VW Golf IV - zadná náprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ivory9999
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.12.2021 21:28
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - zadná náprava

Príspevok od používateľa Ivory9999 »

Zdravím vás všetkých .Mám jeden problém ktorý mi už dlhšiu dobu dosť vadí a to je buchanie zo zadnej nápravy konkrétne najviac z pravej strany . Zistil som že to nebucha a je to úplne ticho len keď prší a je mokrá vozovka a podvozok ,keď je sucho tak to bucha pri prejazde aj menšími nerovnosťami . Už neviem čo by to mohlo byť všetko je vymenené tlmiče , pružiny aj silentbloky kufor vyhadzany , nestretli ste sa s tým niekto ? Podotykam že keď prší tak je všetko ok
majco151
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.03.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zadná náprava

Príspevok od používateľa majco151 »

Mal som podobnú skúsenosť ale s iným autom. Boli to ramená vymenili sa a bol pokoj
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zadná náprava

Príspevok od používateľa achada »

A ako konkretne to pomoze cloveku s problemom na stvorkovom Golfe? :41c2:
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zadná náprava

Príspevok od používateľa jaster-83 »

A nemoze to buchat vyfuk alebo jeho kryci plech? Mas tam bubnove brzdy? Nejak ovolneny ten polobluk s oblozenim - hrdzou oslabene pruziny a pod....inak mi nic ine nenapada, este tak ta plastova krytka tlmica ze by nejak bokom buchala o podblatnik, zadna naprava ma v sebe stabilizator - v strede v tom profile je taka tycka a tam taka guma alebo co to je, ale to je v strede a neviem o tom ze by to niekedy niekomu robilo problem, skor mi to pride ze by to mohol byt tlmic v hornom ulozeni
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zadná náprava

Príspevok od používateľa herin »

Ja by som normálne poprosil kamaráta, alebo nejakého známeho nech si lahne do kufra a chod sa s ním previezť a možno bude viac počuť odkial zvuk/buchot vychádza, či to je nejaký plast alebo to ide zvonku od podvozku.Ono to môže byť hocičo, kludne aj niečo pri rezerve, alebo držiak značky bárs čo. Mne zasa na jednom aute buchoce niečo na podvozku iba ked auto ide prvé 2-3 km potom nič..v servise nič nezistili...
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zadná náprava

Príspevok od používateľa dreeevo »

Hehe, spomenul som si na bratov golf IV, bolo to tak 6 rokov dozadu, najprv tam vzadu búchalo spodné uloženie tlmiča lebo hlupáci v servise nekontrolujú po sebe robotu a nezatočili úplne šrób, len tak ledabolo a druhá vec bola lanko ručnej brzdy, ktoré visí na oceľovej spone a keď táto chýba tak to lanko môže klepkať o nádrž
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zadná náprava

Príspevok od používateľa seven549 »

ak prsi nic nebucha ak je sucho tak to vydava zvuky.napravu robil servis alebo doma sa to robilo?
take nieco mozu robit aj podlozky pod zadnymi pruzinami dole na naprave.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zadná náprava

Príspevok od používateľa autokomplet »

seven549 napísal: 06.12.2021 14:44 ak prsi nic nebucha ak je sucho tak to vydava zvuky.napravu robil servis alebo doma sa to robilo?
take nieco mozu robit aj podlozky pod zadnymi pruzinami dole na naprave.
Pridavam sa k tomuto tvrdeniu - spodne ulozenie pruzin. Oprav alebo tam nastriekaj nieco mazlave len aby nerozleptalo gumu.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zadná náprava

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Nema nahodou golf 4 ako spodne ulozenie pruzin len kovove vymedzovacie kruzky? Nic z plastu by tam byt nemalo, mozno na tej strane chyba prave ten kruzok
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Ivory9999
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.12.2021 21:28
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - zadná náprava

Príspevok od používateľa Ivory9999 »

Robil mi to známy , ktorý má vlastný servis a ono to robilo už po kúpe ale nejako som to neriešil potom mi to však začalo vadiť tak som mu dal vymeniť tlmiče aj pružiny a robilo to stále potom sa vymenil aj silentbloky a robí to stále ale iba na pravej strane aj pred výmenou to bola len prava strana takže neviem ,ešte tam behnem keď bude čas pozrieť to na zvihaku ale aj som mu písal a vravel že konkrétne už nevie čo by to mohlo robiť že všetko čo sa dalo vymenil tak preto sa pýtam
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 84 neregistrovaných