VW Passat b6 , 1.9 tdi , 77 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miro.mi.lastomir74
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.11.2020 00:15
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6 , 1.9 tdi , 77 kw

Príspevok od používateľa miro.mi.lastomir74 »

Dobrý deň mam passata b6 1.9 77kw Mám taký to problém s vodou strašne sa mi naduvaju hadice auto stracam vodu vytlacuje mi ju cez nádobu keď nanom idem do 100km auto ki topi ake doneho teosku pri tlačím presrane topit a da nahreje vytiahol som s neho termostat menil som vodnu pumpu tesnenie pod hlavou a už nwm co stým :zga27:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

nem tudom
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b6 , 1.9 tdi , 77 kw

Príspevok od používateľa jergusko »

miro.mi.lastomir74 napísal:Dobrý deň mam passata b6 1.9 77kw Mám taký to problém s vodou strašne sa mi naduvaju hadice auto stracam vodu vytlacuje mi ju cez nádobu keď nanom idem do 100km auto ki topi ake doneho teosku pri tlačím presrane topit a da nahreje vytiahol som s neho termostat menil som vodnu pumpu tesnenie pod hlavou a už nwm co stým :zga27:
Kúriť to prestane preto, lebo sa to zavdzušní. Zavzdušnenie môže mať dve príčiny:
- tesnenie pod hlavou
- prehriatie nad úroveň, kedy už zovrie chladiaca kvapalina

Preto ti aj tlakuje hadice. Termostat nevyťahuj a daj tam taký, aký tam má byť. Ak to naozaj nie je tesnenie pod hlavou (čo je najviac pravdepodobné, že je), tak by to mohol byť už len totálne zanesený chladič. A to zvnútra alebo zvonku!!

Pozri priestor medzi vodným a klímovým chladičom. Tam sa vie nazbierať taká vrstva bordelu, že by si neveril. Hlavne, ak má auto už veľa kilometrov.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

si si isty ze uz to moze byt len chladic? Hlava blok ...
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

ked naduvaju hadice tak pomoze espumisan alebo degasin v pripade ajbandaska
:d :D

:40bd: :40bd: :40bd:
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Spinavym chladicom a naslednym prehriatim to nebude. To by mu pristrojovka signalizovala prehriatie.
Vymen mechanika a ten novy nech z 99% zdvihne pravdepodobnost priciny poruchy v tesneni pod hlavou alebo nejakej praskliny medzi spalovacim priestorom a vodnym okruhom na 100% a nasledne to opravi.
Pripadne to reklamuj o toho, co sa ti v tom vrtal. Ale je mala pravdepodobnost ziskania co i len moralnej satisfakcie a nie to este uspesnej opravy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných