VW Passat b8 - spätne zrkadla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterboledovic
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.09.2011 22:21
Zdieľať na Facebook

VW Passat b8 - spätne zrkadla

Príspevok od používateľa peterboledovic »

Zdravim, chvem sa spytat ci mi nevie niekto poradit, nakodoval som si s VCDS na passate b8 variant r.v.2017 spätne zrkadla aby sa nevyklapali pri odomknuti auta ale az po zapnuti kluca, vsetko v pohode funfuje ale len ked to skusam hned, ked chvilu pockam,myslim ze asi cas za ktory sa riadiace jednotky uspia tak uz sa odklopia zrkadla hned pri odomknuti auta ale ak hned znova zamknem a odomknem tak sa odklopia az pri zapnuti zapalovania, akokeby sa to nedrzalo v pamäti. Dakujem za rady
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

No ked tu napíšem, že Passat B8 a ostatné dnešné nové autá sú robené tak že tam nikto nič nedorobí, neupraví, nenamontuje tak aby to fungovalo, tak mi pomaly nikto neverí..
Keď napichnem na VCDS môj bývalý passat b6, ktorý teraz vlastní môj švagor, tak sa mi otvárajú nevídané možnosti nastavení..
Keď napojím na VCDS moju terajšiu B8 tak možností ako šafranu, dá sa tak povedať že takmer nič čo sa dá nastaviť...
Passat B8 je robený už úplne inak ako predošlé autá VW..
Ono B8čka je spravená tak, že do 30 minút od uzamknutia auta, drží auto "pri živote" ako sa hovorí..po 30 minútach je všetko "hluché" všetky riadiace jednotky ukončuju komunikáciu a auto zostane ako keby mŕtve..vlastne po pol hodine od uzamknutia ho môžeš akurát tak odtiahnuť ked nemáš klúč..nikde totiž nie je elektrika okrem baterky..a tým asi bude aj to, že ked to síce nastavíš, tak sa to stratí z pamäte, kedže to nie ej natvrdo nakodované v RJ zrkadiel z výroby..a zakždým ked RJ príde po 30 minutach o napájanie, tak sa to stratí a zostane tam pôvodné kodovanie..
peterboledovic
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.09.2011 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterboledovic »

Tomuto by som aj veril ale mne sa to strati z pamäte skor ako za 30 minut a ked sa znovu na to napojim a pozriem to kodovanie tak je to tam stale ulozene a nechapem preco to robi tak ze ked odomknem auto napr. za tych 30min. tak sa zrkadla odklopia ale ked ho znovu zamknem a hned odomknem tak sa odklopia az po zapnuti zapalovania, vyzera to tak ze nakodovane to je ale asi pri uspatych jednotkach nato neako to auto zabuda ????
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

tých 30 minut som myslel približne a obrazne..neviem či je to presne toľko..
Asi to bude tým, že jednoduche je to tak nakodované z výroby a tomu auto dáva vždy prednosť..
Na B6tke sa dali nakodovať aj zadné svetlá aby svietil iba kružok dookola a nie celé, ale vpredu aby svetlá svietili cca na 50%..tu nie je možnosť ničoho..proste otvorím si jednotlivé kanály kodovania a nie je tam takmer nič čo by sa dalo..
tak teda dá sa ako si skúsil aj ty, ale očividne tonefunguje nakoľko to nezostane v pamäti..
peterboledovic
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.09.2011 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterboledovic »

Asi to tak bude, este som nasiel video kde sa majster napoji aj na kazde dvere zvlast a nastavuje v nich neaku pamät aby si to to auto zapamätalo ale neako som to nepochopil, este skusim pozistovat ale asi to bude tak ako pises ty.
Domica
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 23.10.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Domica »

To je v pohode chlapi. Ja som tiež kúpil B8. Teraz som si chcel zmeniť polohu v pamäti na prednom sedadle, ale uložiť nejde. Aj som skúšal resetovať pamäť sedačky (sedačka na doraz dopredu, ešte raz posunúť dopredu, sedačka na doraz dozadu, ešte raz posunúť) a uložiť novú polohu a nič. Akonáhle stlačím pamäťové tlačidlo na vyvolanie novo uloženej polohy, tak mi sedačku vráti do pôvodne uloženej polohy. Čo už... auto si žije svoj vnútorný život.

Inak asi sa úplne všetko nevypína, však musí fungovať minimálne alarm :3035:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných