VW Golf VI - chýba chladiaca kvapalina

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ten skripavy zvuk by som riesil co najskor.
wikyxxx
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

golfo napísal:ked by som mal takto strieľať do vetra s diagnostikou, tak najpravdepodobnejsie z opisu by som to videl na ten EGR chladič.Asi notoricky problem tejto cr generácie motorov od golfa az po crafter, ked to vodu papka. To by som dal preveriť...
Nik nemá vestecku gulu doma. Treba to priviesť do servisu odtlakovat okruh spravit analyzu CO2 v chladiacom okruhu a ono uz by sa nieco ukazalo.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

1 - sviatky + lockdown
2 - servis robí za eurá, tu je to satarmo
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Autoservis moze byt otvoreny.A ked riesi takyto problem na internete asi si sam vodnu pumpu a kladky nevie odskusat,takze zadarmo to nebude ani tu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak si to nevie sám odskúšať tak aký zmysel to má riešiť tu? Neverí svojmu mechanikovi?? Čo ak servis určí inú závadu ako mu tu napíšu ludia - už aj tak má napísaných 5 - 6 možných dôvodov.
Pritom poznám x aut rôznych značiek čo si vodu stiahnu až pod minimum a tam stojí mesiace. Doleješ, za deň je pod minimom a zase dlho dlho nič.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Nikde nevidim informaciu, ci vobec pozrel pod auto...Mam CAYC od nova, rozvody sa menili pri 200k, jemne zralo chladiacu, cca liter som dolial za rok, po vymene rozvodov (a pumpy) prestalo. Pri 230k zacala unikat chladiaca kvapalina, celkom masivne, za 100 km jazdy vyprazdnilo nadrzku - na olejovom chladici sa odlomil kusok plastovej priehradky a tieklo to odtial. Ale bolo to ocividne, ked som dal auto na zdvihak cele bolo zasrane od chladiacej + svietila cervena kontrolka chladiacej kvapaliny, nie zlta.
x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x55 »

Lenže v stredu keď mi vytiekla muselo to byť asi naraz, lebo ráno som ešte jazdil bez problémov, potom som išiel za hodinu zasa preč a nádržka už úplne prázdna bez toho aby predtým hlásilo že je už pod ryskou minimum, takže musela vytiecť za hodinu keď auto stálo.Aj keď teraz si drží stále hladinu ako som dolial.
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Pozrel si pod auto? Alebo aspon zhora nevidno odkial tecie? Ked ti to za hodinu statia vytieklo musi byt motor a/alebo spodny dekel zas**ty od kvapaliny.
x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x55 »

Tak dnes podobný scenár, včera som odparkoval všetko v normále, dnes ráno naštartujem a hneď kontrolka a kvapalina celá vytečená za noc, pozrel som pod autom a kryt je od kvapaliny, zajtra idem na zdvihák, po čom najviac pozerať podľa tohoto popisu, vodná pumpa?Lebo keď to vytieklo za noc tak to musí niekde riadne tiecť.
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Hladaj, tak ako vyssie pisali najpravdepodobnejsia je pumpa, EGR, ale moze to kludne byt aj nejaka hadica, nadrzka, hocico v chladiacom okruhu, od klavesnice nevyriesis nic, treba to pozriet zospodu.
x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x55 »

A ešte sa chcem spýtať akonsa pripevňuje tento drziak? https://www.mototechdiely.sk/produkt/or ... 1k0133687b lebo bývalý majiteľ to dal len na hadicu a nechal to len tak vysieť, tak už to tam dám poriadne, len som neprišiel nato ako to pripevniť. Ďakujem.
tiger 13
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Golf

Príspevok od používateľa tiger 13 »

Vodná pumpa
lubomirsp
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.08.2013 20:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI - chýba chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa lubomirsp »

Ak sa môžem pripojiť k téme...kúpil som Golf 1.6 2017 nafta, asi 3 mesiace po kúpe mi vyhodilo chybu Skontrolovať stav chladiacej...auto má 160 000 km, prvé kroky boli výmena rozvodov a vodnej pumpy...nezabralo, druhý krok bola výmena hadíc kde mechanik videl "známky" úniku, vymenil sa aj EGR, vymenila sa celá chladiaca v systéme...Pár km a znova...3x sme na zdvihaku s lampášom hľadali úniky, nikdy sme nič nenašli, pod autom nie je nikdy ani kvapka vody...voda sa stráca pomerne vo veľkom množstve t.j. za 200km aj 2-3 deci vody...Auto ide normálne, v chladiacej nie je olej, v oleji nie je chladiaca...

Nie som mechanik ani znalec ale aspoň čo to o autách viem, každopádne, keď mi ukáže chybu a otvorím kapotu v nádržke je voda uplne dole pod minimom, ked ju otvorím do nádržky natiahne viac ako max chladiacej, skúsil som pojazdiť, znova chyba a znovu to iste ale už nenatiahlo tak ako predtým ale dajme tomu o 0,5 cm menej a takto to ide až pokym "nenatiahne" len po minimum, potom dolejem...

Posledná vec čo podľa mňa a podľa fóriek a mechanikov sa dá v tomto prípade vymeniť je tá ohavnosť v predu, veľký chladič (pokiaľ sa nemýlim chladič výfukových plynov) cez ktorý môže unikať voda do "motora"...

Do auta som investoval už mooooc peňazí a jedine čo chcem je opraviť ho a dať ho niekam ďaleko odomňa do riti :D :D (doslova ho neznášam)

ĎAKUJEM ZA KAŽDÚ RADU.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 58 neregistrovaných