Zdieľať na Facebook

Re: Závada airbagu vw passat b5 5

Príspevok od používateľa Janes94 »

Batériu som mal odpojenu samozrejme, máte pravdu s tou izolackou že by povolila a bol by pruser
Janes94
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.09.2021 16:10
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b5 5 - závada abg

Príspevok od používateľa Janes94 »

Zdravím, tak som popajkoval káble, lenže stále hlási PC napínace airbagu neaktívny, pozeral som konektor priamo na airbagu spolujazdca aj dole kde sú konektory, lenže sú v poriadku, bez oxidacie, tak už len niečo z káblami čo vedú k rj? A inak chyby som vymazal cez vag, ale stále hlásia tie isté chyby
Janes94
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 28.09.2021 16:10
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b5 5 - závada abg

Príspevok od používateľa Janes94 »

Vyriešené, vrátil som pôvodnú rj airbagu, vymazal chyby a je to v poriadku
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b5 5 - závada abg

Príspevok od používateľa seven549 »

na buduce to ze neodpoveda rj airbagu nieje vada riadiacky ale tvojho diag kabla.nieje kabel ako kabel vsetko zavisi od cipu co v sebe ma.a vacsinou oficialny predajca pise co danny kabel dokaze ake ma funkcie kde vsade ta pusti.aspon u nas a v cesku.vies precitat co kupujes.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných