VW Touran 2008 , BXE , 77 kW - trhanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zsvatos
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

VW Touran 2008 , BXE , 77 kW - trhanie motora

Príspevok od používateľa zsvatos »

Zdravim vsetkych, dostal sa mi do ruk VW uvedeny v predmete, najazd cez 300 000 km. Zavada sa prejavuje sporadickym trhutim, vynechanim motora, ktore trva tak pol sekundy, a potom ide v pohode dalej. 15 km sa nic nedeje. Inokedy sa trhnutie objavi 4x v priebehu jednej minuty a zas dlho nic.
Pamät zavad prazdna.
Nema prosim niekto nejake mudro a skusenost s takymto problemom?

dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Hlavne precistit a napruzit elektricke kontakty na vstrekovacoch, strasne sa lubia "rozonďiť". Ma to velavela motohodin na hrbe.

Skontrolovat dodavku paliva, pritomnost zavzdusnenia v palivovom systeme, pracu cerpadielok a na diagnostike kanal 018 (praca vstrekovacov, musi tam byt nula, pri pusteni plynu so zaradenym prevodom stvorka, inak ziadne ine cislo). Nezaskodi ani kanal 013, vyrovnavacie davky vstrekovacov, ale pozor toto nehovori iba o vstrekoch samotnych, ale o celom valci ako takom (cize podpalene ventily, zakarbonovane piestne kruzky, prasknuta hlava a podobne veci hraju ulohu).
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Mal som podobný problém a to sporadické trhanie motora. Pokračovalo to klepaním motora na voľnobehu a záver príbehu bolo vypnutie motora počas jazdy. V servise zistili že jeden vstrekovač to mal už za sebou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všeobecná otázka akú môže položiť pri daných km tak 9 z 10 majiteľov toho motora.Pre všetkých deväť je tá istá odpoveď...nedá sa odpovedať kým nie sú jasné aspoň tie veci,ktoré jasné musia byť.Takže...doplniť otázku o históriu,kedy (km) a čo sa už riešilo na danom stroji.Ak je toto zodpovedané,ja napíšem z 99 % garanciou čo bude ako vyzerať a teda čo sa bude presne robiť.Inak mlátenie slamy.Pokiaľ tieto informácie nie sú k dispozícii (väčšina nákupov dovozov) a je to práve dovoz,je to tak 50:50 To nie z dôvodu žeby auto doviezli už odservisované,ale z dôvodu že ho k predaju už riešili (do nevyhnutnéj miery) a tak sa pri prvej práci ukážu poväčšinou čiastkové riešenia,takmer vždy poriešené z použitých dielov.Tieto scenáre platia asi tak,ako že v noci príde tma.
Kedže podobná otázka sa dáva a teraz už bude dávať vždy častejšie (oblasť 300 tis km +) tak je nutné upozorniť...bez informácií niet odpovede.Môžu byť len všeobecné a nič neriešiace blábolenia a dohady.Vždy platilo a platiť bude - aká je kvalita otázky,len taká môže byť kvalita odpovede. Inak škoda písať otázku,a tomu čo tomu rozumie zase strata času čítať
zsvatos
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

dobry den, tak este podrobne info.
Auto kupovane na Slovensku, prvy majitel. Ku mne sa dostalo pri 166 000 km, teraz ma motor 350 000 km. 2x rozvody, 2x vymenena EGR kvôli deravej membrane, 1x snimač otacok vacky(original). Inak sa do motora nesiahlo, napriek tomu, ze som majitela pri druhych rozvodoch tlacil do zasahov, ktore by sa mali urobit pre dalsi bezproblemovy zivot motora. P.Hlavatý to tu x-krát zdoraznoval. Zobral moje odporucanie na lahku vahu, a teraz sa mu to zrejme vypomsti.
...a najmä mne. Sak vieme, aky "krásny" prístup k motoru je na Tourane.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jaj ty si servisak - tak je dobre, diagnostiku potom urcite mas a vies pouzivat do nevyhnutnej miery.

A teraz radost, lebo ti naskakuju hodiny...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
jaster-83
Príspevky: 1446
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

posledne slovo ma majitel a kludne to moze skoncit bez opravy, ako auto na predaj "s prekvapenim"
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak to je potom celkom jasná vec.Ale nesúhlasím z názorom prístupu k motoru na Tourane,lebo ten je mimoriadne dobrý,len treba vyhodiť stiračovú stenu čo je pár minút a potom je radosť robiť.
Tu treba obnoviť vrch hlavy,pôjde doradu vačka,hydrá ,panvičky,šachty vstrekov,vstreky čistenie ultrazvuk aj vnútro,nové tesnenia pod a vymeniť všetky skrutečky aj nastavovacie vstrekov.Minimálny rámec 500.- ak nie sú ďalšie veci
Skôr to vidím na predaj auta,pretože ten rámec vie splniť iba kto to pozná ako svoje vrecko a nebude demontovať hlavu a podobné kraviny,inak pokojne môže skončiť na duple.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných