VW T5 Caravelle - servisný manuál

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ompaul
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.11.2021 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: Servisný manuál na VW T5 Caravelle

Príspevok od používateľa ompaul »

achada napísal: 02.12.2021 21:54
ompaul napísal: 02.12.2021 20:07tak neviem, asi tvoja odpoved bola len na pobavenie sa...
Jediny na pobavenie si tu ty.
Super..aspon nieco pozitivne v tejto dobe.... :)
ompaul
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.11.2021 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa ompaul »

mhlavaty napísal: 02.12.2021 22:02 Ten Haynes je pre neservismana viac než postačujúci. Dnes si výrobcovia začínajú chrániť tieto veci,a ako píše xentry buď sú súčastou diagnostiky alebo je k nim prístup za poplatok v on line priestore.Zrejme z toho kradnutia všetkého už aj výrobcom vytiekli baterky.Do vývoja dávajú šialené položky a čína z tým za haliere zasiera svet.Nad týmto sa zdá sa už dokonale zaťahuje obloha,presne ako s tým že Jožko Palko napichne na čínu
Sami si to pokašlali....keby do Ciny nedavali vyrabat vsetko, nehladali by len co najnizsiu cenu, nemali by s tym problem. Cinania su sakra velmi ucenlivy, a ak na zaciatku len kopirovali, dnes oni zacinaju diktovať... Ale diky za info k Haynesu, asi ho zoberiem, aspon na tie zakladne veci co si mozem urobit sam a nepotrebujem na to drahy hardver/software. Diky..
ompaul
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.11.2021 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa ompaul »

xentry napísal: 03.12.2021 07:02 Toto je tu uz davno ale dalo sa to kradnut aj ked urcite veci boli nedostupne ani cez "kradez". Ak to malo byt dostupne musel byt clovek autorizak. Dnes to davaju nezavislym do ponuky za velmi dobre ceny, nezamkli to pod zamok len si za dobru cenu to zaplat a mas to. Ich to stoji miliony penazi vsetky tie diagnostiky a veci okolo to nemaju zadarmo. Ono napr. sam mercedes mi povie chces pracovat na celkom novom Sku? Tu si kup tento "kabel" stoji 60 euro ano stoji 60 ale ked budem mat hacknutu diagnostiku tak mi len zamava na cestu naspat. Zabezpecili to takymi certifikatmi ze kym nie si online oficialne sa mozes zblaznit ale nedostanes sa k tomu autu ani po nacitanie vin cisla. Takze znova musis ist oficialnou cestou a ta vobec nie je draha ale nie je pre sukromnu osobu. Staci napisat email do stuttgartu radi vysvetlia a pomozu. Ja som napisal len tak ako sukromna osoba v nedelu vecer a rano som mal odpoved a bavili sa so mnou normalne.
Zaujimava odpoved.... skusit tych Nemcov v Stuttgarde...hmmm...diky...
ompaul
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.11.2021 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: VW T5 Caravelle - servisný manuál

Príspevok od používateľa ompaul »

matobreza napísal: 02.12.2021 21:46
ompaul napísal: 02.12.2021 20:08
matobreza napísal: 01.12.2021 11:13 Nazdar, mám knihu keby si chcel ti predám je ako nová, ja som tiež zháňal a nenašiel som nikde tak som kúpil knihu.
Auto som už predal tak ju nepotrebujem.

https://www.halfords.com/tools/garage-e ... 57473.html
Diky za ponuku. Len skoda ze je v angline. Aj ked by to nebol az tak velky problem, predsa len. Btw, kolko by si za nu chcel? Diky...
hej je to v anglictine,10eur
OK..to by mohlo byť. Asi by som zobral. PS: palo.bartus@gmail.com

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných